Skocz do zawartości
Bolbou

Notebooki Z Procesorem Atom 270 Itp

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Mam pytanie do użytkowników małych notebooków z prockami Atom 270 1.6 MHz.

Jak to się sprawuje w realu z 1gb ramu albo z 2gb. Czy wystarczy do spokojnej pracy na aplikacjach biurowych, troche przeglądania sieci itp, jakieś komunikatory, ewentualnie czasem jakiś film....

Musze kupić mojej pani jakiś nieduży sprzęcik bo mi cały czas grzebie w moim stacjonarku :)

Czy mozę kupić jakiś z bardziej popularnym prockiem jakimś mobilnym typu Intel Dual Core albo coś z AMD.....

Dzięki za opinie

pzdr

Edytowane przez Bolbou

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak masz trochę więcej kasy to możesz się szarpnąć na dell'a M1330 (wsadzisz tam wszystkie Core 2 Duo do FSB 800 MHz, jeśli chcesz coś mniejszego to może Msi Wind albo Dell Mini 9

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

stanalem przed podobnym wyborem jakis czas temu, wahalem sie czy nie kupic lapka na atomie, ale zdecydowalem sie wybrac cos uzywanego na Centrino/Core z 12", niby fikusny taki maly 9/10 calowiec ale do normalnej pracy troche chyba za maly... a jesli chodzi o wydajnosc, na pewno do Xpeka wystarczy, ale w porownaniu nawet z takim Centrino na Dothanie to wypada cienko

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na tym atomie wszystkie filmy w standartowej rozdzielczości chodzą. W HD ogólnie to nie, chyba że WMV. Flash mocno obciąża procka (banery, youtube itp). Youtube w standardzie chodzi, w HD już nie. 1GB starcza z zapasem do xpeka w typowych dla tego maleństwa zastosowaniach.

 

Dołączona grafika

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do HD to daje nawet rade, ostatnio patrzyłem jak działa przy podłączonym do tv 46" full hd przez d-sub'a i powiem, że byłem pod wrażeniem, że dzięki takiej małej zabawce można wyświetlić taki obraz. Choć czasem potrafiło troszkę zwolnić, ale nie było to takie straszne. Przy jakiś 10 zakładkach oraz kilku komunikatorach można w miarę komfortowo pracować.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzięki za opinie

notek ma byc raczej do biurowych aplikacji, na pewno żadnych gier czy filmów w HD... jeśli już to jakiś avi cycuś....

pytam dlatego że w podobnej cenie co MSI czy eeePC można wychaczyc jakieś core duo .... fajny by był taki z 12'' monitorkiem.....

pzdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

bawilem sie kompem z atomem n270 i 1gb ramu (chyba samsung nc10 to byl) i nawet to dawalo rade ;) ekran jednak mogl by byc nieco wiekszy ale ogolnie byl ok.

(tu mozecie sie smiac) gralem na nim nawet w nsfu2 :D najgorsza rozdzielczosc i detale ale bylo plynnie :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...