Skocz do zawartości
D0BR0

Wc By D0br0

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!!

 

Wiec jednak mi sie troche zeszlo, ale w ostatniej chwili zdecydowalem pomalowac mojego Armora na czarno...

Pare zdjec, ale i tak za 1-2 miesiace juz bedzie inaczej, bo nowe grafiki beda. Mial byc SLI GTX260, ale sprzedalem jedna koledze, a druga pojdzie do innego kolegi. Czekam teraz na moje dwie GTX280!!! B-)

Jak widac, troche burdelik panuje w kabelkach. Ale i tak bede rozmontowywac wszystko (prawie) aby wymienic karte na te dwie 280, dorzucic karte dzwiekowa, a latem, moj E8500 zamieni sie na Q9650. Ale co mowic o przyszlosci...

 

Have fun :wink:

 

 

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

Troche jednak sie ugina ta biedna karta.... :(

 

 

Komponenty PC:

- ASUS Striker II Extreme (nForce 790i Ultra)

- Intel Core 2 Duo E8500 @ 3.44GHz

- 8Gb Corsair DDR3 1333MHz

- EVGA GTX260

- Tagan 900W

- Thermaltake Armor + MX

 

Komponenty WC:

- Swiftech MCP 350 + rez

- EK Supreme plexi

- EK FC 280GTX

- Innovatek 8/10 UVR

- plyn Feser One red

- 2 chlodnice Blackwater 360 advanced

- NB XL1 rev.3 (x6) + shroudy

Edytowane przez D0BR0

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciekaw jestem w jaki sposób przestawiasz komputer :D Osobiście nie podobają mi się chłodnice na dystansach na i za obudową, to do mnie nie trafia. Poukładaj kable. Nie dało się umieścić jednej chłodnicy w podłodze obudowy ? a hdd wrzucić w górne zatoki.

 

I do tego choinka B-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciekaw jestem w jaki sposób przestawiasz komputer :D Osobiście nie podobają mi się chłodnice na dystansach na i za obudową, to do mnie nie trafia. Poukładaj kable. Nie dało się umieścić jednej chłodnicy w podłodze obudowy ? a hdd wrzucić w górne zatoki.

 

I do tego choinka B-)

No wiec kable sa bardz odobrze poukladane, oprocz na dole. Pelno molexow wzielo sie od diod i innych neonow. A HDD nie wepchne w zatoki bo juz jest DVD i pompka z rezem. A HDD mam 3, wiec sie nie zmieszcza!

A chlodnice, nie mialem wyjscia... Z tylu bylo wiadomo ze bedzie. Ale potem kiedy sie na druga zdecydowalem, to nie mialem sporo mozliwosci....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmm, tak trudno jest zmniejszyć zdjęcia? Okolice 4MB to lekka przesada, zwłaszcza że są słabo zrobione. Do tego ogólny burdel (mój faworyt: wisząca katoda) i tragiczne mocowanie chłodnic, wyglądają jakby zaraz miały odpaść.

 

Plus za Supreme, jakoś tak fajnie wygląda.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wzbudziłeś tym WC moje emocje i to sukces. Zapewne twoim znajomym szczęka opada ale ja patrzę na to krytycznie.

Moje pierwsze wrażenie to chłodzenie jak dla 8 jajowca a nie dla E8500@3,4 GHz. Rozumiem, że dwie grafy piecyki potrafią zagrzać układ ale żeby projektować aż taki układ?

 

Dla mnie chłodzenie musi być wkomponowane w budę a jeżeli nie to musi być na tyle zintegrowane aby tworzyło estetyczne wrażenie jedności.

Tutaj wyraźnie widać, że coś zostało doklejone, te kabelki od wentyli na zewnątrz budy sprawiają kiepskie wrażenie. Sam mam w kabelkach bałagan ale u ciebie to już jest extreme.

