Skocz do zawartości
Jaca_słupsk

Duże Pingi, Gdzie Kiedyś Były Małe

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Mam nietypową sytuację z moją Neostradą 512. Kiedyś, tzn. przez 3 poprzednie lata net świetny, na serwerach CS/COD w PL pingi po 30-40. Niedawno dzwoniła pani z TPSA proponując mi Neo 1mb DSL za 90 zł, to ładnie mówiąc wyśmiałem ją. 3-4 dni później pingi podskoczyły o 40-50ms. I jak na razie, od 3 miesięcy nie spadają. I teraz kilka pytań:

1) Router pokazuje mi, że mam interleaved. Możliwe, że zrobili mi na złość i przestawili mi na to z fasta?

2) Wycinek z routera:

SNR Margin (dB): 33.0 31.0

Attenuation (dB): 15.5 5.0

Output Power (dBm): 2.9 11.8

Attainable Rate (Kbps): 8736 1080

Rate (Kbps): 640 160

 

IMO wszystko wygląda normalnie, żeby był tu tryb fast, racja?

3) Z tego co mi wiadomo, to TPSA jest tak miła, że coś ciężko u nich ze zmianą DSL path mode'ów. Jak mi nie zmienią to np. Netia 4mb za dużo mi nie poprawi, prawda?

4) Znacie jakieś chwyty na tą firmę, żeby pośpieszyli się ze zmianą albo zgodzili się na to?

5) I jeszcze jedno. Do routera podpięty jestem tylko ja LANem, inne kable odłączone, WiFi off. I grając sobie w pewnym momencie mi laguje tak, że to normalnie szok. Na komputerze odpalona tylko gra bez innych programów. Co może być tego przyczyną?

 

Pozdrawiam serdecznie i z góry dziękuję za odpowiedzi :)

Edytowane przez Jaca_słupsk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A czy komuś się udało, żeby mu zmienili z interleaved na fast ? :D Bo u TPSA to niewiadomo... No ale wiesz, mając internet w kilku miejscach zarejestrowany na kilka osób, od dawna używamy, i mi wyjeżdża z propozycją 1mb DSL za 90zł. Pytam się: A 2mb ADSL? Nie mam panu do zaoferowania. No to śmiechu warte...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciesz się że nie masz dialogu [; Nie dość że pingi praktycznie zawsze są do [gluteus maximus] to ostatnio całkowicie wycofali możliwość uaktywnienia trybu fast-path, przez co już do pierwszej bramki jest 30ms a na końcu średnio ponad 100ms. Ogólnie nędza jak zwykle.

Niedawno dialog wprowadził nowe pakiety dialnet 8MB i 12MB ( prędkości na weekendy i wieczory :lol: ) od tego momentu warunki w sieci są jeszcze gorsze, a w telecentrum olewają sytuację i za każdym razem walą tekst "że nikt z abonentów się nie skarży" - ręce opadają, robią z ludzi idiotów.

Ostatnio też zarząd tej firmy po raz kolejny został odwołany, a przecież miały być wielkie inwestycje w sieć internet :lol2:

Cyfrowa TV w dialogu okazała się również klapą, wysokie ceny, a usługa nic nadzwyczajnego.

Ta firma stacza się po równi pochyłej i naprawdę nie radzę podpisywać z nimi umów na internet czy TV. Polska firma, polskie warunki...

 

Tak, ten post to antyreklama dialogu , ale to za to że tak mnie traktują [;

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chodzi o co innego, a mianowicie o zbyt wysokie opóźnienia do szafy.

Do pierwszej bramki jest aż 30ms a od pierwszej do drugiej (10GE Warszawa ) tylko 10ms.

 

W dodatku dialog z niewiadomych przyczyn zrezygnował z możliwości aktywowania trybu fast-path, wszyscy jedziemy na interleaved.

 

Fast miałem od roku i było w miarę dobrze, aż z dnia na dzień wszystkim przywrócili interleaved.

 

Już nie wspomnę o notorycznym zatykaniu się decix.

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie podobnie było jakieś 3mc temu w tp pomimo, że od kilka lat nie zmieniałem prędkości przełączyli na interleaved. Oczywiście od razu pingi skoczyły o 30ms, dzięki temu nawet np. niemiec miał lepszy ping do Warszawy niż ja(~100km). Wystarczyło tylko napisać wiadomość do nich, a następnego dnia miałem już fast :D .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A w Dialogu już nie "dają" fasta [;

Wczoraj dostałem taką informację.

