Jump to content

reyden

Stały użytkownik
 • Content Count

  11779
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  105

reyden last won the day on July 14

reyden had the most liked content!

Community Reputation

1268 Fap, fap, fap.

3 Followers

About reyden

 • Rank
  Uczestnik
 • Birthday 12/30/1982

Profile Information

 • Płeć
  Mężczyzna
 • Skąd
  Gliwice
 • Zainteresowania
  STAR TREK , S-F,

Recent Profile Visitors

31198 profile views
 1. 2k zł na płytę , ram , dyski / napędy , chłodzenie do procka , buda i zasilacz - takie rzeczy to tylko w erze . Dobra płyta pod R7 3700X to koszt 500+ ( i nie mówię o X570 gdzie najtańsza płyta to 700+ zł ) , 16 GB wysoko taktowanego ramu - 300+ zł , dobre chłodzenie AC - 200 zł etc. Odpuść sobie 2080Ti i kup zwykłego 2080 lub 2070S . 2080 jest nie wiele słabszy niż model Ti a sporo słabszy .
 2. Nie wiem ,w manualu w w ogóle nie ma nic na temat zmiany ustawień dla pamięci w biosie , możliwe że pływa nie ma żadnych opcji zmiany / regulacji zegarów / timmingów / napięć etc.
 3. Ciężko powiedzieć jak całość będzie działać , w teorii powinno działać OK - druga kość jak ruszy na 2 133 mhz to może będzie z tym samym CL .
 4. Spróbuj ostatnią wersję stabilną , skoro to beta to może mieć jakieś mankamenty . Ew. użyć innego softu do OC np. EVGA Precision
 5. Pytanie czy jest sens wymieniać . 970 EVO to dobry i szybki dysk , jak dla mnie wymiana 970 EVO na MP600 to jak wymiana jednego supersamochodu na inny który jest tylko trochę szybszy - coś jak wymiana Ferrari Enzo na model FXX albo wymiana Koenisega Agery R na Veyrona GS . Dla mnie sens wymiany jest żaden , bardziej wygląda mi to na pogoń za transferami / IOPS niż realnymi potrzebami
 6. A jaki masz obecnie dysk systemowy - klasyczne HDD , hybrydowy HDD , budżetowe SSD czy już SSD NVMe ? Co do SSD PCI-E 4.0 , powinien działać w slocie PCI-E 3.0 , interfejsy są ze sobą kompatybilne . O ile zwolni - trudno powiedzieć ,w przypadku PCI-E 3.0 4x przepustowość portu to niecałe 4 GB/s , obstawiam wydajność zbliżoną do obecnych dobrych SSD PCI-E 3.0 4x - Samsung 970 EVO / Pro , A-Data SX8200 Pro czy Corsair MP510 .
 7. Tyle że klasyczne giełdy papierów wartościowych mają pokrycie w wielu rzeczach - akcje przedsiębiorstw ( zarówno spółki państwowe jak i prywatne ) , dochody państw ( jak mowa o obligacjach skarbu państwa ) , także pokrycie w złocie czy innych metalach szlachetnych . Giełdy coin-ów w większości nie mają żadnego pokrycia w rzeczywistości .
 8. A nie masz czasem zapisanych kontaktów w chmurze np. Google ? Odtworzenie pliku backup na innym modelu może nie zadziałać .
 9. Bardzo dobry wybór . Teraz tylko mocniejszy procek i będzie git na jakiś czas .
 10. Nie wiem , może mają coś namieszane w konfiguratorze , z tego co pamiętam to od jakiegoś czasu tak jest . Jak umiesz złożyć kompa samemu albo masz kolegę który ci to zrobi to olej kongfigurator i zrób tylko listę części .
 11. Z tym stwierdzenie że iGPU będzie lepsze to bym był ostrożny , może integry AMD (z Vegą na czele ) będą lepsze ale z Intelowskimi to nie był bym pewny , nawet jak to jest Integra z Broadwella .
 12. Na pierwszy ogień to karta , HD8570 to oemowa padaka . Karta ma być nowa czy może to być używka . Ile masz kasy na kartę ? Potem zmiana procka na I5/I7 czy Xeona E3 1220 V1 / V2 ( serwerowy odpowiednik I7 , nieco niżej taktowany i pozbawiony iGPU ) . Jak chce ci się czekać do 1 m-ca to na ali można wyrwać Xeona za ~32 $ , darmowa przesyłka to 23 do 28 dni trwa , coś szybciej ( ale i tak 7-8 dni minimum ) to różnie - od 20-25$ wzwyż . Widziałem aukcje gdzie przesyłka 7-15 dni DHL to koszt ~75 $ .
 13. Zależy w jakiej odległości siedzi lub chce siedzieć od monitora . Ja mam 24" FHD i normalnie pracuję w odległości poniżej 1 m od monitora , czasami też tak oglądam . Normalnie to oglądam w odległości ~2 m , mi to pasuje , pozatym rozmiary pokoju i położenie monitora nie pozwala na więcej .
 14. Tylko szkoda że czekasz nawet pół miesiąca zanim procek przyjdzie ( jak te 220 zł to już wliczone są koszty przesyłki ) . Co innego jak te 220 zł to cena samego procka , normalnie czas dostarczenia przesyłki to 28 dni , jak chce ktoś szybciej ( choć i tak to jest minimum 7-8 dni ) to ceny są różne , DHL to nawet życzy sobie ponad 2x tyle ile kosztuje procek .
 15. Tu nie chodzi o różnice w nazewnictwie tylko to ile to jest 1 GB ( przykładowo ) - w informatyce opartej na systemie dwójkowym będzie to 1 024 MB , w systemie dziesiętym zaś 1 GB będzie miał 1 000 MB . Po prostu zapis ilości miejsca na dyskach w systemie dziesiętnym jest nadużyciem .
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.