Skocz do zawartości
tomulus

Wybor Obudowy

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Nadszedl czas na zmiane obudowy i tu zastanawiam sie nad dwoma pozycjami.

Pierwsza to Antec 300

http://allegro.pl/item528333543_antec_thre...sc_gwar24m.html

 

druga to Thermaltake V9

 

http://allegro.pl/item518828419_thermaltak..._nowy_gwar.html

 

Czy ktos moglby podzielic sie uwagami i napisac cos na ten temat, ktora ewentualnie wybrac.

 

dzieki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

199,00 vs 329,00

 

THERMALTAKE V9 ale w wersji bez okna jest tańsza i masz miejsca na wentylatory w bocznej ściance

albo Cooler Master CM 690

 

 

Antec 300 jest trochę głośna ale to bardzo fajna obudowa jak wolisz wydać mniej to dobry wybór

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie watpie ze Antec to klasa sama w sobie. Kumpel kilka miesiecy temu kupil Nine Hundred , jakosc wykonanie wzorowa jak dla mnie. Budzet jaki mam na bude to max 300- 330zl i w tej granicy zamyka sie V9. Szkoda tylko ze nikt nie moze sie wypowiedziec na temat tej budy. Zwazywszy ze jest to nowosc niewiele osob pewnie posiada Ther.. (ciekawy jest miejsce na wentyl od strony mobo) Chodzilo mi glownie o porownanie. Przypuszczam ze wezma gora rowniez wzgl ekonomiczne i padnie wybor na Antca

dzieki

ps. jescze przygladam sie CM 690....

Edytowane przez tomulus

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzieki za info. To mam teraz trudny orzech do zgryzienia. Na pewno wybiore pomiedzy Antec 300 -V9 - a CM. W przyszlym tygodniu jak czas pozwoli pojde do sklepu moze bede mieli wszystkie i porownam a jak nie to zamowie przez internet.

ty

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzieki za info. To mam teraz trudny orzech do zgryzienia. Na pewno wybiore pomiedzy Antec 300 -V9 - a CM. W przyszlym tygodniu jak czas pozwoli pojde do sklepu moze bede mieli wszystkie i porownam a jak nie to zamowie przez internet.

ty

Mam obudowe ANTEC 300 od kilku tygodni,wcześniej miałem Chieftec BH-01B-B-B.Na początku byłem troche zawiedziony,mało miejsca w środku montarz na śrubki,ale po zainstalowaniu na przodzie wentyli 120mm Revoltec Dark Blue,po ułożeniu kabli obudowa jest w porządku.Ladnie się prezentuje i w środku chłodno.Dysk zamontowałem nad wentylami Seagate 250 GB Barracuda ES i temp. 21 stopni.Do tego mam HD 4850 z referencyjnym chłodzeniem i nie wiem skąd u innych temp.70-80 stopni,u mnie 42 stopnie w spoczynku,55 stopni w stresie.U dołu wieje wentyl od zasilacza 140mm,z tyłu 120mm,z góry 140mm,i z przodu 2*120mm,także trzeba uważać żeby gratów nie wywjało :wink: I musze powiedzieć że jest cicho jak dla mnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mialem w sumie o tym wspomniec w pierwszym poscie. Posiadam a w sumie posiadalem obudowe chieftec big tower starszy model, ktora dalem w prezencie kumplowi. W tej chwili bebechy gniezdza sie w no name budzie ale skoro piszesz ze all jest ok (pomimo ze jest zdecydowanie mniejsza) i chlodno to bede stawial chyba na antca. Pod wzgledem finasowym bralbym antec , coller.. 690 i V9 natomiast jesli chodzi o wielkosc to bardziej sklanialem sie w odwrotnej kolejnosci kupic CM 690 , V9 i antec. Bede musial jednak ruszyc... sie i zobaczyc all w sklepie. Dzieki za info Tom

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie bierz Thermaltake V9 buda nie jest warta swojej kasy... Blacha to jakaś profanacja, cienka jak w TakeMe :blink: Dodam jeszcze że moja moja obudowa nie miała jednego nitu, połamane zaciski od tej górnej pokrywki (nówka sztuka z hurtowni wzięta) Za 300zł można mieć o wiele lepszą budę, np ten Antec co koledzy wyżej polecają. A ja od siebie polecam CoolerMaster Centurion 590

 

 

Jedyną pozytywną zaletą V9 jest jej wygląd, nic poza tym.

Edytowane przez Drozda

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam CM590 i w sumie jedyne czego mi brakuje, to żeby podstawka od mobo była wyjmowana. Pamiętaj, że jest ona bardzo przewiewna- boczna ściana ma sporo dziurek, górna również. Mimo to, bez skręcania wentylatorków do niej dołączonych, wszystko cicho pracuje. Poza tym: filtr na przodzie, zasilacz na dole, gruba blacha, dyski na gumowych zaciskach, kable prowadzone z tyłu mobo.

 

Nie widziałem Antca, ale trochę czasu spędziłem nad szukaniem budy i ta była najlepsza do 250zł.

 

aha- do tej pory nie odnalazłem na niej przycisku reset :D jakoś mi to nie przeszkadza.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...