Szanowny Panie,

Dziękujemy za kontakt. Uprzejmie informujemy, że Telefonia Dialog nie oferuje możliwości zmiany trybu na fast-path.

Z wyrazami szacunku

Dział Obsługi Klienta

Więc spytałem o powód.

Szanowny Panie,

Uprzejmie informujemy, że Telefonia Dialog nie oferuje możliwości zmiany trybu na fast-path ze względów technicznych.

Z wyrazami szacunku

Dział Obsługi Klienta

W sumie nie wiadomo co im odbiło, fasta 'dawali' przez kilka lat aż nagle całkowicie zaprzestali tego i tym co już mieli zmienili na interleaved.

Przestrzegam 'graczy online' przez Dialogiem, jest to samo co w TP a nawet i gorzej. Nie tylko wysokie pingi są problemem ale też ich niestabilność (ciągłe skoki np. z 70 do 150ms, szczególnie od 16 do 22:00 ).

Ogólnie internet na kablach telefonicznych to lipa, trudno mi przeboleć że do szafy oddalonej nie więcej niż 200m jest aż 30ms kiedy do Warszawy (kolejny przeskok) jest często miej niż 10ms.

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Super znowu sytuacja sprzed kilku mc, teraz nawet nie będę patrzył w modemie na jakim trybie leci, bo po pingu jest to pewne :

 

Badanie home.pl [212.85.96.1] z użyciem 32 bajtów danych:

 

Odpowiedź z 212.85.96.1: bajtów=32 czas=51ms TTL=57

Odpowiedź z 212.85.96.1: bajtów=32 czas=49ms TTL=57

Odpowiedź z 212.85.96.1: bajtów=32 czas=50ms TTL=57

Odpowiedź z 212.85.96.1: bajtów=32 czas=51ms TTL=57

Odpowiedź z 212.85.96.1: bajtów=32 czas=54ms TTL=57

Odpowiedź z 212.85.96.1: bajtów=32 czas=49ms TTL=57

Odpowiedź z 212.85.96.1: bajtów=32 czas=50ms TTL=57

Odpowiedź z 212.85.96.1: bajtów=32 czas=57ms TTL=57

Odpowiedź z 212.85.96.1: bajtów=32 czas=49ms TTL=57

 

Przez tą tv, którą wciskają na siłę w [gluteus maximus]ch im się poprzewracało i każdemu ustawiają interleaved ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

odkopie troche temat, dialog wylaczyl wszystkim fast path i nie bedzie juz go uruchamial wiec jesli ktos mysli ze sobie pogra spokojnie na laczach dialogu to ma lipe ping do .de na poziomie 150ms, majac kabel z dialogu tez nie mozna podlaczyc internetu od innego dostawcy

 

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przez tą tv, którą wciskają na siłę w [gluteus maximus]ch im się poprzewracało i każdemu ustawiają interleaved ...

Raczej to przez te ich nowe (żałosne) pakiety (przyśpieszenia z 4Mb do 8Mb (w weekendy) i z 6 do 12 (wieczory i weekendy). Co zresztą jak się okazuje nie bardzo to wypaliło i wszystkim pogarsza jakość połączenia.

 

Co do pingów... w tym momencie do decix (Niemcy) mam ping 330(?) - tak wygląda łącze w weekendy od złodziei z DIALOGU .

Dołączona grafika

W tygodniu też nie lepiej właśnie przez brak fast patha.

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Raczej to przez te ich nowe (żałosne) pakiety (przyśpieszenia z 4Mb do 8Mb (w weekendy) i z 6 do 12 (wieczory i weekendy). Co zresztą jak się okazuje nie bardzo to wypaliło i wszystkim pogarsza jakość połączenia.

 

Co do pingów... w tym momencie do decix (Niemcy) mam ping 330(?) - tak wygląda łącze w weekendy od złodziei z DIALOGU .

Dołączona grafika

W tygodniu też nie lepiej właśnie przez brak fast patha.

HiS ponoc w lodzi maja lepiej ;) poczytaj sobie alt.pl.telefonia.dialog troche psy wieszaja :D dobrze ze nie gram tyle co kiedys po sieci bo bym sie @%$@%$@% troche :]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Teraz to już do samej Warszawy (10GE) mam 500ms a strony www ledwo co da się przeglądać tak niski jest transfer.

W sumie to już któraś z kolei awaria w ciągu miesiąca w dialogu. Ten kto jest odpowiedzialny za politykę tej firmy jest totalnie niepoważny. Od początku istnienia dialogu jakoś ich usług zawsze stoi pod znakiem zapytania.

Nawet w TP jest znacznie lepiej.

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...