Skocz do zawartości
smurv

T-balancer Mining

Rekomendowane odpowiedzi

rozruch w nicyzm nie przeszkadza..na 9V tez powinna startowac. Tylko w momencie startu wiekszy prad poplynie przez rezystor. 5W powinno starczyc.

Sprawdź i daj znać za 3 miesiące ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tia, a ile to ma A, czy tam na ile W jest przystosowana ?

 

Chyba przydalo by sie zmienic temat na Regulatory do pompek WC, bo robi sie coraz bardziej zbiorczy.

 

Co do tekich wynalazkow to do pmpek coolteka uzywalem Zalman fan mate, pomysl srednio trafiony bo po pol godziny byly gorace, jak na razie zaden nie padl, ale pomysl sobie odpuscilem.

Do DDC pewnie nabede niebawem BigNG, przy okazji czesc wiatraczkow do niego planuje podlaczyc, z tym ze mam takie male pytanko, da sie w nim calkowicie wylaczyc jakis kanal ?

Witam

Da się, manual mode na 0% i tyle.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprawdź i daj znać za 3 miesiące ;)

Dokladnie, jak dla mnie wynalazki z rezystorami to niestety do odpalania silnikow nieco glupi pomysl...

I nie 3-5 W tylko wiekszej mocy trzeba zalozyc, a wzor mozna sobie w d... wsadzic, przynajmniej ten, do liczenia rezystorow do rozruchu silnikow stosuje sie nieco inny, z tym ze od stalych silnika sa silnie uzaleznione wyliczenia, wiec tak prosto sie tego zrobic nie da.

Przy rozruchu silnik DC z magnesami stalymi pobiera kolo 4-5 razy wiecej niz jego moc znamionowa....

 

Jak pisal Arni zrob tak jak uwazasz i daj znac za kilka miesiecy :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokladnie, jak dla mnie wynalazki z rezystorami to niestety do odpalania silnikow nieco glupi pomysl...

I nie 3-5 W tylko wiekszej mocy trzeba zalozyc, a wzor mozna sobie w d... wsadzic, przynajmniej ten, do liczenia rezystorow do rozruchu silnikow stosuje sie nieco inny, z tym ze od stalych silnika sa silnie uzaleznione wyliczenia, wiec tak prosto sie tego zrobic nie da.

Przy rozruchu silnik DC z magnesami stalymi pobiera kolo 4-5 razy wiecej niz jego moc znamionowa....

 

Jak pisal Arni zrob tak jak uwazasz i daj znac za kilka miesiecy :)

JA tam nie zamierzam nic podlaczac. Zapodalem pomysl do weryfikacji. :P Jesli rezystorek to zly pomysl to mysle ze w sklepach z czesciami elektronicnzymi (ew w internecie) mozna poszukac zestawow "starterow silnika DC" do samodzielnego zlozenia/zlutowania (plytka+wszystkie czesci + instrukcja sa w komplecie). Ewentualnie:

 

Elektroda i tutaj pytać...tam elektonicy siedzą więc pewno i pomogą.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i tu was zaskocze. Moj classic nie chce ciagnac laninga. Po podlaczeniu pompek buczy duzo glosniej niz na 12V a jak chcem mu recznie ustawic obroty na 80% to sie pompek wwogole wylacza. Na 90% tyz..na 99% tyz..tylko ustawienei 100% dziala. Dziwne..a niby 15W na kanal moze uciagnac...Dlatego na razie dalem sobie spokoj z classiciem i podlaczylme pod niego 4 wentyle.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to co ja mam zrobic :( powerjusta cholera wie czy bedzie kiedys dosteny, pala sie i wogle.... t-balancer jest ale niby classic nie dziala razem z laingiem...

 

co robic ? jak kontrolowac tego zasranego lainga ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to co ja mam zrobic :( powerjusta cholera wie czy bedzie kiedys dosteny, pala sie i wogle.... t-balancer jest ale niby classic nie dziala razem z laingiem...

 

co robic ? jak kontrolowac tego zasranego lainga ?

"big ng" powinien dać rade...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to co ja mam zrobic :( powerjusta cholera wie czy bedzie kiedys dosteny, pala sie i wogle.... t-balancer jest ale niby classic nie dziala razem z laingiem...

 

co robic ? jak kontrolowac tego zasranego lainga ?

a Mini NG nie wystarczy?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tylko ze mini nie mozna softowo kontrolowac ...

a tak bardzo potrzebujesz softowego? ja pomimo ze mam regulacje do kazdego wentyla, to zadnym nie steruje. kazdy jest ustawiony raz i koniec. zreszta nie tylko ja tak mam. no chyba ze tak bardzo potrzebujesz wszystko co chwile zmieniac, no to tylko Big.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poweradjust wcale się nie pali tylko trzeba dobrze go użytkować. Jakoś ja mam już dłuższy czas i nic mu się nie stało :wink: podłączałem pompkę pod panel aquaero, ale niestety od razu na wyświetlaczy pokazuje się błąd, że jest zbyt wysokie obciążenie kanału :lol2:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poweradjust wcale się nie pali tylko trzeba dobrze go użytkować. ...

