Skocz do zawartości
Rafałek

Problem Z Dyskiem

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

nie dawno zakupiłem nowy sprzęt i chyba mam problem z dyskiem, chodzi o to, że jak włączyłem program HDTune (w załączeniu) to pokazało mi, że dysk ma standard SATA, a aktywny jest ATA100.

I teraz nie wiem, czy poprostu program tak pokazuje, czy mój dysk nie został wykryty jako dysk sata i pracuje w trybie ata.

Prosiłbym o sprawdzenie załączników i odpowiedź czy wszystko jest ok, czy mam rację i mój dysk nie został prawidłowo wykryty, a jeśli nie działa na 100% swoich możliwości to co muszę zrobić, żeby działał tak jak ma.

Aha płyta główna to Gigabyte EP31-DS3L

 

Z góry dziękuję za odpowiedzi.

 

Pozdrawiam Rafał

post-16929-1233763836_thumb.jpg

post-16929-1233763851_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za odpowiedź. Ale mam jeszcze jedno pytanie, bo dysk strasznie mi muli, tzn jak włączę kopiowanie plików i chcę otworzyć stronę internetową to strasznie się zacina i czy to jest normalne dla tego dysku? Czy można coś z tym zrobić?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A czy ktoś mógłby mi podać nazwę jakiegoś dobrego programu (najlepiej darmowego) do testowania dysku twardego, ale takiego jakiegoś pełnego testu i jakie wyniki powinienem osiągnąć na tym dysku.

Dzięki za odpowiedź.

Edytowane przez Rafałek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pożyczyłem od kolegi płytą ASUS P5N-MX i na niej dysk działa w trybie UDMA 6, a na mojej płycie Gigabyte'a działa w trybie UDMA 5, czy ktoś mógłby mi napisać dlaczego tak jest i jak to zmienić? Jak wymusić żeby dysk działał w trybie sata, bo chyba tak powinien działać? Może muszę zainstalować jakieś sterowniki (tylko wydaje mi się, że wszystkie mam) albo zmienić coś w biosie żeby na mojej płycie wszystko działało dobrze? A może płyta jest słaba i dlatego tak to działa?

 

Z góry dzięki za odpowiedź.

post-16929-1234337985_thumb.jpg

Edytowane przez Rafałek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nikt nie ma żadnych pomysłów?

Trochę poszukałem i przeczytałem, że ten dysk pracuje w zakresie od 5400-7200 obr./min. może to jest problem, że ten dysk tak działa. Mam w związku z tym pytanie jak go zmusić żeby pracował na 7200 obr./min.?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...