Jump to content

reyden

Moderator
 • Content Count

  12737
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  213

reyden last won the day on June 4

reyden had the most liked content!

Community Reputation

3276 Fap, fap, fap.

3 Followers

About reyden

 • Rank
  Uczestnik
 • Birthday 12/30/1982

Profile Information

 • Płeć
  Mężczyzna
 • Skąd
  Gliwice
 • Zainteresowania
  STAR TREK , S-F,

Recent Profile Visitors

35704 profile views
 1. @up Umiesz czytać , zasilacz o którym mowa jest fabrycznie montowany w budzie Antec ISK , w dodatku to nie jest zasilacz ATX tylko taki jak do lapków . Na wyjściu ma 19V@4,74 A , potem jest to rozdzielane - 12v/5A , 5V/6A , 3,3V/5A . Linie 3,3 V oraz 5 V dają max. 45 W , na 12V jest max. 60W , łączna moc wg. tego co jest na PCB to 80W przy okazji ( info dla autora tematu ) .
 2. Wydajność zbliżona , TDP to samo . I5 ma sporo niższy zegar bazowy więc może być nieco chłodniejszy ( 1 Ghz vs 2,7 Ghz w 4300u ) . Za to AMD ma szybszą pamięć ( wlutowane 3200 mhz vs 2666 mhz w wersji z I5 )
 3. Spróbuj zrestartować usługę WU ( Start > Uruchom albo Skrót Win+R > services.msc , usługa Windows Update ) ew. ją włączyć jak jest kompletnie wyłączona albo w trybie ręcznym . Sprawdź status usług zależnych - Zdalne wywoływanie procedur ( RPC ) oraz Program mapowania punktów końcowych wywołań RPC i Program uruchamiający proces serwera DCOM , co prawda od tych 2 ostatnich WU nie jest zależy ale zależne od nich jest RPC . Powinny działać w trybie automatycznym , jak ustawione są na ręcznie to je uruchom lub zmień ich sposób działania z ręcznego na automatyczny . Ten link też
 4. Nie warto . Nie wiadomo od kogo większość podzespołów , nisko taktowany ram ( jak na Zen 3 ) . W polecanych zestawach na PPC są lepsze zestawy za 5200 zł ( AMD ) lub 5400 zł ( Intel ) . Masz czarno na białym co tam jest , szybszy ram choć słabsza karta ale w tej cenie to trudno o lepszą . RTX 3060 to koszt ponad 4 k zł , nawet uwzględniając to że firma która składa takie kompy kupuje taniej karty to i tak musieli by pojanuszyć na innych podzespołach aby się zmieścić w tych 5 700 zł .
 5. Wogóle B-Die jeszcze są na rynku . Czy G.S jest lepszy niż Patriot - zależy od modelu / serii . Trident Z lepszy niż RJV , przynajmniej jeżeli chodzi o zwykłe TZ a nie wersje Royal czy RGB . Przy grach to 16-32 GB , więcej to jak robisz coś wymagającego na kompie np. wspomniana obróbka filmów , to prosta edycja czy pro montaż / authoring DVD / BR etc. w rozdziałce 4+ K @ 120 hz . A I7F to nie dodatkowe ciepło a odwrotnie , procek ma wyciętą / zablokowaną grafikę . A I7K mimo większego poboru mocy może być wydajniejszy - ma większy zegar bazowy / turbo .
 6. Zamiast pisać wywody na forum to trzeba było dać kartę na gwarancję . Masz 3 lata gwary , minął nieco ponad rok więc wyjście jest jedno , po prostu dopytaj się co i jak . Może sklep / producent pójdzie ci na rękę w obecnej sytuacji ale wątpię , wymiana albo naprawa , ew. zwrot pełnej wartości karty
 7. Total Commander i wbudowane weń narzędzie wielokrotnej zamiany , działa zarówno z nazwami plików jak z ich rozszerzeniami . Sam go używałem nie raz , hurtowo zmieni nazwy plików czy rozszerzeń
 8. Z tych 2 to RTX3060 , sporo wydajniejsza i ma 2x tyle VRAM co RTX2060 , jest nawet szybsza niż 2060 Super . Tylko że ten jednowentylatorowy wyjec od Asusa - za 3 999 zł jest Zotac AMP w wersji białej ( jak się komuś podoba ) za za 4 100 zł jest Gigabyte Gaming OC , oba ze sporo lepszym chłodzeniem .
 9. Choć jeszcze zostaje sama karta sieciowa w kompie , może jest uszkodzona albo źle skonfigurowana albo ma skopane / uszkodzone sterowniki . Na początek przeinstaluj do niej sterowniki , jak to karta sieciowa wbudowana w płytę to poszukaj sterowników na stronie producenta płyty . Masz możliwość od kogoś pożyczyć kartę Wifi czy zwykłą przewodową i sprawdzić u siebie ? Przydał by się model płyty to cię bardziej pokierujemy / pomożemy .
 10. Wyliczenia takich kalkulatorów to od razu można wyrzucić do kosza , po prostu tam są wartości nieraz z kosmosu . Dobre 550W starczy do sprzętu ze średniego segmentu , 650W do sprzętu z segmentu top i po OC . Większa moc to w zasadzie do cepa po ostrym OC i 2 x GPU . Twój Corsair 450W starczy do R5 3600 / 5600 + GTX1060 .
 11. GTX mimo że stary to będzie sporo szybszy niż integry Intela , przynajmniej to co jest dostępne w linii desktop . Mocniejsze iGPU to dopiero Vega 11 od AMD , choć Vega 8 też daje radę - wersja z Zen 2 iGPU . Od Intela to dopiero ta cała seria Xe ma być szybsza niż stare karty w rodzaju GTX650Ti .
 12. Na takie pytania to w necie nie znajdziesz odpowiedzi - nikt ci tutaj nie powie czy kable pozwolą na więcej jak 10 mbit jak wcześniej czy nie , mogą to tylko zrobić osoby z Orange mające dostęp do parametrów danej linii . Tutaj po prostu musisz czekać na reakcję Orange . Co do umowy - jak faktycznie linia już nie pozwala na ~20 mbit tylko na połowę lub mniej to nie wiele zrobisz , możesz spróbować wypowiedzieć umowę ( nie wiem czy mają tutaj zastosowania prawa konsumenta takie jak przy kupowaniu sprzętu przez neta czy nie ) . A jak linia pozwala na więcej a ty zostałeś zrobiony w bambuko
 13. @up Jak coś polecasz to najpierw przeczytaj dokładnie pierwszy post , autor szuka zasilaczy w budżecie 450-500 zł , linkowany przez niego SPC kosztuje 450 zł w x-kom . Zaś SS Focus GX 750W to ponad 600 zł koszt , MSI jeszcze ujdzie bo w x-kom czy morele można go dostać za 490 zł
 14. Procesory mają zbliżoną wydajność , od strony archi 5600h jest lepszy ale ma 6 rdzeni vs. 8 w 4800H Co do GPU - 3060@ full TGP będzie lepsze , wersja z 80W TGP może mieć wydajność zbliżoną lub nawet gorszą niż starszy 2060M .
 15. Choćby w x-kom czy proshop , tyle że nie jest to lapek w okolicach 8k zł a raczej 9+ k zł . W proshop jest za 8 950 zł , w xk za 9100 zł , w proshop jest albo błąd w opisie albo lapek występuje w 2 wersjach z różnym taktowaniem ram - 2933 mhz i 3200 mhz .
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.