Skocz do zawartości
Mlodyx

Wykonanie Kopii Partycji Ext3

Rekomendowane odpowiedzi

Poszukuję sposobu jak pod Windowsem (choć nie koniecznie tzn. może być również LiveCD) wykonać kopię partycji ext3 - Linux.

Próbowałem zrobić to Acronis True Image 11.0 tzn. zrobiłem obraz partycji sformatowałem partycję której miałem obraz i następnie przywróciłem obraz niestety coś jest nie tak bo bo system - Linux nie chciał się włączyć - coś nie tak z przywracaniem jest dlaczego poszukuję innego programu który nie miałby z tym problemów...

 

Kopię partycji ext3 chcę wykonać na partycję NTFS.

 

Dzięki za wszystkie podpowiedzi (ale najbardziej za te trafne :razz: )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najpierw w konsoli

 

fdisk -l

To pozwoli się Tobie dowiedzieć jak oznaczona jest partycja, której chcesz zrobić backup, oraz partycja na której zapiszesz ów backup.

 

Zakładam, że partycja na której będziesz zapisywał jest w formacie NTFS. Jeśli nie to użyj zwykłego mount zamiast ntfs-3g.

 

ntfs-3g /dev/sdXY /mnt/windows

XY weź z fdisk (partycja NTFS na której zapiszesz kopię).

 

 

Wykonanie kopii:

 

fsarchiver savefs /mnt/windows/backup.fsa /dev/sdAB

AB weź z fdisk (partycja ext3 której chcesz zrobić kopię).

 

 

Odtworzenie kopii:

 

fsarchiver restfs /mnt/windows/backup.fsa /dev/sdAB

 

Jeżeli masz dwurdzeniowy procesor to przy wykonywaniu kopii dodaj -j2:

 

fsarchiver -j2 savefs /mnt/windows/backup.fsa /dev/sdAB
Edytowane przez Dj_AnT

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dj_AnT wielkie dzięki za opis który zrobiłeś - jest super bez problemu można go zrozumieć...

Jeszcze takie pytanie czy fsarchiver kompresuje jakoś backup który robi tj. *.fsa ?

Czy jeśli mam już zrobiony ten plik *.fsa i chciałbym przywrócić dane z niego to najpierw muszę sformatować

partycję na którą będę przywracał (partycja ext3) ?

 

Mam również pytanie co do tego co poleca przemo_one, tam tak samo muszę najpierw zamontować partycję ntfs

i następnie wykonać backup... tylko nie za bardzo wiem jak tzn. na screenach (http://www.partimage.org/Screenshots) jest pokazane, żeby połączyć się z serwerem

też mam tak zrobić ?

 

Dzięki, pozdrawiam.

Edytowane przez Mlodyx

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dj_AnT wielkie dzięki za opis który zrobiłeś - jest super bez problemu można go zrozumieć...

Jeszcze takie pytanie czy fsarchiver kompresuje jakoś backup który robi tj. *.fsa ?

FSArchiver kompresuje domyślnie gzipem (stopień kompresji 6, level = 3 z tabelki). Możesz zmienić stopień kompresji za pomocą parametru

 

-z X

gdzie X to stopień kompresji 1-9. Pomocna będzie tabelka na dole strony http://www.fsarchiver.org/Compression

 

 

Czy jeśli mam już zrobiony ten plik *.fsa i chciałbym przywrócić dane z niego to najpierw muszę sformatować

partycję na którą będę przywracał (partycja ext3) ?

Myślę, że format jest jak najbardziej zalecany aczkolwiek możesz potestować bez niego. Edytowane przez Dj_AnT

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...