Skocz do zawartości
z3l

Spalilem Karte?

Rekomendowane odpowiedzi

Dzisiaj sie uradowalem niezmiernie bo dostalem nowe chlodzonko do mojego GFa6800XT. ;) Rozpakowalem, zgodnie z instrukcjami wszystko zainstalowalem, podlaczylem karte do kompa i blah...

Pierw normalnie sie ladowal bios karty, potem splashscreen ladowania sie biosu intela i... puf! off taki, ze power nie pomagal, trzeba bylo off na zasilaczu. No to jeszcze raz, i jeszcze raz, i jeszcze raz. [gluteus maximus], ciagle to samo.

Sciagnalem radiatorek pasywny - od razu sie zapytam - dobrze zrobilem,ze tak zamontowalem?

Dołączona grafika

Chodzi mi o to, ze pod spodem nie ma pamiatek, tylko sama elektronika jakby, a w instrukcji tez nie bylo pamiatek 'na odwrocie karty' mimo to bylo napisane 'stick on the backside memory'. No w kazdym razie i tak watpie ze to przyczyna bylo.

Nic nie dalo, wcisnalem mocniej karte, nic nie dalo. Wyciagnalem cale chlodzenie i wpialem karte - odpalilem raz, zobaczylem ze nadal jest obraz, to wylaczylem. Zamontowalem stare chlodzenie - juz sie nie wlaczyl, byl beep biosowy ze karta nie trybi a na ekranie ciemnosc. Zamontowalem z powrotem silencera no i juz tyle po nim zostalo.

 

Moglem cos spsuc przy montazu? Bo nie wiem od czego kompletnie bylo ta zwiecha kompletna na poczatku. Jak z gpu delikatnie paznokciem zdrapywalem stara paste to moglem cos uszkodzic?

 

No i od razu bonusowe pytanie - jaka karta na AGP do 200zł tak, zeby ten silencer pasowal?

http://www.allegro.pl/item522615024_nv_sil...800_gt_f_v.html

tu jest jej specyfikacja. Moge wziac jeszcze raz te sama karte bo jest za 150zł, bylem z niej w mordke zadowolony, tyle ze kupilem specjalny zestaw ktory dal sie dosyc podkrecic (gpu o prawie 100mhz, pamiatki o 160-80, no i potoki do odblkowania, chyba 4 albo 8 pixel i 2 albo 4 vertexy, juz nie pamietam.)

 

Pozdrawiam, dziekuje za pomoc ;)

Jak powiecie, ze moge odzyskac jakos karte, to was ukocham...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jeśli karta uruchamia się a następnie gaśnie to prawdopodobnie źle założyłeś chłodzenie na GPU ..... dzisiaj mój szef (o ironio) założył chłodzenie tak, że miedziany bloczek podstawy znajdował się mniej więcej 0,5mm nad rdzeniem i widać było wyraźnie pod światło uroczą szczelinkę..... karta zachowywała się dokładnie tak samo jak Twoja, tj. "pojawiam się i znikam" ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chodzi mi o to, ze pod spodem nie ma pamiatek, tylko sama elektronika jakby, a w instrukcji tez nie bylo pamiatek 'na odwrocie karty' mimo to bylo napisane 'stick on the backside memory'. No w kazdym razie i tak watpie ze to przyczyna bylo.

No właśnie o to chodzi, że pewnikiem zrobiłeś zwarcie i to ostre. Gdybyś nie odlepiał izolacji to pewnie karta by żyła. Pozostaje alledrogo/komis i kupno nowej karty. Edytowane przez Dj_AnT

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie zrobił zwarcia bo backplate służy do doprowadzania ciepła z pcb pod pamięciami. listek taśmy jest izolatorem elektrycznym a nie przewodnikiem (w tym przypadku).

Edytowane przez BuMeL

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bumel tak wlasnie myslalem... ale sprawdzalem trzy razy, dokrecilem sruby na maksa i juz nie sprawdzalem.. cholera ;/ mialem jeszcze kabelek lekko wsuniety pod obudowe z plastiku i pewnie troche odstawala...

 

Dj_AnT - ale pytanie za sto puntkow czy dobrze ze to tam dalem? Radiator odbieral ciepelko mimo wszystko. Moze byc taka opcja i jej nie ruszac jak cos, czy dac sobie spokoj w tym wypadku jezeli z drugiej strony nie ma pamiatek?

ok, nvm, BuMeL wyprzedzil. Czyli mam winowajce - siebie. Goddamn.

To jak z jakas karta zastepcza? Ten moj dziforsik naprawde dawal rade, ciagnal na DX9 takiego Crysisa na medium detalach, w popa nowego moglem pograc i w ogole nie mialem problemow z odpaleniem zadnej nowosci ostatnio (GTA IV nie probowalem).

Edytowane przez z3l

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bumel tak wlasnie myslalem... ale sprawdzalem trzy razy, dokrecilem sruby na maksa i juz nie sprawdzalem..

Mogłeś uszkodzić kartę też fizycznie. Nie dokręca się śrub na maxa bo się karta odkształca, trzeba to robić z umiarem, żeby chłodzenie dobrze siedziało i pcb było w miarę nienaprężone. PCB w tak skomplikowanej elektronice jest kilkuwarstwowe i każda warstwa prowadzi ścieżki ... jeśli któraś uległa uszkodzeniu to karta na szrot ewentualnie pozostaje dobry optoelektronik, który dogrzebie się do niej i naprawi ;p

Edytowane przez BuMeL

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak brać 6800 to z 256MB/256 bit. Np te:

http://allegro.pl/item528853969_nvidia_gef...00gt_256mb.html

http://allegro.pl/item525392226_gainward_p...6800gt_bcm.html

http://allegro.pl/item527758086_palit_gefo..._dvi_agpx8.html

 

Ze wskazaniem na gainwarda

 

Spróbuj odblokować potoki do 16 ;] Sam pamiętam jak miałem 6800le@gt :rolleyes: :wub:

 

Unikaj kart 6800XT od galaxy bo miały tragicznie słabe pamięci.

Edytowane przez Sens

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ostatnia odpada, do drugiej nie wiem czy bedzie pasowac chlodzenie a nad pierwsza sie zastanawiam... poprosilem kolesia od gainwarda o zdjecie tylu karty to sie zorientuje :)

Jezeli nie ta to brac ta pierwsza od MSI?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...