Skocz do zawartości
inarusbox

Palit 8600gt -> 9600gt ?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Chcę zmienić kartę graficzną tylko mój budżet nie jest zbyt duży ~340zł. Myślałem nad czymś TAKIM.

1. Czy to dobry wybór?

2. Czy będzie w miarę cicha? (melomanem nie jestem, ale wolałbym jej nie słyszeć :P)

3. Może jakiegoś innego producenta?

4. Może coś z ATi?

5. Czy odczuje różnicę między tą kartą, a tą co mam?

 

Sprzęt w syg :)

 

edit: znalazłem jeszcze coś TAKIEGO. Co sądzicie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A podanych najlepiej 9600GSO 768MB. Jednak nie należy ona do niesłyszalnych.

Co do 8800GTS 320/640 to są one wolniejsze od 8800GS/9600GSO i nie warto się nimi interesować bo również cene mają wyższą.

Może używke 8800GT 512MB?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Chcę zmienić kartę graficzną tylko mój budżet nie jest zbyt duży ~340zł. Myślałem nad czymś TAKIM.

1. Czy to dobry wybór?

2. Czy będzie w miarę cicha? (melomanem nie jestem, ale wolałbym jej nie słyszeć :P)

3. Może jakiegoś innego producenta?

4. Może coś z ATi?

5. Czy odczuje różnicę między tą kartą, a tą co mam?

 

Sprzęt w syg :)

 

edit: znalazłem jeszcze coś TAKIEGO. Co sądzicie?

Ja mam podobny "problem". Na kartę chciałbym przeznaczyć 350zł, ale do tego dochodzi sprzedaż 8600gt (100-120zł) i wtedy starczy Ci (jak i mi) na kartę pokroju 9800gt/9900gt, ale ja chyba się zdecyduje na Radeona 4830 za 430zł. Jak patrzyłem na testy to wypadał lepiej od 9800gt, a do tego dochodzi jeszcze OC :)

Ktoś się zgodzi/nie zgodzi z moją opinią?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W sumie doliczając te 100zł za obecną kartę mógłbym sobie pozwolić na tego radka, ale nie wiem czy procek nie będzie jej ograniczał? Więcej z proca już nie wykręce, bo to box'owy cooler B-)

 

Co do 8800Gt to też myślałem o niej, ale jest bardzo trudno ją zdobyć. Poza tym wolałbym nową z gwarancją :)

 

Jeśli chodzi o 9800Gt to gdzieś czytałem, że właśnie mój proc może być za słaby do tej karty podobnie jak w przypadku radka :]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Racja, nie doczytałem się. Moja zasiłka ma 15A i 17A (204W) na +12V (1&2).

Czyli mogę kupić 4830/9800GT do OC? Przepraszam, że pytam, ale z doświadczenia wiem, że lepiej się dokładnie dopytać niż później żałować.

 

tutaj dokładne dane mojej zasiłki - +3.3VDC - 28A, +5VDC - 35A, +12V1 - 17A, +12V2 - 15A, -5В - 0.3А, -12B - 0.8A, +5VSB - 2A

Edytowane przez mikla91

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...