Skocz do zawartości
CzarnyKot

Pane sterujący wiatrakami....

Rekomendowane odpowiedzi

...Czy ktoś moze wie gdzie jest do dostania-w naszym kochanym kraju :-) , panel 5,25" (diody,przełączniki) do sterowania napieciami do wiatraków 7V-0V-12V...

 

Widziałem takie panele na zachodnich serwisach, są też opisy jak je zrobić .... nie jest to trudne ale... - trzeba mieć jeszcze troche czasu a ja go nie mam.....

 

Pozdr.

:D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety w porownaniu do zachodu to polska jest za[gluteus maximus]m. Czegos takiego niemozna kupic ale mozna zrobic.

Ja moglbym cosik takiego zrobic bo mam teraz duzo czasu tylko najwczesniej na wtorek bo juz mam zamowienie na inna rzecz i na wolumienie jest najtaniej :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety w porownaniu do zachodu to polska jest za[gluteus maximus]m. Czegos takiego niemozna kupic ale mozna zrobic.

Ja moglbym cosik takiego zrobic bo mam teraz duzo czasu tylko najwczesniej na wtorek bo juz mam zamowienie na inna rzecz i na wolumienie jest najtaniej :wink:

A ile byś za to chciał?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

terz chce sobie zrobic podobny bajer tylko chce to zobic w oddzielnej obudowie (brak miejsca w obudowie PC :( ) i mam pytanie czy do mierzenia obrotow wentylatora mozna wykozystac obrotomieze samochodowe???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

terz chce sobie zrobic podobny bajer tylko chce to zobic w oddzielnej obudowie (brak miejsca w obudowie PC :( ) i mam pytanie czy do mierzenia obrotow wentylatora mozna wykozystac obrotomieze samochodowe???

Tak mi sie skojarzylo:

Wyjebiscie wygladalby obrotomierz, + pedal gazu przy nodze. Naciskasz i tu fruuuuuu wiatrak szybciej dziala. Jeszcze skombinowac jakis 92mm albo 120 glosniejszy od delty, dac mu porzadny tlumik i mozna szpanowac przed kumplami. Jak chcesz miec cicho to nie naciskasz gazu, jak chcesz przewietrzyc obudowe, gaz do dechy i dodatkowo przez tlumik idzie piekny dzwiek silnika(wentylatora) :twisted:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety w porownaniu do zachodu to polska jest za[gluteus maximus]m. Czegos takiego niemozna kupic ale mozna zrobic.

Ja moglbym cosik takiego zrobic bo mam teraz duzo czasu tylko najwczesniej na wtorek bo juz mam zamowienie na inna rzecz i na wolumienie jest najtaniej :wink:

A ile byś za to chciał?
Tyle ile by czesci kosztowly i jeszcze na piwko :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

terz chce sobie zrobic podobny bajer tylko chce to zobic w oddzielnej obudowie (brak miejsca w obudowie PC :( ) i mam pytanie czy do mierzenia obrotow wentylatora mozna wykozystac obrotomieze samochodowe???

Raczej nie. Obrotomierz samochodowy dziala na zasadzie pomiaru impulsow z rozdzielacza zaplonu (w nowszych elektronicznie jest obliczane) natomiast wentylator ma wlasny pomiar i poprostu daje sygnal na wyjscie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

terz chce sobie zrobic podobny bajer tylko chce to zobic w oddzielnej obudowie (brak miejsca w obudowie PC :( ) i mam pytanie czy do mierzenia obrotow wentylatora mozna wykozystac obrotomieze samochodowe???

Raczej nie. Obrotomierz samochodowy dziala na zasadzie pomiaru impulsow z rozdzielacza zaplonu (w nowszych elektronicznie jest obliczane) natomiast wentylator ma wlasny pomiar i poprostu daje sygnal na wyjscie.
ale mi chodzi o sam zegar obrotomieza nie ocaly obrotomiez (chyba ze wszystko zamkniete jest w w jednym pudelku) myslalem nad kupnem od jakiegos trabanta czy czegos w tym rodzaju

 

 

szymoon dobry pomysl ale jak by zalozyc nie dlumik samochodowy tylko taki komin od takiej ciezarowki amerykanskiej i dotego chromowany 8)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

szymoon dobry pomysl ale jak by zalozyc nie dlumik samochodowy tylko taki komin od takiej ciezarowki amerykanskiej i dotego chromowany 8)

ROTFL!!!! :lol: :lol: :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

terz chce sobie zrobic podobny bajer tylko chce to zobic w oddzielnej obudowie (brak miejsca w obudowie PC :( ) i mam pytanie czy do mierzenia obrotow wentylatora mozna wykozystac obrotomieze samochodowe???

