Skocz do zawartości
KOBE

jak podkrecic?

Rekomendowane odpowiedzi

Wittam , jestem nowy i zupelnie nie znam sie na podkrecaniu sprzetu. Dlatego prosze o podanie w miare latwych do wykonania krokow do podkrecenie kompa. MAm athlona 2000xp,gf3ti 450 gs(gainward)plyta abit kd7,oraz 256 ram 333.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no to mas przerobane zaraz tu wpadnie zgraja moderatorow lub bruce albo spiderman za zwoim zdjeciem .A wiec prosze kazuj temat i urzyj opcji szukaj .A podekreca sie przez zmiane fsb i zmiane mnoznika .Fsb zmieniasz w biosie jak jest nie stabilny to zwiekszasz Vcore .Podkreca sie terz przytym ram karty pci agp i twardy.To tak na szybko a reszte se poszuakj

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

SZUKAJ !!!!!!!!!!!!!!!! jest mnostwo tego na FORUM !!! :(

 

Ale poniewaz to twoj pierwszy post bede miły :D

- proca kręcisz FSB do poki nie straci stabilnosci wtedy zwiekszasz napiecie

mozesz tez zmienic mnoznik (ale zalezy czy masz proca 0,13 czy 0,18 mikrona) w zalezności czy jest odblokowany fabrycznie lub ty go odblokujesz NAJPIERW ZALATW DOBRE CHLODZENIE

-grafike krecisz PROGRAMEM ktory do niej dostales (EXPERTOOL) rowniez do utraty stabilnosci

 

nastepnym razem uzywaj opcji SZUKAJ !!!

By ktos nie dostal nerwicy z tego samego tematu

 

 

propunuje zamknac TOPIC !!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do podkręcenia karty moze posluzyc Ci PowerStrip albo RivaTuner. Podkrecasz poprzez zwiekszanie czestotliwosci taktowania GPU i pamieci, na poczatek mozesz leciec po 10 mhz, po podniesieniu odpal 3DMarka zeby sprawdzic stabilnosc oraz czy nie pojawiaja sie artefakty. Tak postepujesz az karta przestanie poprawnie dzialac, jesli nastapia zwisy to obniz taktowanie GPU a jesli beda artefakty to obniz takt. pamieci.

 

Co do proca to napisz czy to 0.18 czy 0.13 mikrona.

Ale na poczatek sprobuj wrzucic fsb 140 i melduj co sie dzieje.

Jesli bedzie niestabilnie zwieksz delikatnie napiecie procka np o 0,05. Stabilnosc testuj np. Prime95

 

Pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzieki za odpowiedz , juz wiecej nie wyskakuje z takimi pytaniami,nie wiem czy moj procek jest 0.13 czy 0.18.W tej chwili w 3dmarku 2001 mam ok 8500pkt wiec nie wiem czy to duzo.Zapewne malo wiec chcialbym go podkrecic.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wcale nie tak zle z tym 3dmarkiem,ale jak sie pobawisz Powerstripem lub Rivatunerem, to na pewno bedzie lepiej.

A to jaki to proc 0,13 czy 0,18 to zprawdz sobie na procku w opisie(musisz zdjac cooler),a tak poza tym to o tym Gf3ti napisano juz bardzo wiele,a porownania wynikow 3Dmarka szukaj w www.benchmark.pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wcale nie tak zle z tym 3dmarkiem,ale jak sie pobawisz Powerstripem lub Rivatunerem, to na pewno bedzie lepiej.

A to jaki to proc 0,13 czy 0,18 to zprawdz sobie na procku w opisie(musisz zdjac cooler),a tak poza tym to o tym Gf3ti napisano juz bardzo wiele,a porownania wynikow 3Dmarka szukaj w www.benchmark.pl

:lol: a ciekawe po co ma sciagac cooler :? wystarczy ze wrzuci obojetnie jaki soft typu sisoft sandra 2003 vtam wszystko wyczyta praktycznie bez roboty :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no z tym zapewne masz racje,ale calego opisu procka,ktory mozna zaobaczyc po zdjeciu coolera nie da sie chyba??? zadnym programikiem sprawdzic

PS>ale mnie zagiales,cholera :idea: :idea: :idea: :idea: :idea:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no z tym zapewne masz racje,ale calego opisu procka,ktory mozna zaobaczyc po zdjeciu coolera nie da sie chyba??? zadnym programikiem sprawdzic

PS>ale mnie zagiales,cholera :idea:  :idea:  :idea:  :idea:  :idea:

nie no dokladnej serii nie sprawdzisz rzadnym softem :evil: a szkoda ale wyraznie mowilismy o TECHNOLOGII a nie o seriach

pozdrofka 8) :D

Lagier

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach



×
×
  • Dodaj nową pozycję...