Skocz do zawartości
carlosb666

Monitor Lcd Z Tunerem Tv

Rekomendowane odpowiedzi

Zastanawiam się nad kupnem monitora. Chce go przede wszystkim używać jako monitor PC. Jednak również chce zakupić dekoder telewizji N i używać takiego monitora do odbioru TV. Nie wiem dokładnie ile miałby mieć cali ale napewno powyżej 20, myślę że koło 22 by wystarczyło bo to do niedużego pokoiku. Zależy mi przede wszystkim na tym żeby wydać jak najmniej pieniędzy ale i mieć dobrą jakość. Czy może lepiej kupić sam monitor i dokupić Tuner Tv? Jak duża róznica będzię miedzy monitorami HDready a Full HD? Proszę o propozycję i rady:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie warto sie bawic w osobne tunery TV , skoro myslisz o telewizji N to imo najlepiej juz miec Full HD

 

Polecam :

http://www.allegro.pl/item572374590_nowy_m..._sklep_wwa.html

lub

http://www.allegro.pl/item578028153_lcd_tv..._pixli_d2d.html

 

W dziale monitorow z tunerem Tv nie ma duzego wyboru , tak naprawde tylko te 2 modele sa godne polecenia.Moja dziewczyna ma taki monitor i bardzo fajny jest.Sam sie zastanawiam nad zakupem ale poczekam az to wszystko potanieje...Pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja dzisiaj nabyłem Samsung 2333HD, 23 cale, 16:9, Full HD.

Podłączyłem go do cyfrowego polsatu, jakość obrazu jest zadowalająca, niestety nie mam dekodera HD, ale przeskalowanie działa całkiem sprawnie.

Po podłączeniu do komputera.... pulpit jest olbrzymi :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość NuCore

Witam.

 

Tak pod koniec sierpnia chcę zmienić monitor. Z uwagi na powrót kilka miesięcy temu do Amigowania:D potrzebny będzie monitor z tunerem tv i wyjściem SCART, do którego bedę mógł podłączyć zarówno Amigę 1200 jak i PC. Zastanawiam się nad:

 

1. LG M2394D-PZ

2. Samsung 2333HD

 

LG ma 2 x SCART, co nie ukrywam jest na jego plus ze względu na posiadany obecnie tuner cyfrowego polsatu, lecz dwa takie złącza nie są najważniejsze. Ważne by monitor miał przynajmniej 1 takie złącze, więc jeśli jest inny monitor niż w/w 2 LCD'ki z tunerem, to śmiało piszcie;) Monitor ma mieć jak już wspomniałem min. 1x SCART i być Full HD.

 

P.s.

LG ma też taki bajer jak zmianę trybu z 16:9 na 4:3 za pomoca 1 przycisku, co może być przydatne we współpracy z Amigą;) Czy inne monitory oferują także podobny gadget?

Edytowane przez NuCore

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tym że LG ma dwa razy większy kontrast dynamiczny.

...ktory jeszcze bardziej splaszcza palete barw. gg.

 

chcesz miec kiepski monitor z kiepskim tunerem? Bierz LeG**no albo Szajsunga.

Chcesz miec dobry monitor z dobrym tunerem? Iiyama, Nec, Eizo (jesli Cie stac) i do tego konkretny tuner zewnetrzny (ok. 250-350zl).

Edytowane przez Wiedzmin_

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jaki tuner zewnętrzny polecasz? Używasz jakiegoś?

 

Ja jak ostatnio szukałem jakiegoś to wpadły mi w oko tylko dwa modele: Leadtek Winfast TV PRO 1920 oraz COMPRO V300. Który jest lepszy? A może jeszcze jakiś inny polecasz?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiesz, ja akurat kompletnie TV nie ogladam bo to 'zUo' ;) A tak na serio to wkurza mnie proporcja reklam do tresci ktora by mnie interesowala.

