Skocz do zawartości
DanioS

Różnica Między Cf A Sli Co Kupić Badź Też Czy Wogóle Kupic?

Rekomendowane odpowiedzi

witam, jak w nazwe tematu jaka jest różnica miedzy CF a SLI opłaca się w to inwestować?

 

mam zamiar zmieniac kompa i nie wiem czy kupic plyte SLI czy CF lub może bez rzadnych bajerów, zastanawiam się nad GEFORCEM GTX 280 a RADEONEM HD4870 oraz nad trybem SLI i CF

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

SLI i CF w sumie nie mają dużo różnic .

 

CF nie działa na OpenGL , SLI tam działa ( Gry od ID i oparte na ich silnikach przestawione w tryb OpenGL ) .

 

Jak masz zamiar kupować nowego kompa i chcesz brać 2 karty , to lepiej bierz jedną w wersji X2 ( Radeon HD 4850X2 / 4870X2 ) lub GTX295 .

 

To to samo co CF/SLI ale kartę masz jedną , działa na każdej płycie ( SLI na C2D działa tylko na chipsetach NV , do tego porty PCI-E muszą działać w trybie 8x przynajmniej aby nie spowalniać SLI/CF ) .

 

Do tego trzeba mieć mocnego procka po OC , na Stock żaden CPU nie pozwoli rozwinąć skrzydeł tym kartom .

 

Karty te kosztują podobnie lub nawet mniej niż 2xHD4870/4850 / 2 x GTX280/GTX285 .

 

Na dzień dzisiejszy HD4870/GTX280 wystarczy do większości gier w rozdzielczości HD i detalami na Full .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam, jak w nazwe tematu jaka jest różnica miedzy CF a SLI opłaca się w to inwestować?

 

mam zamiar zmieniac kompa i nie wiem czy kupic plyte SLI czy CF lub może bez rzadnych bajerów, zastanawiam się nad GEFORCEM GTX 280 a RADEONEM HD4870 oraz nad trybem SLI i CF

kup taką żeby miała sli i cf

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

SLI czy CF to nie zawsze oczekiwany przyrost wydajności a pobór prądu i ilość wydzielanego ciepła zdecydowanie wzrasta. IMO lepiej kupić jedną dobrą kartę która przecież i tak zapewni Ci komfortową rozgrywkę w nowych grach, a jak ta będzie już za wolna to sprzedajesz i kupujesz coś nowego co często okazuje się że ta nowa karta w singlu jest lepsza niż dual ze starych kart które miałeś ;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...