 

Wizualnie kontrastują z wielkimi dwoma chłodnicami cienkie wężyki. Może patrzę na to zbyt krytycznie - może temperatury masz super ale mnie to trochę razi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kazdy ma swoje :wink:

 

Kabelki od wentyli nie mam zbytnio gdzie przeprowadzic... A chlodnice sa mocno przymocowane. Po prostu na dlugich pretach, aby sie nie chwialo.

Zdjecia moze i sa duze, a ze slabo zrobione to raczej nie, bo aparat 10mp. Po prostu slabe oswietlenie. A juz byly zmniejszane na inny forum, wiec nie chcialo mi sie dwukrotnie zmniejszac. Wystarczy miec dobre polaczenie, a nie ISDN :lol2:

 

A chlodzenie zostalo zrobione z mysla o 2 kartach i Quadcore'a. Narazie jescze ich nie ma, ale beda za 2 miesiace. Temperatury spadly dla karty 0 30 stopni :wink:

Proc na idle jest na 22°C, a burn dochodzi do 36°C. Karta, idle: 34°C a burn do 42°C (bylo idle: 49°C i burn 80°C)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zdjecia moze i sa duze, a ze slabo zrobione to raczej nie, bo aparat 10mp. Po prostu slabe oswietlenie. A juz byly zmniejszane na inny forum, wiec nie chcialo mi sie dwukrotnie zmniejszac. Wystarczy miec dobre polaczenie, a nie ISDN :lol2:

Chyba sobie z nas żartujesz...

Idź na PCLol'a... i nie wracaj :blink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciekaw jestem w jaki sposób przestawiasz komputer :D Osobiście nie podobają mi się chłodnice na dystansach na i za obudową, to do mnie nie trafia. Poukładaj kable. Nie dało się umieścić jednej chłodnicy w podłodze obudowy ? a hdd wrzucić w górne zatoki.

 

I do tego choinka B-)

 

Popieram w 100% =/ jak w srodku ladnie i schludnie tak na zenatrz kaszanka =/ wg mnie tylko zepsuta obudowa =/

 

Cos do mnie nie trafiaja uklady z tak poteznymi radkami i wezami mniejszymi niz 3/8 =]

 

Fajnie by wygladaly te extendery w srodku w budzie podswietlone =]

 

PS. Ty masz zamiar te bude przykrecic do podlogi? =] nie gibie ci sie do tylu? dwa duze radki + zailka musi ja ciagnac do tylu nie ? =]

Edytowane przez Vdrop

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hum... jakos nikomu sie nie podoba. No trudno.

 

A konstrukcja sie w cale nie chwieje. A do srodka zaden rad by nie wszedl...

 

Pokazywalem montaz na innych forach, i sie podobal wszystkim. Ale tutaj jakos inaczej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hum... jakos nikomu sie nie podoba. No trudno.

 

A konstrukcja sie w cale nie chwieje. A do srodka zaden rad by nie wszedl...

 

Pokazywalem montaz na innych forach, i sie podobal wszystkim. Ale tutaj jakos inaczej.

bo to inne fora :rolleyes: a tu jest ppc

 

buda do wymiany i tyle :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

:lol2: :

1. te dystansy za krótkie :(

2. rozmieszczenie anty wibratorów na górnej chłodnicy

3. kolory

4. kable

5. katoda pod psu i na zewnątrz budy

6. rozmiar fotek

7. klik jak widać można w tej budzie zrobić normalne wc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zdjecia moze i sa duze, a ze slabo zrobione to raczej nie, bo aparat 10mp.

A od kad to liczba mp w aparacie swiadczy o tym czy zdjecia dobrze zrobione ? Nic ci to nie da jak obiektyw do niczego, a tym bardziej jak sie po prostu nie umie go uzywac :)

 

Do tego szkoda bylo tak paprac obudowe, jak sie chlodnice nie zmiescily to bylo je wywalic calkiem z budy, niektorzy praktykowali z dodatkowym stelazem pod spodem, wygladalo by znacznie lepiej gdyby ta druga chlodnica nie sterczala tak na gorze, to komputer czy UFO ?