 

Co do tunerow... Masz od tego dzial na tym forum, nie bede polecal czegos czego sam nie uzywam/nie uzywalem. Znajomi ktorzy tym obracaja polecaja generalnie Winfasty i Leadteki o ile sie nie myle. Po prostu poszukaj, poczytaj i na pewno cos znajdziesz :) A potem napisz recke czy jestes zadowolony to sie przysluzysz potomnosci ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość NuCore

Wiesz, ja akurat kompletnie TV nie ogladam bo to 'zUo' ;) A tak na serio to wkurza mnie proporcja reklam do tresci ktora by mnie interesowala.

 

Co do tunerow... Masz od tego dzial na tym forum, nie bede polecal czegos czego sam nie uzywam/nie uzywalem. Znajomi ktorzy tym obracaja polecaja generalnie Winfasty i Leadteki o ile sie nie myle. Po prostu poszukaj, poczytaj i na pewno cos znajdziesz :) A potem napisz recke czy jestes zadowolony to sie przysluzysz potomnosci ;)

Odnośnie tunerów, to mylisz się;) bo mówisz o 1 firmie, a nie dwóch;)

 

P.s.

Po 2 pokaż mi w takim: Leadtek WinFast TV Pro 1920 złącze SCART;) Kłania sie czytanie ze zrozumieniem, skoro pisałem ja i kilka innych osób, że potrzebny jest monitor z tunerem, to chyba z jakiegoś powodu, a u mnie jest to złącze SCART.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Który dział nazywasz osobnym na temat tunerów?

http://forum.purepc.pl/Pozostale-f76.html

Jest nawet zdaje sie temat o kupowaniu tunerow TV.

 

Odnośnie tunerów, to mylisz się bo mówisz o 1 firmie, a nie dwóch;)

Thx

 

Odnośnie tunerów, to mylisz się bo mówisz o 1 firmie, a nie dwóch;)

 

Kłania sie czytanie ze zrozumieniem, skoro pisałem ja i kilka innych osób, że potrzebny jest monitor z tunerem, to chyba z jakiegoś powodu, a u mnie jest to złącze SCART.

Oh rly?

Masz od tego dzial na tym forum, nie bede polecal czegos czego sam nie uzywam/nie uzywalem.

Z tego zdania IMO jasno wynika, ze nie mam zamiaru czegokolwiek konkretnego polecac, bo sie na tmy po prostu nie znam. I nie dam sobie reki uciac, ze nie ma tunera ze zlaczem SCART.

 

Offtop:

Pozdrawiam kolege Amigowca, wczoraj przy malowaniu pokoju znalazlem (chyba?) sprawne sloty Zorro II i karte z MC68030 na pokladzie... Reszta stoi w piwnicy w E-Boxie. Oj chyba pobawie sie w archeologa :)

Edytowane przez Wiedzmin_

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość NuCore

Dzięki za pozdrowienia;)

 

Odnośnie czytania ze zrozumieniem, napisałem tak, ponieważ już w niejednym wątku, ktoś prosił o porade odnośnie monitora z tunerem, a dostawał od forumowiczów nie tylko na pure, odpowiedź: kup osobno monitor i tuner. Ok, w wielu przypadkach takie rozwiązanie będzie lepsze, ale są osoby, które z różnych powodód akurat potrzebują monitor z tunerem i takie rady w żaden sposób im nie pomagają. Stąd taka a nie inna reakcja na kolejna tego typu odpowiedź.

 

P.s.

Równiez pozdrawiam. Może kiedyś dogadamy się odnośnie karty turbo z 68030;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak 22" z tunerem to polecam ci samsunga syncmaster t220hd. monitor ma dwa gniazda hdmi, component, scart, dvi, d-sub, optyczne spdif, wyjście głośnikowe, wejście audio, i wyjście słuchawkowe no i miejsce do kart ci. wg powszenech opini monitor nie ma input laga, ma bardzo dobry obraz. tuner sprawuje sie świetnie tv z kablówki działa bardzo dobrze. dekoder hd z inei po hdmi też szparko smyka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie wiem jakie są powszechne opinie ale w testach ten monitor ma wyjątkowo dużego input laga, o wiele większego niż jego wersja bez tunera

 

http://www.digitalversus.com/duels.php?ty=...=3450&ph=12

u mnie niema żadnego laga i i nnych osób którym ten monitor poleciłem to zjawisko nie występuje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...