Skocz do zawartości
piniek69

Cpu Stress: Orthos Vs Everest Stability Test Fpu

Rekomendowane odpowiedzi

ciekawa sprawa,mianowicie testuję sobie procka i zasilacz dwoma programami: orthosem 2004 i everestem v5.00...

i natknąłem się na spore różnice w testach między tymi programami,i wyszło mi z tego że everest jest lepszy do katowania cpu!

zobaczcie sami:

platforma testowa:

 

abit ip35-e

e2180@3.0,1.5V

2x2gb 900mhz

gf 8600gt

1xhdd

chieftec hpc-420-302-df (trza go zmienić niedługo)

 

temperatury odczytywane everestem a napięcia cyfrowym miernikiem z molexa

 

test orthos:

 

large,in place FFTs 30minut

 

odczyt idle:

 

core1-28st,core2-30st napięcie +12: 12.22V

 

odczyt stress:

 

core1-57st,core2-57st napięcie +12: 12.10V

 

 

test everest:

 

system stability test,stress FPU 30minut

 

odczyt idle:

 

core1-28st,core2-30st napięcie +12: 12.22V

 

odczyt stress:

 

core1-69st,core2-69st napięcie +12: min: 11.77V,max: 11.82V

 

 

więc trochę to dziwne,zawsze najlepszym progiem do katowania był orthos/prime,a tu taki numer wychodzi

 

co o tym myślicie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[...]odczyt stress:

 

core1-57st,core2-57st napięcie +12: 12.10V

[...]

odczyt stress:

 

core1-69st,core2-69st napięcie +12: min: 11.77V,max: 11.82V

[...]

co o tym myślicie?

57 vs. 69 stopni, 12,1 vs. ~11,8v.

 

To się nazywa błędny odczyt przez program z czujników (jeśli chodzi o temp. przy założeniu że oba rdzenie były obciążone) Jeśli chodzi o napięcia - nie wiem co jest grane, może dzieło przypadku? Może w orthosie 1 rdzeń się wywalił?

Edytowane przez Beereq

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hmm..

 

jeśli chodzi o odczyty temperatur to podałem je z everesta,a sprawdzałem jeszcze innymi progami i to samo pokazywały,więc co ma do tego błędny odczyt?

 

jeśli chodzi o napięcia to nic nie wywaliło,w kazdym z programów proc szedł na 100%,jestem pewien tego bo ten proc 3ghz robi na 1.45V,a na testy ustawiłem więcej:1.5V

 

mi się wydaje że everest mocniej katuje proca

 

a może by ktoś zrobił taki szybki teścik i zobaczył czy u niego są takie rozbieżności???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie samymki temperaturami procesor żyje. Sprawdź który pierwszy znajdzie błędy na niestabilnym sprzęcie, wtedy wrócimy do rozmowy.

a co ma do tego niestabilny sprzęt, jeżeli testuję to na 100% stabilnym

 

chodzi oto że większość ludzi testuje,sprawdza maxymalne temperatury w orthosie+super pi+3dmark,a te programy nawet wszyskie naraz nie katują tak jak test w evereście

 

 

 

Potestuj procka za pomocą IntelBurnTest ;] a temp sprawdzaj za pomocą RealTemp.

przetestowałem,wychodzi na to samo w temperaturach jak i w napięciach

 

niewierzycie czy co?

 

jak chcecie zrobie screeny i wstawie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale w 99% przypadków nie jesteśmy w stanie uzyskać temp jaką daje orthos. Mowa o normalnym uzytkowaniu, gry, programy, etc.

 

Więc po co mi everest? Przez jego "niedostępne dla normalnych programów" temp mogę sobie tylko ograniczyć OC. Niepotrzebnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dowód:

orthos test:

Dołączona grafika

everest test:

Dołączona grafika

 

Ale w 99% przypadków nie jesteśmy w stanie uzyskać temp jaką daje orthos. Mowa o normalnym uzytkowaniu, gry, programy, etc.

 

Więc po co mi everest? Przez jego "niedostępne dla normalnych programów" temp mogę sobie tylko ograniczyć OC. Niepotrzebnie.

więc po co ci everest..

ano po to aby sprawdzić do ilu stopni ci proca rozgrzewa,ot co...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale Ty jesteś uparty. Dla ciebie "katowanie" to wyciskanie wysokich temperatur, ale dla gro tutejszych forumowiczów "najlepszy" program, to ten, który naszybciej znajduje niestabilność procesora. Jak zostało powiedziane wyżej żadna aplikacja normalnego użytku proca tak jak test syntetyczny nie wygrzeje. Dlatego testowanie procka przez wygrzewanie sensu nie ma.

 

@mobot. Szukaj jeszcze dziś nowego tematu założonego przeze mnie na forum. Będzie ciekawie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale Ty jesteś uparty. Dla ciebie "katowanie" to wyciskanie wysokich temperatur, ale dla gro tutejszych forumowiczów "najlepszy" program, to ten, który naszybciej znajduje niestabilność procesora. Jak zostało powiedziane wyżej żadna aplikacja normalnego użytku proca tak jak test syntetyczny nie wygrzeje. Dlatego testowanie procka przez wygrzewanie sensu nie ma.

 

@mobot. Szukaj jeszcze dziś nowego tematu założonego przeze mnie na forum. Będzie ciekawie.

spokojnie,nie napisałem tego aby wyciskać wysokich temp,tylko aby pokazać że orthos nie jest najlepszym progiem aby pokazać maxymalne tempy wydzielane przez nasze procesory,rację ci przyznam że orthos,burntest i parę innych najszybciej wykażą niestabilność procesora,lecz nie oto mi chodzi.lecz oto że np. jakiś forumowicz pisze że ma super chłodzenie...testuje po przez orthosa(bo najlepszy sposób) i takie tempy co mu jakiś program wykaże takie są..a tulipa bo inny prog np.everest tak go wykatuje że zdechnie zasiłka i się wyłączy lub zawiesi co pokazałem wyżej(przy słabszych zasilaczach)lub pokaże temperaturu sporo!!! wyższe niż myślał że ma!

Edytowane przez piniek69

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...