Skocz do zawartości
Ghost991

[worklog] Projekt "xy"

Rekomendowane odpowiedzi

Co do rączki to tylko i wyłącznie wizualny element który można w każdej chwili zmienić - nie jest ona najważniejsza :P

 

Pisałem wcześniej o tych śrubkach przy równoległobokach tak by to wyglądało:

Dołączona grafikaDołączona grafika

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mi się ona właśnie wizualnie średnio podoba :]

Co do śrubek to nie mam konkretnego zdania - na pewno jeszcze bardziej dodadzą industrializmu i nawet pasują w tych miejscach, ale czy nie za dużo ich będzie razem?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powiem tak.

Dla mnie wygląda super tylko przy jednym boku będą blisko siebie - ale według mnie to szczegół. Nadający jeszcze bardziej "specjalnego" wyglądu

Edytowane przez Ghost991

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja bym poszedł minimalistycznie, i z tej akurat stronki brałbym chyba coś takiego...

Dołączona grafika

Poza tym, z tej rączki można chyba sam uchwyt zdemontować i z alu zrobić odpowiednie mocowanie "pod kolor", ale to już więcej roboty wymaga.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ghost991: Nie wiem jaki ma byc efekt finalny, ale jak bys wycial takie ramki z plexi (wokol okna i literek X Y) i je podswietlil to w polaczeniu z metalem wygladalo by bosko.

 

Na to co masz przyklejasz/przykrecasz plexi (np. zielona, pomaranowcza...), podswietlasz ja, a na to wszystko kawalek dobrze wypolerowanego aluminimum/blachy czy tam co Ci sie nawinie. Imho to by bylo cos ! :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ale jak bys wycial takie ramki z plexi (wokol okna i literek X Y)

Plany były takie i możliwe, że przetrwają - tylko będzie to pleksa od spodu pomalowana

... i je podswietlil...

Bez zbędnych światełek :rolleyes:

Na to co masz przyklejasz/przykrecasz plexi (np. zielona, pomaranowcza...), podswietlasz ja, a na to wszystko kawalek dobrze wypolerowanego aluminimum/blachy czy tam co Ci sie nawinie. Imho to by bylo cos ! icon_biggrin3.gif

Powiem tak, jeśli chciałbym to zrobić z tą pleksi w środku to koszta by były bardzo wysokie. Aktualny koszt blachy to ~150 zł aluminium stoi w cenie a gdybym to chciał zrobić jak się należy musiałbym dać aluminium. Po za tym łebki śrubek już wystają. Trzeba by było nawiercać pleksi.

 

Myślałem nad delikatnym czerwonym podświetleniem ale nie wiem jak zrobić aby było delikatne - jakieś diody czy coś w tym stylu - myślę nad rozwiązaniem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanko, gdzie kupiłeś te kątowniki? Szukam po necie i znaleźć nie mogę, więc pewnie będę musiał udać się do jakiegoś bricomarche albo czegoś podobnego.

Kątowniki aluminiowe kupowałem w Brico Depot coś koło 12-15zł za 2 metry. Zdaje się że jeszcze taniej wychodzi to w sklepach specjalizujących się w tych rzeczach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

:angry: :blink: :angry: :blink:

Taki jestem O...

Po przymiarkach i niestety znalezieniu jednego błędu ( szerokość chłodnicy niestety - musiałbym umieścić CD całkiem po prawej stronie a wtedy z niczym to się nie będzie kleić ):

- zmuszony jestem zamontować cd-rom na samym dole front panelu - co o tym myślicie??

CD używam bardzo rzadko więc dla mnie nie stanowi to problemu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

:damage_wall:

Dzięki Panowie za rady - nie wiedziałem, że istnieje taki adapter :rolleyes:

Napęd wędruje do szafki

Updat-y na razie wstrzymana ze względu na remont i kompletowanie potrzebnych blach, kątowników itp.

 

Tak jak pisałem wcześniej o nogach do obudowy teraz nadszedł czas na projekt:

Dołączona grafika

Pręt aluminiowy sześciokątny ( 32mm - jedna ściana )

Wysokość nogi to jakieś 3cm

Do tego oczywiście moje ulubione śrubki - po dwie na każdy bok

Edytowane przez Ghost991

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bez zbędnych światełek :rolleyes:

Światło zawsze dodaje uroku :) trzeba tylko wiedzieć co i jak podświetlić. Patrz jaka była radość malarzy jak odkryli światło i cień ;). Nie znaczy to, że od razu trzeba ładować 7 katod, wystarczy 7 diod odpowiednio umieszczonych - zależnie od specyfiki projektu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ghost, decyzja za napędem bardzo dobra B-)

 

 

Światło zawsze dodaje uroku :) trzeba tylko wiedzieć co i jak podświetlić. Patrz jaka była radość malarzy jak odkryli światło i cień ;). Nie znaczy to, że od razu trzeba ładować 7 katod, wystarczy 7 diod odpowiednio umieszczonych - zależnie od specyfiki projektu.

Oby więcej takich mądrych postów :D

Edytowane przez SaVkA

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

:rolleyes:

Myślałem nad umieszczeniem kilku diód.

Szukam na alle i po sklepach elektronicznych ale nie wiem jaką jasność i wielkość wybrać <_< <_<

3mm 8000mcd

3mm 22000mcd 14000mcd

 

Nie mam pojęcia i proszę o radę elektryka jakiegoś :wink:

Chodzi o delikatne podświetlenie wnętrza

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Dziś dostałem wentylatory ( 2x120mm i 2x140mm )

Przymiarka pod wentyle na GPU:

Dołączona grafika

Mam dylemat <_< <_< <_<

Kupiłem 120 na przód i tak to by wyglądało:

Dołączona grafika

ale za względu na ciszę 140mm ( 120mm również nie słychać ) postanowiłem zamontować na froncie również 2x140mm o tak:

Dołączona grafika

Co Wy na to??? Cisza i wydajność mam rację??

 

Co do nóżek coś źle policzyłem i okazało się, że sześciokąt ma ścianę 1,8cm więc postanowiłem dać po 4 nogi na każdą stronę. Możliwe, że dobrze to będzie wyglądało??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

NF4 - super płytka choć ma swoje fochy

 

nie myslałeś zeby zasiłke usadzić na dole?

Nawet o tym nie myślałem, ponieważ potrzebowałem czegoś do odprowadzania ciepłego powietrza a PSu bardzo dobrze sobie z tym radzi a jeszcze lepiej gdy jest zamieszony w górze

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Myślę o takich nóżkach:

 

Nieskomplikowane o prostej budowie - jak i cała buda :D

Co Wy na to??

A nie myślałes np o nóżkach takich jak w Stackerze albo Chieftecku??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...