Skocz do zawartości
KaGe

Liquid Cooling By Kage

Rekomendowane odpowiedzi

Wstęp.

 

Jest to temat z serii pierwszy układ chłodzenia cieczą :)

O złożeniu systemu LC zacząłem marzyć od kiedy na forum pclab'u ujrzałem te piękne wężyki, przepastne obudowy, świecące ciecze - Seby, Gizia i Malika :) Kusiła perspektywa miejszego hałasu, lepszej wydajności i oczywiście posiadania takiego cacka w pokoju. Październik i listopad spędziłem na oglądaniu, szukaniu, przeglądaniu setek zdjęc, testów wydajności i zbieraniu kasy ;) Trzeba przyznać, że można się wciągnąć i to bardzo :).

 

Zakochałem się w TJ-07B. Brałem pod uwagę wiele obudów ale ta jedna jedyna wydała mi się najwłaściwsza :P Idealna do WC, nie wymagająca praktycznie żadnych zmian, ale co ja wam będę mówił? Ten flagowy okręt Silverstona każdy zna.Wcześniej rozważałem nawet kupno S Rebela 12, pózniej CM HAF 932, ale niespodziewany zastrzyk kasy spowodował, że w głowie zahuczało mi "TJ 07B!!!". Pod koniec listopada kupiłem dwie używane chłodnice (1x120 alphacool i BWU 122) oraz blok CPU - D-tek v1.

 

Nie ukrywam, że zależało mi także na fajnym wyglądzie. Zamówiłem duży res 250 od EK, 2m orange 10/13 uv + litr orange uv Fesera i do tego złączki nk12 swifteca, które niestety poźniej okazały się zbyt grube na te węże. Naciągniecie ich było bardzo trudne/niemożliwe. Wymusiło to nowy zakup Tygon'a R3603 pod którego jestem wrażeniem. Jest niesamowicie plastyczny. Ta pomyłka wywołała opoźnienie, dzięki któremu mój TJ-07B miał okazję pochłodzić się powietrzem :)

 

Wczoraj o ok. 12:30 przyjechał kurier z brakującymi ogniwami mojego LC. Niezłocznie zabrałem się za rozbieranie AC i konstruowanie LC :>

 

 

Sprzęt.

 

Mój config:

» Naciśnij aby pokazać/ukryć tekst oznaczony jako spoiler « - ""

  • CPU - e2180
  • GPU - 4870
  • RAM - A-data ee 800 2x1GB
  • MOBO - GA P35
  • Dyski - WD320 ATA, WD640AAKS SATAII
Klocki WC:

» Naciśnij aby pokazać/ukryć tekst oznaczony jako spoiler « - ""

  • D-tek Fuzion v1
  • XSPC full cover 4870
  • Black Water 121 Ultimate rev.2
  • Cooltek ExStream 120 Dual rev.2
  • EK Multioption RES 250 rev.2
  • DangerDen DD-CPX1 12V
  • Tygon R3606 11,2/15,9mm clear
  • Feser One UV Orange

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

*** Bonus :P ***

 

Scythe HDD Stabilizer x4

 

Dołączona grafika

 

 

Składanie.

» Naciśnij aby pokazać/ukryć tekst oznaczony jako spoiler « - "Mała fotorelacja"

Przesiadka z CM 330 na TJ-07B była lekkim szokiem. Wielkość, wykonanie, wygląd.

 

Dołączona grafika

 

 

2dniowy TJ07 na AC (dołączone do niego wentyle zarówno 92 jak i 120 są nieznośne, lepiej gdyby ich wogóle nie dawali...)

 

Dołączona grafika

 

 

Fuzion kupiony od KAMIIcom niestety był zatkany czymś takim. Wziąłem szczotkę i za 20sek. błyszczał. Warto po dłuższym okresie użytkowania zaglądnąc do wnętrza bloków.

 

Dołączona grafika

 

 

Układ testowy. Nie miałem jeszcze wtedy budy. Złożony z jakimś wężem ogrodowym z RCMB za grosze. Po porostu musiałem zobaczyć jak to działa ;)

 

Dołączona grafika

 

 

Rozbiórka 4870

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Wugłuszające(?) ubranie dla DD-CPX, chłodznice + wentyle z CM330 czyli co miałem to dałem :).

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

 

Brakuje jeszcze tylko pomki i 2x120.

 

Dołączona grafika

 

 

Czyżby gotowe? Jest godzina 23. Za mną wyprawa do Castoramy/+zakupy po śrubki i pizza z La Mario :) Przgotowanie do leak testu.

 

Dołączona grafika

Gotowy układ.

 

Dołączona grafika

 

 

Dołączona grafika

 

 

Dołączona grafika

 

 

Dołączona grafika

 

 

Dołączona grafika

 

 

Dołączona grafika

 

 

Dołączona grafika

 

 

Stanowisko :)

 

Dołączona grafika

 

 

Plany:

  • sleeve mod
  • wentyle
  • kalier czarny mat - proszkowanie
  • okno z pleksi
  • eliminacja dziur
A tak naprawdę to jest ich tyle, że szkoda pisać ;)

Z tego się nie wychodzi ;P...

Edytowane przez KaGe

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podociskane zaraz po zdjęciach. Już po strachu :)

Na to samo mialem zwrocic uwage :)

Masz jeszcze jakis kawalek tego tygonu luzem ?

Mogl bys wrzucic ewentualnie fotke tego weza maksymalnie zgietego w luk, tak zeby jeszcze nie bylo na nim zalamania ?

