Skocz do zawartości
toman

Chłodzenie Powietrzem Na 9800gx2

Rekomendowane odpowiedzi

no i zobaczymy czy moje obliczenia sie sprawdza i wejdzie to na p5e3 :rolleyes: . stopy hr-03 sa na styk tak jak mowilem. zgrabnie, zgrabnie. zawsze mozna troszke podgiac heatpipe'y :P

Edytowane przez mobot

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a sprawdzales czy podstawy proste? w moim hr byly fale dunaju. zawsze to kilka stopni mniej [kilkanascie? zalezy jak bardzo krzywe :P] xD no to skoro wejdzie to gra gitara.

Edytowane przez mobot

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Między master a slave są niewielkie różnice, ok 4 stopnie. Raczej wynikają one z docisku/obciążenia GPU a niżeli jakości powierzchni. Jestem zadowolony z temepratur; w IDLE karty mają 38/34 stopni.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@toman

 

140mm od slotu pci-e w kierunku socketa cpu?

 

Zastanawiam sie czy wejdzie razem z Ninjia i czy zostana mi wolne 2 sloty pci na dzwiekowke i wifi.

 

Za duzo kombinacji z tym, dochodze do wniosku ze trzebabylo kupic cos jednoslotowego :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a ja mam inne pytanko, rozkręciłem karte w celu przesmarowania nową pastą (bo temp idle ~80C przy 100% wentylu, stress 120C @ 100%).. i zauważyłem że na pamięci nałożona jest dziwna pasta a raczej jakby kawałek szmatki wysmarowanej pastą... jak chce przesmarować zwyklą to między radiatorem a kośćmi jest ~0,5mm luzu... czym można zastąpić to ustrojstwo ??

 

poniżej fotki tej "pasty"

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pomierzylem troche i powinno wejsc od strony CPU choc martwie sie o radiator na NB :/ Bo widze Toman ze u Ciebie na tym DFI cos kzywo ta karta siedzi.

Na HR-03 były założone wentylatory 100mm a nie 92 jak powinno być domyślnie, dlatego mocno wyciągnięte były zapinki i sam wentylator.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na HR-03 były założone wentylatory 100mm a nie 92 jak powinno być domyślnie, dlatego mocno wyciągnięte były zapinki i sam wentylator.

Troche mnie pocieszyles ale bede sie musial zastanowic nad montazem wentyli bo planuje takie same zamontowac ale tak aby nie kolidowaly z NB wlasnie. UDalo mi sie wyrwac 2 HR03 GT za 240 na allegro :) Teraz tylko jakies wentyle i bedziemy kombinowac. Moze moglbys powiedziec jakie temperatury na tych kartach notuszjesz ale pasywnie, sprawdzales wogule taka opcje?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Forrestal - jak bedziesz mial problem z nb mozesz zawsze hr troche odgiac do gory i po klopocie, ja swojego wygialem o jakies 90 stopni bo akurat tyle mi bylo trzeba i dziala wysmienicie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No proszę. Trochę to ryzykowne, gdyż miedź pokryta niklem jakby była utwardzona. Ale okazuje się, że można. Dobrze wiedzieć. Teraz nasuwa mi się inny pomysł montażu tych HR-03 :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...