Skocz do zawartości
tomcyp

Skrypt Do Szybszej Konfiguracji Ap

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Pracuję muszę napisać skrypt do konfiguracji AP.

Montuję takie AP na codzień zakładając sieci WIFI na 5GHz.

 

Wszystko byłoby fajnie, tylko że za każdym zmienieniem parametru w ustawieniach przy pomocy przeglądarki - trzeba go restartować co trwa.

 

np adres IP, nazwa, adresy mac, zabezpieczenia, parametry anten i wiele innych - co pożera bardzo dużo czasu ponieważ jak już wspomniałem po każdej zmianie parametry trzeba restartować go.

 

Potrzebuję stworzyć jakiś skrypt i napisać jakiś formularz np w accessie, który zawierałby możliwość wpisania/zmieniania tych konkretnych ustawień które zawsze się zmienia i aby wszystko można było zapisać w AP za jednym restartem.

 

W ogóle nie wiem jak się za to zabrać...

 

podany AP to

http://www.sparklan.com/product_details.php?prod_id=13

 

będę wdzięczny za pomoc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W ogóle nie wiem jak się za to zabrać...

Sparklan?

 

Wygeneruj plik z konfiguracją routera:

 

Administration –> Management -> Backup Settings

 

i zobacz co w nim jest. Teraz masz dwie możliwości:

- albo zawartość pliku jest "czytelna" i można nanosić poprawki bez kombinowania

- albo jest nieczytelna (binarna) i trzeba mieć program który to "rozkoduje"

W pierwszym przypadku zrobienie programu/skryptu który zautomatyzuje konfigurowanie jest stosunkowo proste. Drugi przypadek ... no cóż, podobno też można :blink:

W każdym razie załadowanie pliku z zapisem konfiguracji jest najprostszą metodą szybkiego konfigurowania tego sprzętu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W przypadku linksysow, z tego co pamietam nie mozna przenosic konfiguracji miedzy egzemplarzami poszczegolnych modeli, nawet jesli sie da, jest to nei zalecane z powodu ryzyka uszkodzenia oprogramowani, czy ogolnej konf ustawien routera... Cos w tym stylu;) Wiec radze wczesniej poprobowac na swiezych egzemplarzach...

 

Nawet znalazłem link:

http://openlinksys.info/readarticle.php?article_id=7

 

A tym, ze jest ciezko przenosic ustawienia miedzy tymi samymi egzemplarzami przeczytalem z samego forum.

 

Posiadasz co prawda inny router to jednak...lepiej byc ostroznym ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W przypadku linksysow, z tego co pamietam nie mozna przenosic konfiguracji miedzy egzemplarzami poszczegolnych modeli

To się chyba tyczy głównie oprogramowania modowanego. (nowsze wersje mogą mieć inne zmienne itd.) Ważne jest, żeby nie przenosić konfiguracji z jednej na drugą wersję oprogramowania. Czyli np. masz soft linksysa 1.05, na nim konfigurujesz AP, zgrywasz konfig. Następnie bez problemu możesz go przenieść na drugi pod warunkiem, że wersja softu jest identyczna - 1.05.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sparklan?

 

Wygeneruj plik z konfiguracją routera:

 

Administration –> Management -> Backup Settings

 

i zobacz co w nim jest. Teraz masz dwie możliwości:

- albo zawartość pliku jest "czytelna" i można nanosić poprawki bez kombinowania

- albo jest nieczytelna (binarna) i trzeba mieć program który to "rozkoduje"

W pierwszym przypadku zrobienie programu/skryptu który zautomatyzuje konfigurowanie jest stosunkowo proste. Drugi przypadek ... no cóż, podobno też można :blink:

W każdym razie załadowanie pliku z zapisem konfiguracji jest najprostszą metodą szybkiego konfigurowania tego sprzętu.

 

yhm.

Sprawdę to w poniedziałek.

Jeszcze jedno. Wiem, że można konfigurować sparklana przy pomocy protokołu telnet.

Czy to jakoś ułatwia sprawę?

 

co do linsysów to potrzebnie został tu poruszony ten temat bo nie mówimy o zmianie oprogramowania na jakieś modyfikowane tylko chodzi zecydowanie o samą konfigurację.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hm.

jak klikam backup to nigdzie się żaden plik nie zapisuje.

 

Wpadłem na inny pomysł.

Telnet. Czy można zrobić do niego jakąś grafikę? Albo napisać skrypt który by z jakiegoś formularza wpisywał mi to do CMD ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak klikam backup to nigdzie się żaden plik nie zapisuje.

Jakiej przeglądarki używasz?

Może być okienko pop-up, czyli czasem blokowane przez przeglądarki.

Sorry, naprawdę nie mam tego modelu (w ogóle nic ze Sparklana). Nawet pytałem czy ktoś ze znajomych nie ma, ale jak na złość nic.

 

Wpadłem na inny pomysł.

Telnet. Czy można zrobić do niego jakąś grafikę? Albo napisać skrypt który by z jakiegoś formularza wpisywał mi to do CMD ?

Przez telnet można odczytać i załadować plik z konfiguracją. Skryptem również, ale ostatnio jak się bawiłem "wypróbowanym" i "niezawodnym" skryptem generującym konfig pod Tomato straciłem tydzień zanim doszedłem CO & GDZIE źle się zapisuje. Ale próbuj, może coś z tego będzie. Osobiście jakoś nie mam przekonania do tego typu wynalazków :blink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...