Skocz do zawartości
faro666

Rower Treningowy Tani Dobry

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Zależy mi na rowerku treningowym w cenie od 200 do 250 zł (ostatecznie może być 300 jeżeli będzie tego wart)

oczekuje czujnika z pomiarem pulsu, dystansem i pomiarem spalonych kalorii

Rozglądałem się po rowerkach na allegro.

Może ktoś z was posiada taki rowerek budżetowy z allegro i mógł by mi powiedzieć który poleca.

Pozdrawiam i czekam na odpowiedź.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podbijam temat, bo mam podobny dylemat

Chcę swojej rodzicielce kupić rower stacjonarny, bo jej lekarz zelecił, Przedział cenowy 200 góra 250 zł. I pytanie co polecacie, czym się kierować bo prawdopodobnie będe brał coś z allegro, a tam jest w czym wybierać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Harry Lloyd

Lepszy orbitrek, sam posiadam magnetyczny HMS (dałem na wiosnę 500 na allegro). Tańsze modele też ponoć złe nie są, ale to już raczej tylko mechaniczne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najlepsze i najtańsze to jest bieganie, w drugiej kolejności pływanie.

Rowerek stacjonarny odradzam w ogóle. Hektolitry potu się leją, okno otworzysz to już uczucie zimnej blachy na plecach, tylko patrzysz w cztery ściany i zagłuszasz to wszystko muzyką.

 

//

Właśnie skusiłem się na orbitreka. 315zł (+30zł przesyłka) za powystawowego magnetycznego. Gwarancja 2 lata, możliwe zabrudzenia i otarcia lakieru, ale prawie 70zł taniej niż za nówkę, przemówiło do mnie.

http://www.allegro.pl/show_item.php?item=764243098

Powinien przyjść już pojutrze, więc czeka mnie prawdziwy test wytrwałości ;)

Edytowane przez vENiZE

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Precyzując:

Uważam, że nie da się kupić dobrej jakości roweru stacjonarnego za kwotę 250zł.

Co więcej uważam, że kupno nawet najdroższego i najlepszego jest nietrafionym pomysłem, ponieważ jazda na nim jest bardzo męcząca i niekomfortowa.

Piszę to wszystko jako posiadacz jednego z lepszych modeli Kettlera.

Moim zdaniem, dopóki warunki atmosferyczne na to pozwalają, najlepszym rozwiązaniem jest bieganie. Nie wiem czy powodem chęci zakupu roweru są problemy z np. układem oddechowym czy nadwagą - nie jest to ważne, gdyż bieganie pomaga na wszystkie klasyczne dolegliwości (na dłuższą metę obniża ciśnienie i hamuje wydzielanie czegoś tam co wzmaga stres, niepokój i inne stany nerwowe).

W momencie, gdy już warunki atmosferyczne nie pozwalają na bieganie, tj. będzie np. bardzo niska temperatura powietrza, oblodzenie czy też silne opady śniegu, zaproponowałem pływanie. Wszystko jak w poprzednim przypadku, dodatkowo nawet koryguje skrzywienia kręgosłupa lepiej od gimnastyki korekcyjnej.

Konwencjonalny rower zalecam na dłuższą wycieczkę w leśne rejony przy ładnej pogodzie.

Ze sprzętów domowych, przychylam się do wypowiedzi Harrego. Niestety dopiero oczekuję przesyłki, ale na podstawie np. forum KFD oraz SFD sądzę, że jest to bardzo dobre urządzenie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...