Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, otóż mam napęd Samsung SH-S203N i przy próbie nagrania czegoś na płytę DVD, obojętnie czy to za pośrednictwem Nero, Ashampoo czy CDBurnerXP wyskakują błedy że nie można nagrać albo nagrywa w nieskończoność... gdy anuluje proces i wyciągam płytkę widzę że jest coś na niej nagrane ale już się na śmieci nadaje... co robić z tym fantem?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

widzę że nie jestem sam :), też mam problemy od kilku tygodni walczę i nic, raz nagrywa a za chwilę wywala błąd o nieprawidłowym nośniku lub błąd adersu . Nagrywarki są nowe Samsung na ATA 202N oraz 203P na Sata ,Pioneer na Sata 216D oraz 115D na ATA ( tak kupiłem 4 nagrywarki w ramach testu:) ). Zmiana nośników nie pomaga ( wywaliłem już kilkadziesiąt płyt). Instalowałem kilkanaście razy Vistę x64 i x86 i XP ( jak miałem wcześniej starego LG4163 oraz Asusa 1608P3S to wszystko grało) sterowniki , biosy i bez rezultatu. Podejrzewam jakąś niekompatybilność sprzętu ale dalej nie znam 100% przyczyny i jak to rozwiązać. Płyty z tych najlepszych : TDK, Verbatim, Sony. Na różnych forach znalazłem osoby z takimi jak ja problemami ale niestety bez rozwiązania.

Edytowane przez VIBOR

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

CD nagrywa :|

 

CD nagrywa :|

u mnie CD-R, CD-RW, DVD-RW,DVD+RW nagrywają ale DVD-R już niestety loteria z przewagą na nie, teraz kupiłem 5 różnych DVD+R (TDK, SONY, Verbatim) i o dziwo 4 płyty wypaliły ok, test trwa dalej :)... Edytowane przez VIBOR

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po licznych testach z nagrywarkami i nośnikami oraz reinstalacjach systemu/biosu/sterowników doszedłem do odkrycia przyczyny problemów : nośniki DVD-R . Nagrywarki mają z nimi problem pomimo że te nośniki są w ich specyfikacji ( np. TDK CMC MAG. AM3 oraz Verbatim MCC 03RG20 ), jak wczoraj kupiłem DVD+R ( m.in. TDK, SONY, Verbatim, Emtec) to palą jak głupie za każdym podejściem. Nie wiem czy te DVD-R to jakiś odrzut czy faktycznie nowe nagrywarki są ukierunkowane na nośniki DVD+R. Wcześniej nie miałem tych problemów i nawet jak kupowałem co popadnie to paliły bez problemu i grymasu. Mam nadzieję ,że się nie mylę bo jak na razie bez strat wypaliła 40 płytek a wcześniej to 40 uwalały na raz .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam ten sam problem, a myślałem ze to tylko u mnie coś nie bangla a widze ze inni maja dokładnie te same objawy. :huh:

Na + i - jest tak samo, nagrywarki to pioneer 110d i 112d.

 

O dziwo na win98 było jak by lepiej (chociaz ostatnio ashampoo po nagraniu pokazuje ze wystapily błedy w czasie nagrywania). Sprawdziłem również DeepBurnerem pod 98 - po ustawieniu predkosci na max nagrywał z 40 minut wiec chyba to było 2x ;/ (mozna było wybrać 16x albo max).

Nośniki rózne ale raczej lepsze (Verbatimy, TDK "+" i "-").

CD nagrywa bez problemów.

 

Dzisiaj testowałem przy mniejszej predkości na XP i DVD+RW oraz 3 plytki TDK - wypalił ok (prekość 4x) Wiec nie wiem czy nie tu tkwił problem - trzeba potestować wiecej (samo w sobie dziwne ze na maxa sa problemy).

Poza tym ponad rok na 110d nie było problemów - dopiero poźniej sie zaczęło i było coraz gorzej ;/

Więc sam nie wiem czy to nie problem z czymś innym w kompie - nie jest on pierwszej młodości.

 

Ale tak jak mówie dzisiaj potestowałem na niższej prędkości i na razie jest ok (odpukać) i mam nadzieje ze tak pozostanie. Już wole nagrywać niższą prędkościa niż wcale :mur:

 

Nie mniej kosz pełen zepsutych płyt sam w sobie jest irytujący. (Nawet nie chce myślec ile kasy poszło przy próbie wypalania DL - bo tanie to one nie sa (np. za Verbatima dałem chyba 9zł :mur: )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...