Skocz do zawartości
Truu

Problem z SB Live!

Rekomendowane odpowiedzi

Mam nietypowy (?) problem, mianowicie:

Posiadam SB Live! Value, plyte gl. Gigabyte GA-7VAX (zintegrowana k. dzwiekowa AC97) i dzialam na XP professional. Kiedy dzwiek idzie przez karte na plycie nie ma z nim zadnego problemu, natomiast kiedy podlanczam SB przy odtwarzaniu dzwiek co jakis czas jakby sie "przycina", co w stylu sprzezenia, przez ulamek sekundy. Sprawdzalem karte u kumpla na plycie ECS'a (+win98se) i wszystko bylo w porzadku. Mozliwe zeby moja plyta miala konflikt z kartom? A jesli to nie konlikt, to co???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No chyba jednak sie obraze.. ;) Tak, ale oprocz wylonczenia samej karty nic innego nie zmienialem. A w ogole to jak sie "to cos" na plycie (AC97) ma do SB Live! ? bo moze nie ma sensu w ogole go podpinac?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi ci o porównanie jakości to ta zintegrowana karta do stóp nie siega Live!-owi. Tak więc wartio próbować.

 

Co do problemu. Spróbuj podpiąć pod inne złącze PCI, wykasuj wszystkie śmieci po tamtej (sterowniki), upewnij się, że masz zainstalowane najnowsze stery do SB (bodajże w marcu wyszedł nowy zestaw sterowników).

 

U mnie również na sekundę zatrzymywał się dźwiek ale powodował to modem, który podczas wybierania numeru blokował cały system na ułamek sekundy. Dlatego sprawdź czy podczas tych zacięć można normalnie pracować w Windowsie. Ciężko będzie to uchwycić ale może może już coś zaobserwowałeś.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zainstalowalem najnowsze sterowniki z www.soundblaster.com no i jest lepiej chociaz problem nie zniknol: zauwazylem ze dzieje sie tak podczas wyswietlania bannerow reklamowych na gg lub na stronie www, czy to mozliwe? I jak temu zaradzic? (reklamy z gg juz wywalilem :>)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach



×
×
  • Dodaj nową pozycję...