Skocz do zawartości
3LoU

Słuchawki + K. Dzwiękowa

Rekomendowane odpowiedzi

Słuchawki + k. dźwiękowa

Witam poszukuje słuchawek i karty dźwiękowej(wew.). Na ten zestaw planuje wydać MAX 400 zł. Co do słuchawek to powinny być zamknięte. Będą służyły przede wszystkim do muzyki ( trance, house ). Oto słuchawki które mnie zaciekawiły:

1) Sony MDR - XD300

2) Philips SHP8900

 

Co do dźwiękówki, to myślałem o Creativie Sound Blaster X-Fi.

 

Czekam na opinie, propozycje...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jin weź przestań, wcale nie szkoda, Sronar dx to badziewie ani to full karta do grania ani do słuchania a teraz to już nawet creative szybciej updatuje drivery :D a Hd2 do nuty raz ciężko dostać i droga dwa, że do gier ssie.

Philipsy są za prawie 300zł X-fi za 240zł w najlepszym wypadku więc powiedz mi jak wymysliłes że ci starczy max 400zł ? chyba że gdzieś nabędziesz jeszcze za 160 SHP8900 w fantazjach może ci styknie kasy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A czy ja kiedykolwiek, komukolwiek polecilem xonara? Ja bym na jego miejscu wzial sb 24bit/vortexa i dobre sluchawki, ewentualnie moze jeszcze jakis wzmacniacz sluchawkowy, ale na to zlotowek raczej nie starczy :]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

podpowiem tyle, że ktoś tu na forum się CAL pozbywa i może nie będzie sępił.. polecam przejrzeć okoliczne tematy o słuchawkach ;)

Fakt faktem jak chcesz porządne słuchawki to na karcie pasowałoby oszczędzić. Optymalnie chyba będzie wydać kase w stosunku 3:1 dla słuchawek. I wtedy faktycznie musiałbyś się zadowolić vortexem lub sb live. Co nie znaczy że to zły wybór. Wręcz przeciwnie. Słuchawki jakby nie było grają w stereo i do tego właśnie vortex jest stworzony.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fakt faktem jak chcesz porządne słuchawki to na karcie pasowałoby oszczędzić. Optymalnie chyba będzie wydać kase w stosunku 3:1 dla słuchawek. I wtedy faktycznie musiałbyś się zadowolić vortexem lub sb live. Co nie znaczy że to zły wybór. Wręcz przeciwnie. Słuchawki jakby nie było grają w stereo i do tego właśnie vortex jest stworzony.

Z tym sie zgadzam jak najbardziej, ale polecanie CAL na lewo i prawo to naprawde zly pomysl :] Podlaczajac je bezposrednio do dzwiekowki szalu nie zrobia. Do tego nie sa zbyt wygodne (przynajmniej dla mnie, sa osoby ktore twierdza, ze nia maja problemu z siedzeniem w nich :] ). Jezeli kupisz te CALe, to wzmacniacz sluchawkowy koniecznie musisz do nich dokupic (za dwie stwoki da sie cos znalesc) i do tego za grosze vortex lub live 24bit (model sb0410).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do autora tematu:

Należy też pamiętać że tak na prawdę bardzo wiele modeli słuchawek gra na podobnym poziomie to powoduje, że ochy, achy i wojny słuchawkowe są powodowane innego/złego/nieodpowiednio dobranego źródła. Ono powinno się dobierać przeciwnie do słuchawek w myśl reguły że przeciwieństwa się przyciągają, co powoduje równoważenie brzmienia. Do zimnych słuchawek grających górą źródło ciepłe i do ciepłych grających dołem źródło zimne. Identycznie jak w zestawach audio, co nie jest żadną tajemnicą. Brzmieniowe dobranie tych elementów to bardzo ważna sprawa, ale niestety mała liczba użytkowników się tym przejmuje. Można wszystko zepsuć albo wiele naprawić nawet, jeśli się wydaje że nic z tego nie będzie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tym sie zgadzam jak najbardziej, ale polecanie CAL na lewo i prawo to naprawde zly pomysl :] Podlaczajac je bezposrednio do dzwiekowki szalu nie zrobia. Do tego nie sa zbyt wygodne (przynajmniej dla mnie, sa osoby ktore twierdza, ze nia maja problemu z siedzeniem w nich :] ). Jezeli kupisz te CALe, to wzmacniacz sluchawkowy koniecznie musisz do nich dokupic (za dwie stwoki da sie cos znalesc) i do tego za grosze vortex lub live 24bit (model sb0410).

Bzdura....Jeżeli dżwiękówka jest przyzwoita, to żaden wzmacniacz tutaj niepotrzebny. Dżwiękówka przyzwoita czyli od Xtreme Gamer wzwyż, ewentualnie Xonar..Wiem, bo słuchałem na nich muzykii zarówno na wzmacniaczu jak i podpiętych do karty Xtreme Music.....A co do wygody CAL! to jest to kwestia gustu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Posiadalem te sluchawki przez trzy miesiace, sluchalem na roznych sprzetach i zdanie o nich mam wyrobione, wiec dla mnie to co ty piszesz drogi kolego, jest wierutna bzdura. Zaczynajac od tego ze x-fi to przyzwoita dzwiekowka, a konczac na tym ze nie potrzebny im wzmacniacz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Posiadalem te sluchawki przez trzy miesiace, sluchalem na roznych sprzetach i zdanie o nich mam wyrobione, wiec dla mnie to co ty piszesz drogi kolego, jest wierutna bzdura. Zaczynajac od tego ze x-fi to przyzwoita dzwiekowka, a konczac na tym ze nie potrzebny im wzmacniacz.

Posiadam te słuchawki od przeszło roku drogi kolego....także zdanie na ich temat mam wyrobione...CAL spokojnie dają radę na karcie pokroju X-fi gamer...wzmacniacz nie jest tu niezbędny. Nie wprowadzaj ludzi w błąd, bo z tego co piszesz wynika, że aby móc posłuchać na nich muzyki wzmacniacz jest konieczny, a to nieprawda. I powtórzę, że słuchałem na nich muzyki zarówno ze wzmacniacza, jak też podpiętych do Xtreme Music, słyszałem jak brzmią na Xonarze D2 i taka jest moja ocena.

I tak, uważam, że X-fi to przyzwoita dźwiękówka...kolego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...