Tylko, że mi się spalił przy normalnym użytkowaniu. Co prawda niemcy zwalili w ostateczności winę na pompkę (bo przecież nie powiedzą - sorry ale akurat w twój egzemplarz wpadł składającemu go chińczykowi ryż). Teraz się zastanawiam czy kupić jeszcze raz poweradjust LT (bo została mi sama blacha) czy spróbować balancera BIG. Jak się spali drugi egzemplarz to znaczy, że wina pompki (w co wątpię bo po rzekomym spaleniu poweradjusta działa na 12V bez jakichkolwiek problemów).

Plusem na korzyść balancera BIG w stosunku do poweradjusta jest to, że można praktycznie wszystko w komputerze pod to podłączyć. Bo jak ktoś ma kupić poweradjusta do sterowania pompką i osobny lepszy kontroler do wentylatorów to cenowo ten balancer nie jest już taki stosunkowo drogi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bo jak ktoś ma kupić poweradjusta do sterowania pompką i osobny lepszy kontroler do wentylatorów to cenowo ten balancer nie jest już taki stosunkowo drogi.

Dokladnie.

Heh gdby nie brak czasu pewnie tez wziol bym sie wreszcie za swoj uklad, wywalil wszystkie regulatory i panele i zostal tylko przy jednym takim ustrojstiwe, dolutowal ladne przedlozki i rozdzielacze w oplotach i jakos by to wygladalo :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czy jest ktos kto bawil sie balancerem mini :> ?

 

moj wlasnie dzisiaj przyszedl i mam pewne watpliwosci co do tego jak go podlaczyc z laingiem, a mianowicie

 

czy wystarczy przejsciowka z molexa na 3pin czy ten kabelek zolty od lainga musze wplesc w wiazke 3pin ktora idzie do balancera ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czy jest ktos kto bawil sie balancerem mini :> ?

 

moj wlasnie dzisiaj przyszedl i mam pewne watpliwosci co do tego jak go podlaczyc z laingiem, a mianowicie

 

czy wystarczy przejsciowka z molexa na 3pin czy ten kabelek zolty od lainga musze wplesc w wiazke 3pin ktora idzie do balancera ?

Ten dodatkowy kabelek jest tylko do pomiaru obrotów wirnika, jeśli nie chcesz ich znać nie musisz wpinać, a podłącza się go tak samo jak w wentylu :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie ostatnio podłaczyłem DDC 1T+ pod zasilacz 7v i mi wszytsko chodizło... startowało i działało.... co parwda ejst to dodatkowy zasilacz a nie prąd z kompa ale jak by puscici gdzies bokiem takie osobne zródło zasilania to chyba powinno działać Co?? :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie ostatnio podłaczyłem DDC 1T+ pod zasilacz 7v i mi wszytsko chodizło... startowało i działało.... co parwda ejst to dodatkowy zasilacz a nie prąd z kompa ale jak by puscici gdzies bokiem takie osobne zródło zasilania to chyba powinno działać Co?? :)

Tyle że komp off a pompka co?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

specjalny kabel który inicjuje włączane wyłączanie obu zasilaczy i po krzyku

 

 

 

------------------------------------------------------

 

orientuje się ktoś jak sprawuje się soft od bigng na w7? na stronie producenta Navigator v2 ma kompatybilność do winxp 64 :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie od pewnego czasu jestem szczęśliwym użytkownikiem wersji bigNG i mam pytanko do was czy da się jakoś powiązać ustawienia z odczytem np z programu coretemp?? Chodzi mi o to, żeby wentyle na chłodnicy zaczeły się kręcić szybciej gdy temperatura na rdzeniach podskoczy.

 

Pozdrawiam

 

Panowie czy ktoś z was się spotkał z problemem niebieskich ekranów po wpięciu t-balancera??

Jak go wypinam to wszystko działa ok - sam jużnie wiem czy to akurat przypadek czy jakiś sterownik wali kiche - system to Win7 x64 RC7100

 

Proszę o jakieś podpowiedzi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie czy ktoś z was się spotkał z problemem niebieskich ekranów po wpięciu t-balancera??

Jak go wypinam to wszystko działa ok - sam jużnie wiem czy to akurat przypadek czy jakiś sterownik wali kiche - system to Win7 x64 RC7100

 

Proszę o jakieś podpowiedzi.

pod W7 moze byc problem ze sterami... a sa jakies dedykowane dla W7?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No niby właśnie są - pisze że podpisane że wszystko ok. Okazuje się jednak że kicha :( No troszki zły jestem bo loteria czy się system odpali czy też nie. Za takie pieniążki powinno to być dograne myślę.

Z drugiej strony jednak reklamacja nie ma prawa bytu bo system jest beta. Ehhh...

 

Nikt nie używa kurde pod W7 tego wynalazku - szybko mi tu odpowiadać ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...