Zastanawiam sie wlasnie nad przesiadka z 9.5/12.7 na 11.2/15.9 i boje sie ze nie dam rady bez sprezyn zrobic lukow miedzy mofami, cpu i NB...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na to samo mialem zwrocic uwage :)

Masz jeszcze jakis kawalek tego tygonu luzem ?

Mogl bys wrzucic ewentualnie fotke tego weza maksymalnie zgietego w luk, tak zeby jeszcze nie bylo na nim zalamania ?

Zastanawiam sie wlasnie nad przesiadka z 9.5/12.7 na 11.2/15.9 i boje sie ze nie dam rady bez sprezyn zrobic lukow miedzy mofami, cpu i NB...

napewno daje rade tak jak Feser DD 10/16. Mam tego Tygonka w domu jeszcze luzem, bo czekam na reszte czesci i sie bawilem jakie luki mozna zrobic, bo wczesniejszym Feserkiem 10/13 byla bieda.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

napewno daje rade tak jak Feser DD 10/16. Mam tego Tygonka w domu jeszcze luzem, bo czekam na reszte czesci i sie bawilem jakie luki mozna zrobic, bo wczesniejszym Feserkiem 10/13 byla bieda.

post-166061-1232132624_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Minął ponad miesiąc odkąd złożyłem pierwszego wuceta. Oczywiście jak wszyscy doskonale przewidzieli na wsadzeniu kupionych elementów, zamknięciu obudowy i cieszeniu się wydajnością i ciszą się nie skończyło :szczerbaty:

 

W stosunku do pierwszego układu są trzy zmiany. Zamiast dwóch cieniasów (chłodnic:P) w piwnicy leży teraz tłusty Feser Xchanger 360. Chciałem TC ale niestety w owym czasie był nie do kupienia.

Druga 'zmiana' to poważny ubytek płynu F1. Tak to jest jak się pierwszy raz rozkłada układ po ciężkim i bardzo nieudanym dniu :szczerbaty:, ale następnym razem napewno pójdzie lepiej. Zdecydowałem się wkońcu na dwie fioletowe katody UV sunbeam'a. Niestety madtech.pl zapomniał(?) o perforowanych zaślepkach pci, ale mają jeszcze dosłać 2 xigmateki więc może tym razem się uda :S?

 

Jeśli ktoś ma wątpliwości czy F1 oragne 'koloruje' to powiem tylko tyle ze dłonie lekko różowe miałem jeszcze przez 3dni :P

 

Dorzucam dwa zdjęcia (niestety bardzo słabe :/) z katodami.

 

Dołączona grafika

 

 

Trochę kombinowane ;)

Dołączona grafika

 

 

--------------------------------------------------------------------------------------------------------

 

 

Taa w końcu udało się wyciąć dziurę w boku budy na okno ;) Początkowo Maniakalny (aka Duniek) próbował zrobić to na frezarce CNC, ale aluminium okazało się zbyt solidne. Trudno się mówi i próbuje dalej i tą metodą zgadaliśmy się na zamówienie w krakowskiej firmie na laser/wodę. Uważam, że wyszło bardzo dobrze. Krawędź akurat po widocznej stronie nie wyszła idealnie ostra, ale szczerze mówiąc na wygląd to nie ma żadnego wpływu. Jestem zadowolony :>

 

Teraz pozostaje tylko kwestia wybory pleksi / szkło ?

 

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Edytowane przez KaGe

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ta planuje proszek plus jakieś "customowe blaszki" a la murdermod ale lepsze :D

Inny tył budy żeby wyeleminować te dwie dziury po 92mm, może jakiś pleksi grill na top? Midplate? O sleevingu nie wspomne. Jednym zdaniem: jest co robić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Swoją drogą świetny wucet.

Dzięki.

 

 

Fioletowe UV.

 

Właśnie! Zapomniałem! Dzięki za przypomnienie bloczek na NB! :D

A tak na serio to z doświadzcenia już wiem, że pewnie przy następnym zastrzyku kasy pójdzie NB, SB, sleeving, coś nowego na CPU i cholera wie co jeszcze ;p

 

Obecnie czekam (od 4 lutego) na xigmateki :>

Edytowane przez KaGe

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ładnie ładnie^^ Co do dziur na tyłach może Maniakalny wystrugałby Ci coś ładnego, dopasowanego kształem w pleksi(czarnym:>?) z jakimś ładnym logo etc? A tak w ogóle to bieda w rezie:P Kryzys Cie dotknął:P?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poczułem ostatnio wenę do zrobienia kilku zdjęć nocnych mojego systemu. Rewelacji nie ma bo kompaktem i z ręki, ale wydaje mi się, że wyszło przyzwoicie.

 

W międzyczasie wystąpiły niewielkie zmiany:

 

- u góry zamontowałem dwa Xigmateki (lecą na 5v),

- jedną zepsutą katodę zastąpił nowy duet (obecnie jest 3, ale zostaną pewnie 2),

- zrobiłem czerwony oplot na 24-pin (techflex 3mm od Maniakalnego aka Duniek) sami oceńcie czy kolor się wpasował,

- z czeluści piwnicy wygrzebałem szybę przezroczytsą 4mm, która po oczyszczeniu okazała się być w praktycznie idealnym stanie, wymierzyłem co trzeba > szklarz > klej do luster > rachu-ciachu i mam elegancką szybkę ; )

 

Jeszcze kiedyś postaram się zrobić zdjęcie całości.

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Na koniec gratis "syf by feser on orange uv" ; P

 

Dołączona grafika

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...