Skocz do zawartości
Gość

Problem z FSB 166 i A1700+

Rekomendowane odpowiedzi

Wsadziłem do kompa Athlona 1700+ (0.13).

Po wstępnych testach okazało się że bez problemu ciągnie na 158x12.5. Jednak przez ponad godzinę nie udało mi się go zmusić do współpracy na FSB 166. Nawet przy ustawieniach 166x5 płyta nie pika. :(

 

Moja płyta to Biostar M7VIP (chipset KT-333). Wiem że mało popularna w polsce, ale taką mam i nic na to nie poradzę.

Mam najnowszy bios który (podobno) ma support dla procesorów na FSB 166.

 

Pamięci to DDR333.

 

Przydałoby mi się to FSB166, bo wtedy (tak twierdzi bios) taktowanie PCI wraca do 33MHz i byłbym spokojny o mojego Seagate'a.

 

To wina chipsetu, czy samej płyty? Ma ktoś jakoś pomysł? PUH-LEEZ. Szkoda żeby się proc marnował.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jaka masz wersje plyty (1.0 czy 1.1)? Dziala ci zmiana mnoznika w BIOSie, bo na mojej 1.0 nie? Jak mozesz to sprawdz czy miedzy zlaczami (USB, PS/2, RS232) a socketem masz wolne miejsce na jeden scalak, podobno tam jest jakis chip do overclockingu (ja mam tam wolne miejsce na 1 uklad). U mnie komp na FSB 166 takze nie startuje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jaka masz wersje plyty (1.0 czy 1.1)? Dziala ci zmiana mnoznika w BIOSie, bo na mojej 1.0 nie? [...]

Wersja płyty jest bardzo dziwna, bo to 1.1 zaklejona naklejką z numerem 2.0. Zmiana mnożnika w biosie działa (o ile oczywiście procesor na to pozwala). Scalaka sprawdzę dopiero wieczorem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jestem posiadaczem takowej płyty, tyle że w wersji 1.1, u mnmie udało się ez problemu ustawić na 166 ale za pomocą zworki, są dwie w dwóch rzędach jedna pod drugą, należy przestawić górną w lewo, ustawienie na literę Z, wtedy wszsytko powinno działać, chociaż w opisach nie ma tych dwóch zworek tylko jedna. Mi natomiast nie udaje się zmienić mnożnika , jest taka możliwosć w biosie ale procek nie reaguje na zmanę mnożnika. Ale i tak chodzi na fsb = 197 czyli na 2167 mhz a temp. ok 34 stopni

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wedlug informacji z supportu Biostara v2.0 ma jakis chip do overclocku i na tej wersji dziala zmiana mnoznika z poziomu BIOSa i jesli dobrze pamietam idzie tez zmieniac napiecie na procka. Z tego wynika, ze na v1.0 i 1.1 nie idzie zmieniac mnoznika z BIOSa (co mogo potwierdzic na mojej 1.0 i co potwierdza andrzej1978 na 1.1), ale w v2.0 juz ta mozliwosc jest. Dodatkowo v1.0 nie obsluguje FSB166 (zworki) bo w BIOSie jest, ale nie wstaje. Ja mam w tej chwili ustawione 140x14=1960Mhz przy standardowym napieciu (1.6). Facet z Biostara pisal, ze jest mozliwosc wymiany na 2.0. Wie ktos moze kto jest oficjalnym dystrybutorem Biostara w Polsce??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ale czy pamieci ustawiles na 166mhz??? bo moze przez to mobo nie chce sie podniesc :?

Jestem prawie pewien, że to nie pamięci (DDR333). W biosie są ustawione na 2x133MHz (czylipracują synchronicznie, bo przy FSB140 idą na 2x140 etc.

Testowałem je kiedyś na 2x166 (333). Przy większym napięciu chodzą nawet na 2x180, więc raczej wykluczyłbym RAM.

 

RAM to jakiś OEM na kościach SEITEC. Żadna rewelacja

 

Nie mam zworki pozwalającej ustawić FSB166. :cry:

Tylko 100 lub 133 i później w biosie regulacja (100-133 i 133-166 odpowiednio)

 

Z tego co się orientuję, to dystrybutorem płyt jest Veracomp.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach



×
×
  • Dodaj nową pozycję...