Skocz do zawartości
kylo625

Netgear Sky Dg834gt, Problem

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Posiadam router jak w temacie. Jest to najzwyczajniejszy router netgear, tyle że z softem od Sky Broadband (zagraniczny dostawca internetu). Problem polega właśnie na sofcie. Ma on wywalone kilka opcji, bez których nie ma szans na skonfigurowanie ustawień ADSL, oraz kilku innych. Poniżej dodaję jak wygląda konfiguracja w moim roucie

Dołączona grafika

a tak wygląda standardowo

link do obrazka.

próbowałem wielu sposobów znalezionych na googlach.

Na początek próbowałem wgrać normalnego softa poprzez program, lecz program dziwnie się krzaczył.

Tu pojawia się pierwsze moje pytanie. Dlaczego ten program tak świruje?

Następną rzeczą jaką próbowałem zrobić było "włamanie się" na router, i ustawienie loginu i hasla. Niestety standardowy login i hasło nie działało na telnecie.

Tu jest drugie pytanie. Czy wie ktoś może jaki jest login i haslo aby wejść do tego routa poprzez telnet? Oczywiście należy uwzględnić fakt, że oprogramowanie jest od Sky.

A może ma ktoś jakieś inne propozycje?

Proszę o pomoc.

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy wie ktoś może jaki jest login i haslo aby wejść do tego routa poprzez telnet? Oczywiście należy uwzględnić fakt, że oprogramowanie jest od Sky.

user: admin

password: sky

 

Nie załadujesz softu normalnie, router ma przerobiony bootloader.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

user: admin

password: sky

takie hasło to jest aby wejść w konfiguracje przez http, a ja chcę dostać się poprzez telnet a tam nic z tych haseł nie wchodzi. Wersja softu to V1.03.87.

Nie załadujesz softu normalnie, router ma przerobiony bootloader.

owszem, ma przerobiony, lecz chyba podałem linka w której jest opisana metoda, której próbowałem a w niej nie używam do flasha oprogramowania z routa, tylko osobny program. I właśnie ten program dziwnie sie krzaczy nawet nie podłączając routa. Czy to wina systemu (win XP)?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

te routery mają kilka wersji. Od v1 do chyba v5. z tyłu routera masz napisane która to wersja i musisz ściagnąć dobrego softa. Może to przeoczyłeś. ale z tego co widze SpAceR wie co mówi, więc pewnie jesteś na przegranej pozycji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to już nie tyle co trzeba ściągnąć nowego softa pod wersje starego, lecz softa przeznaczonego dla routerów sky, a to mi nic nie da.

z tyłu routa jest tylko SSID, Network Key, Serial i MAC. przypadkiem wyczytałem, że aby dostać sie przez telnet należy użyć MAC'a routa jako loginu, lecz nadal nie wiem co z haslem.

 

ale zostawmy to na chwilę. ma ktoś pomysł dlaczego ten program do flasha się tak dziwnie zachowuje?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

miałem styczność z tym routerem, oczywiscie da się zmienić oprogramowanie, polecam lekturę tej strony:

http://www.skyuser.co.uk/forum/view-flash.html

 

próbowałem tak z modelem DG834GT V1 (biały) i działa :D

Link który podałeś ja podałem w 1 poscie tego tematu. Ale nieważne. Na jakim systemie przeprowadziłeś flasha? Chodzi tylko o to, że mi na XP ten program świruje. http://img528.imageshack.us/img528/109/problemtm4.png. Ja również mam ten sam model co podałeś. Tylko nie wiem właśnie co się dzieje z tym programem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

z tyłu routa jest tylko SSID, Network Key, Serial i MAC. przypadkiem wyczytałem, że aby dostać sie przez telnet należy użyć MAC'a routa jako loginu, lecz nadal nie wiem co z haslem.

Kombinacje login/password zależą od wersji routera (daty produkcji, nie firmware). Ale widzę że miałeś szczęście i trafiłeś na model który jeszcze nie jest zabezpieczony tak "złośliwie" jak najnowsze.

 

ale zostawmy to na chwilę. ma ktoś pomysł dlaczego ten program do flasha się tak dziwnie zachowuje?

U mnie działa?

 

Zupełnie poważnie, nie pamiętam żeby mi sie tak malowniczo wykrzaczał ... a routerów ze Sky robiłem już kilka ;)

Przed chwilą uruchomiłem program i... wszystko działa. Router sflashowany, neo śmiga

Tylko sie cieszyć.

 

Uważaj przy ponownej zmianie softu, bywają różne dziwne problemy (bootloader nadal masz nietypowy).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Mam taki sam router z takim samym firmware i te same problemy jak kol.kylo625 .Tzn program ze strony http://www.skyuser.co.uk/forum/view-flash.html nie chce działać (krzaczy?).Może robię coś nie tak a może nie wszystko jest dokładnie opisane .Może kol kylo625 zdradzi tajemnice jak mu się udało przywrócić ten router do neostrady .Proszę o pomoc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam ponownie

sprawa ruszyła z miejsca - otóż zrobiłem próbę na innym komputerze (również WinXp) i program do fleszowania zaczął działać normalnie z tym że dochodzi do okna

'DEVICES LISTS" które nie ma żadnego wpisu i tu się zatrzymuje -czyżby nie rozpoznał typu modemu?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jak z tym routerem, ale kiedyś przerabiałem spahriony na netgear i żeby ten program wykrył router to trzeba było uruchomić go (router) w trybie serwisowym (reset wciśniety przy uruchamianiu o ile dobrze pamiętam).

Co do tego programu - żeby się nie wykrzaczał trzeba szukać odpowiedniego kompa - mi działał tylko na jednym z moich lapków, na 3 innych kompach nie.

Nie miała znaczenia wersja windowsa XP, servis pack itp. Po prostu musiał mu podpasować hardware kompa.

Edytowane przez IGI

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobra podpowiedź od IGI-Program do fleszowania ruszył ,wykrył sprzęt , pokazał wersje softu i upgradu potem pojawił się ekran z paskiem postępu i informacją że jest kasowany eeprom , wtedy stało się najgorsze : wywalił bluscren i komp się zrestartował a router ponownie się nie zgłosił -chyba nie żyje :sad:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Już nie wstaje w serwisowym ?

Ożywić pewnie można jtagiem ale to już wyższa szkoła jazdy, jak znajdę chwilę czasu to poszukam trochę na temat tych routerków i ich ożywiania, bo kiedyś sam sporo na ten temat czytałem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...