Raczej nie. Obrotomierz samochodowy dziala na zasadzie pomiaru impulsow z rozdzielacza zaplonu (w nowszych elektronicznie jest obliczane) natomiast wentylator ma wlasny pomiar i poprostu daje sygnal na wyjscie.
ale mi chodzi o sam zegar obrotomieza nie ocaly obrotomiez (chyba ze wszystko zamkniete jest w w jednym pudelku) myslalem nad kupnem od jakiegos trabanta czy czegos w tym rodzaju

 

 

szymoon dobry pomysl ale jak by zalozyc nie dlumik samochodowy tylko taki komin od takiej ciezarowki amerykanskiej i dotego chromowany 8)

hehe nie zle ale mozna dorzucic jeszcze takie traby jak to sa w tych amerykanskich tirach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no jeszcze Alusy OZ pod obudowe wsadzic ,przyciemnic monitor folia z atestem klawiature zamienic na kierownice sparco. Opony dac jakies Feber albo Godyerki. Oczywiscie obnizyc zawieszenie doczepic spojlery do obudowy i mozna sie scigac na nocnych rajdach komputerowych:P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no jeszcze Alusy OZ pod obudowe wsadzic ,przyciemnic monitor folia z atestem klawiature zamienic na kierownice sparco. Opony dac jakies Feber albo Godyerki. Oczywiscie obnizyc zawieszenie doczepic spojlery do obudowy i mozna sie scigac na nocnych rajdach komputerowych:P

Zapomniales tak na wszelki wypadek wzmocnic obudowe klatka bezpieczenstwa z tytanowych rur :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no jeszcze Alusy OZ pod obudowe wsadzic ,przyciemnic monitor folia z atestem klawiature zamienic na kierownice sparco. Opony dac jakies Feber albo Godyerki. Oczywiscie obnizyc zawieszenie doczepic spojlery do obudowy i mozna sie scigac na nocnych rajdach komputerowych:P

Zapomniales tak na wszelki wypadek wzmocnic obudowe klatka bezpieczenstwa z tytanowych rur :P

No i dodać taki mały bajer, jak hydrauliczne zawieszenie, lowridera zrobić sobie. Siedzisz przy kompie, kumpel wpada, puszczasz muze i zapodajesz, prawy przedni róg w góre, reszta w dół, potem przechodzisz do kołysania przód vs tył w rytm muzyki :P

 

Wyobrażacie sobie konkurs podskoków przodu obudowy tak jak to jest z samochodami? :PP

 

 

Panel kontroli wiatraków mam garaż_made using friedn and beer :P 4 przełączniki 3 pozycyjne odpowiadające za cooling procka, grafy, przód obudowy i tył obudowy. Zmienia 12V 0V 5V. Kosztowało mnie to niewiele /koszt samych przełączników + kilka piw :P/ zmajstrowanie zajeło 12 godzinki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

terz chce sobie zrobic podobny bajer tylko chce to zobic w oddzielnej obudowie (brak miejsca w obudowie PC :( ) i mam pytanie czy do mierzenia obrotow wentylatora mozna wykozystac obrotomieze samochodowe???

Raczej nie. Obrotomierz samochodowy dziala na zasadzie pomiaru impulsow z rozdzielacza zaplonu (w nowszych elektronicznie jest obliczane) natomiast wentylator ma wlasny pomiar i poprostu daje sygnal na wyjscie.

Poprawka: Wentylator podaje nie gotowy sygnał, a właśnie impulsy. Są one zliczane przez odpowiedni układ na płycie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

...Czy ktoś moze wie gdzie jest do dostania-w naszym kochanym kraju :-) , panel 5,25" (diody,przełączniki) do sterowania napieciami do wiatraków 7V-0V-12V...

 

Widziałem takie panele na zachodnich serwisach, są też opisy jak je zrobić .... nie jest to trudne ale... - trzeba mieć jeszcze troche czasu a ja go nie mam.....

 

Pozdr.

:D

Taki panel ma nazwe, a nazywa sie baybus.

Zajrzyj na www.virtual-hideout.net znajdziesz tam opisy i schematy jak cos takiego zrobic. Proste jak parasol...:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

terz chce sobie zrobic podobny bajer tylko chce to zobic w oddzielnej obudowie (brak miejsca w obudowie PC :( ) i mam pytanie czy do mierzenia obrotow wentylatora mozna wykozystac obrotomieze samochodowe???

Raczej nie. Obrotomierz samochodowy dziala na zasadzie pomiaru impulsow z rozdzielacza zaplonu (w nowszych elektronicznie jest obliczane) natomiast wentylator ma wlasny pomiar i poprostu daje sygnal na wyjscie.

Poprawka: Wentylator podaje nie gotowy sygnał, a właśnie impulsy. Są one zliczane przez odpowiedni układ na płycie.

czyli mozna wykozystac obrotomierz samochodowy :twisted:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gdzie w Wawie można kupić takie fajne srebrne przełączniki? :oops:

??????????

Chyba chodzi takie co wygladaja jakby byly chromowane. To sa standardowe przelaczniki i mozna je kupic w kazdym sklepie elektronicznym a jak chcesz troszke taniej lub cos wiecej to na Wolumen w niedziele.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety w porownaniu do zachodu to polska jest za[gluteus maximus]m. Czegos takiego niemozna kupic ale mozna zrobic.

Ja moglbym cosik takiego zrobic bo mam teraz duzo czasu tylko najwczesniej na wtorek bo juz mam zamowienie na inna rzecz i na wolumienie jest najtaniej :wink:

A ile byś za to chciał?
Tyle ile by czesci kosztowly i jeszcze na piwko :wink:
To zrób odrazu dwa :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach



×
×
  • Dodaj nową pozycję...