Zreszta z tylu jeszcze ujdzie, ale zamiasta ladowania 2xBWA jak nie mesz miejsca wystarczylo by dac TC albo TFC 3x120 :)

 

Te poniewierajace sie inwertery od katod w srodku i samo rozmieszczenie katod tez wiele pozostawia do zyczenia.

Jak wsadzisz jeszcze jedna grafe pomysl jednak o zmianie wezy na 10/13 i poskladanie ukladu bez kontowek, bo sie dusic zacznie...

Z drugiej strony popieram ajeto, buda do wymiany niestety...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hah.... Jest to system LPDC (malo stratny), wiec mozna walic ile katowek sie chce. Waz 8/10 niczym nie przeszkadza.

I tak wszystko bede to przemontowywac, bo dojdzie grafa i karta dzwiekowa.

 

A aprat, objektyw jest dobry. Jak juz mowilem, slabe oswietlenie, z rezsta widac ze sdjecia z flaszem sa dobre.

 

O obudowie tez myslalem, ale narazie tak jest dobrze.

 

A antywibratory, no to nie chcialy mi wejsc (ale na drugiej weszly). Wiec musialem gdzies je wsadzic. I tak sie nadaja, czuc wibracje w nich, wiec sie nadaja, nawet tam gdzie sa! :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kabelki od wentyli nie mam zbytnio gdzie przeprowadzic... A chlodnice sa mocno przymocowane. Po prostu na dlugich pretach, aby sie nie chwialo.

Zdjecia moze i sa duze, a ze slabo zrobione to raczej nie, bo aparat 10mp. Po prostu slabe oswietlenie. A juz byly zmniejszane na inny forum, wiec nie chcialo mi sie dwukrotnie zmniejszac. Wystarczy miec dobre polaczenie, a nie ISDN :lol2:

 

te koleś chcesz nas obrazić tutaj?? co to za teksty ??? ja mam 10 megabitów łącze i twoje fotki sie ładują masakrycznie... sie nie chce pomniejszać to nie zawracaj nam fujarki...

gapa jesteś bo można dać fotki tej wielkosci o rozmiarze 70/80 kilo w jpg...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

OMFG, mało co z krzesła nie spadłem.

Do mnie również nie trafia koncpecja chłodnicy na dystansach.

Zobaczysz ile kurzu będziesz miał w nich po miesiącu :)

W środku nie ma ładu nie ma składu.

Paskude cybanty, wszechobecne kabelki :lol2:

 

Popraw sporo i wracaj z kolejną rev.

Klocki masz wpożo ale Twoja inwencja jest marna.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Az mnie cos tknelo, panie zrob pan cos z tym, klocki masz dobre, ale reszta to az boli po oczach, rzadko sie wypowiadam na forum, ale obserwuje je, zdarzaja sie uklady mizernie zlozone bo ludzie nie maja z czego to skladac i ostro kombinuja u Ciebie nie ma takiego problemu - wiec jest potencjal na dobry system... nikt tu bez powodu nie krtykuje, a ludzic sie ze ktos bedzie slodzic to nie na PPC, i fotki to porazka, zmniejsz je i ewentualnie dorzuc linki do wiekszych rodzielczosci jezeli ktos bedzie mocno zainteresowany pozowoli sobie na 4 Mb foty... to ma byc prezentacja systemu...

Edytowane przez dioda

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No było by fajnie jak byś się zdecydował na kolor jeden a nie robił choinki, kable :( , zdjęcia to już przesada 800x600 max a nie 1900 kolego to nie forum fotograficzne bo nawet przy tych 10 pix nie zrobiłeś dobrych zdjęć tylko szybko byle by było. Popatrz na tematy związane z WC Malika to jest to co powinno być pokazane jako przykład dobrych zdjęć w normalnej rozdzielczości !

