Skocz do zawartości
teraw

Samsung 2243sn

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Zainteresował mnie monitor Samsung SyncMaster 2243SN

Opis na komputroniku

Można go dorwać za ok. 570 zł.

Wygłada dość ciekawie:

Plusy:

+ full HD

+ niska cena

+ sporo mniejszy i dużo lżejszy niż 24"

Minusy:

- TN, ale przy 21,5" nie powinno to aż tak przeszkadzać jak przy 24"

- Brak DVI

 

Miał ktoś może do czynienia z tym monitoem, jest w stanie podać jakieś sprawdzone opinie?

Bo muszę przyznać, że cena kusi, obawiam się tylko tego przesyłania 1920x1080 po D-SUB

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wiem, że monitory powinny być duże, ale bez przesady. mi się na 24" źle pracuje, jest dla mnie za wielki. do grania/filmów jest ok, ale do czytania czy prac biurowych jest już za wielki. a ten brak DVI to oczywiście wada, ale chciałbym się dowiedzieć jak poważna, jak wygląda obraz fullHD przesyłany prze D-Sub

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wiem, że monitory powinny być duże, ale bez przesady. mi się na 24" źle pracuje, jest dla mnie za wielki. do grania/filmów jest ok, ale do czytania czy prac biurowych jest już za wielki. a ten brak DVI to oczywiście wada, ale chciałbym się dowiedzieć jak poważna, jak wygląda obraz fullHD przesyłany prze D-Sub

ja próbowałem podłączać kompa z GM4 MX400 do mojego samsunga 24" 1920x1200 przez Dsub

obraz był żyleta prawie jak na DVI ale po zakupie dobrej jakości kabla bo na fabrycznym to mizeria :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja rozumiem ze nie kazdemu pasuje duzy monitor ale pisanie ze to zaleta jest nieporozumieniem zwlaszcza w swietle ostatnich wojen/dyskusji o tym ze 22" na fullHD jest za małe.

 

No i pytanie ile lat będzie trwała dyskusja o tym czy monitor powinien mieć DVI? LCD powinien mieć DVI i tyle, zwłaszcza teraz gdy LCD jest takie tanie. Niemniej brak DVI oczywiscie nie dyskwalifikuje monitora bo da się pracowac ale jak dla mnie to zadna oszczednosc, ja bym nie kupil takiego

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Obecnie sam mam fhd ( ProLite B2409HDS ) i tekst to mrówki są, a siedzę ok 35cm od monitora.

 

hd-15 to poroniony pomysł... xboxa mam przez tą śmieszną przejściówkę i nie mogę się hdmi doczekać bo kolory tak przekłamane są... o widocznych brakach w przepustowości nie powiem... tylko tyle wspomne że plamki są.

Edytowane przez wilczurek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprawa DVI w LCD nie podlega jakiejkolwiek dyskusji, po to zostało wymyślone złącze cyfrowe żeby obsługiwało wysokie rozdzielczości. Może dla niektórych nie widać wielkiej różnicy, ale ona jest i obraz traci na jakości. I tak jak powiedział akodo monitory są tanie i nie trzeba oszczędzać na złączu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pie****enie za przeproszeniem, gdy kogoś posadzisz przed monitorami takimi samymi podłączonym przez DSUB i DVI gwarantuje Ci że nie znajdziesz różnicy, jakość jest porównywalna w tych nowych monitorach czy to DSUB czy DVI, o naprawdę obraz jest żyleta w obu przypadkach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...