Skocz do zawartości
AragornPL

Brak Możliwości Utworzenia Połączenia Dial-up

Rekomendowane odpowiedzi

Witam! Problem jest dokładnie taki, jak w temacie. W Windowsie XP z SP3 nie można utworzyć połączenia dial-up. Przy próbie utworzenia takiego połączenia pierwsze dwie opcje ("Połącz używając modemu telefonicznego" oraz "Połącz używając połączenia szerokopasmowego...") są "na szaro", czyli niedostępne. Nie jest to spowodowane brakiem modemu (próbowane z paroma różnymi modemami) czy jakimiś wyłączonymi usługami. Utworzenia połączenia nie można także wymusić programowo - ani programem Mobile Connect (wynalazek Ery, wraz z modemem Huawei E220), ani IVT BlueSoleil. Przed reinstallem nie było żadnych problemów - komputerek spokojnie sobie hasał ze wspomnianym Huawei i Mobile Connectem, który sam sobie utworzył połączenie. Z kolei po - klops (czyli niemożność utworzenia połączenia). Dlaczego? Ustawienia systemu, zainstalowane programy, aktualizacje i konfiguracja, to wszystko jest takie jak na poprzednim systemie.

Im więcej się umie, tym cięższe problemy się spotyka. Długo się bawię w te klocki, ale z czymś takim mierzę się po raz pierwszy.

Jeżeli ktoś ma przypuszczenia nt. możliwego rozwiązania problemu, to miło by było, jakby się nimi podzielił - będę wdzięczny.

Dziękuje i pozdrawiam.

(Post zakręcony, dziwny i chyba trochę niezrozumiały, ale mogę spróbować się usprawiedliwiać tym, że spałem 4h, jestem okropnie zamulony, zajęty, a na dodatek spać mi się chcę. Jednocześnie dziękuję za wyrozumiałość.)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mialem kiedyś podobne objawy ale u mnie była wyłączona usługa "telefonia", piszesz jednak, że to nie kwestia usług. Windows nie jest instalowany z płyty robionej nlite przez kogoś? Może instalka za bardzo okrojona.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Windows nie jest instalowany z płyty robionej nlite przez kogoś? Może instalka za bardzo okrojona.

System to pełnowymiarowy XP SP2 z dogranym (po instalacji systemu) SP3 z Windows Update.

Edit: @Celin - kwestią problemu były sterowniki modemu? Testowałem już z paroma różnymi modemami i efekt jest nadal taki sam...

Edytowane przez AragornPL

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...