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przypuszczam, że to Twój pierwszy kibelek? Toteż jestem w stanie zrozumieć Twoją "inwencję". Niemniej water cooling to nie tylko wydajność i cisza ale również tuning kompa. Pisząc tuning mam na myśli wygląd. Z tego co zaobserwowałem jestem w stanie stwierdzić, że większość ludzi mających WC to esteci. Ty chyba też masz coś z estety, o czym świadczy ta "dyskoteka". Z resztą Twojej maszyny jest już gorzej.

Masz naprawdę niezłe warunki - chłodnice to nie jakieś tam grubasy a i do budy da się jedną z nich wepchnąć. Weź np. mój konfig - NZXT Lexę, gdzie za chiny nie wepchasz żadnej chłodnicy. Mimo to udało mi się zainstalować 2 Tchermochille, które małe nie są, a przy tym wszystko to jakoś solidnie wygląda. Przynajmniej większość znawców na tym i innych forach w tym względzie mi nic nie zarzuciła.

Coś mi się wydaje ale za mało WC-tów chyba widziałeś? Tak więc nie dąsaj się tylko wyciągaj wnioski. Głowa do góry! Czekam na kolejną zrobiona z głową rewizję :lol2:

 

PS. Zrób coś z tymi zdjęciami bo z moderatorem lepiej nie zadzierać. :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to ladnie mnie zjechaliscie.

Jak widac, fotki zmniejszone (dziedzia Paker14!; ja tez umiem to robic, ale zawsze zaoszczedzony czas). Za jakis miesiac dostane moje 280-ki i moja karte muzyczna/dzwiekowa, wiec zaopatrze jakos to wszystko aby lepiej wygladalo.

A rad by nie wszedl, bo za dlugi/wysoki. Na tyl nie, no bo sloty PCIe. Na gore tez nie bo zasilanie. Na dole dyski zawadzaja, a z frontu DVD przeszkadza (nawet jesli na samej gorze, zawsze jest pompka na srodku). Wiec mozliwosci sie skonczyly! Na radboxie ladnie wisi, ale na drugi nie mialem wyjscia.

Jak juz mowilem (odziwo) antywibratory tez dzialaja tam gdzie sa. Bylo za bardzo na scisk gdyby wszystkie byly na tym samym poziomie. A nie znalazlem zadnego shrouda na radiatory 360... Wentyle sie kreca na 700rpm, wiec nie do uslyszenia. Wiec trzeba bylo 2 chlodnice zamontowac, z mysla o nastepnych kartach i proce. Ale dlatego dwie, aby nie stosowac chlodnicy typu "extreme" i push/pulling, co by bylo zbyt glosne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wentyle sie kreca na 700rpm, wiec nie do uslyszenia.

oj chyba słoń Ci na ucho nadepnął.

Sprawdź w nocy w cichym pomieszczeniu, dyski też usłyszysz :)

Edytowane przez JaX_CCC

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

oj chyba słoń Ci na ucho nadepnął.

Sprawdź w nocy w cichym pomieszczeniu, dyski też usłyszysz :)

Nie. juz probowalem ;) Jedynie slychac wentyl od zasilania. Dyski troche. A te wentyle osiagaja 13dB na 1000rpm, wiec nie do uslyszenia. A na 700rpm... Jesli sie przyblizyc, to slychac lekki szum. Ale komp jest 50cm od emnie. A jedynie lekko slychac szum przeplywajacego powietrza przez chlodnice. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie. juz probowalem icon_wink2.gif Jedynie slychac wentyl od zasilania. Dyski troche. A te wentyle osiagaja 13dB na 1000rpm, wiec nie do uslyszenia. A na 700rpm... Jesli sie przyblizyc, to slychac lekki szum. Ale komp jest 50cm od emnie. A jedynie lekko slychac szum przeplywajacego powietrza przez chlodnice. icon_smile3.gif

miło czytać że dla niektórych 700 rpm jest niesłyszalne nie mają problemu z wyciszaniem pc ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...