Skocz do zawartości
Mck

Intel Celeron E3200 / E3300

Rekomendowane odpowiedzi

A ja zanabyłem E3200 za 170 PLN - 4,0GHz na ~1,37V --> chyba warto było. :lol2:

Mój poprzedni E2160 latał na 3,1GHz na 1,45V.

Wszyscy wszędzie piszą jaki to dopał daje kasza - uśredniając 10% w przypadku e5xxx 2MB vs e7xxx 3MB - no rzeczywiście warto wywalić dodatkowo 150 zeta :lol2:

Natomiast w przypadku E3200 160zł i E5xxx 220zł to już różnica kwotowa się rozmywa i w przypadku zakupu "w ciemno" zdecydowałbym się chyba na e5xxx.

Porównania wydajności są TU i Tutaj. Niestety nikt w nich nie ujął E3200 :sad:

Z Foxem P35A są jaja jak BIOS jest < 40. U mnie na 38 wstał, ale zatrzymał się na komunikatach z BIOSu zawierających min. informację o procesorze Genuine Intel.

Konieczny flash do > 40.

Edytowane przez smiki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj pierwsze zamontowanie

max fsb

12x350 nie wstał to spróbowałem x10 1,406v bios, pi 17,171 i stres stabilnie

c_1.bmp

max mhz

12x342 1,406 v albo 1,42 nie pamietam, pi przechodzi, stres nie post-162853-1257286719_thumb.jpg

idle v na standardowych post-162853-1257287079_thumb.jpg

 

podczas rozpoczynania stresu temperatury rdzeni nagle przyjmuja ta samą wartosć i tak samo sie zmieniają, po zakończeniu znowu sa inne nawet przy przypisaniu do pojedyńczego rdzenia :huh: ktoś widział cos takiego

Edytowane przez CELK

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja zanabyłem E3200 za 170 PLN - 4,0GHz na 1,386V --> chyba warto było. :lol2:

Mój poprzedni E2160 latał na 3,1GHz na 1,45V.

Wszyscy wszędzie piszą jaki to dopał daje kasza - uśredniając 10% w przypadku e5xxx 2MB vs e7xxx 3MB - no rzeczywiście warto wywalić dodatkowo 150 zeta :lol2:

Natomiast w przypadku E3200 160zł i E5xxx 220zł to już różnica kwotowa się rozmywa i w przypadku zakupu "w ciemno" zdecydowałbym się chyba na e5xxx.

Porównania wydajności są TU i Tutaj. Niestety nikt w nich nie ujął E3200 :sad:

Z Foxem P35A są jaja jak BIOS jest < 40. U mnie na 38 wstał, ale zatrzymał się na komunikatach z BIOSu zawierających min. informację o procesorze Genuine Intel.

Konieczny flash do > 40.

Z tym cache'm sprawa nie jest taka prosta, bo jak brakuje cache'u to w tescie wyjdzie 10% nizsza wydajnosc, a faktyczne odczucia z gry beda nieporownywalnie gorsze na procku z malym cache'm ze względu na przycięcia / punktowe spadki fps.

Edytowane przez blasphemy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak na szybko, cel->max taktowanie na vid, żeby SpeedStep działał.

Na 3,8 i domyślnym napięciu się wysypał po kilku minutach, więc zostawiam bezpieczne 3,6ghz, równe fsb. ;)

 

Dołączona grafika

 

batch: q938a277

 

Dołączona grafika

 

Może później sprawdzę ile potrzebuje do 4ghz, ale i tak zostaje na napięciu vid.

 

---

 

4ghz, v z biosu 1,4, linx pochodził jakieś 5 minut, zanim spasował, to chyba wina okrutnego vdropa, cpu-z pokazywał coś w granicach 1,36v... ;)

 

Ale ogólnie procek zły nie jest.

Edytowane przez ath

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też masz gigabyte i pewnie spory vdrop, u mnie na 1.4v napięcie ostro spada, ale moda mi się nie chce robić. ;)

 

Dołączona grafika

 

majkel84 ja mam nowszego i lepiej się kreci, z tego co czytałem po forach te nowe egzemplarze są bardziej podatne na o/c

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szczerze mówiąc nie chce mi się z nim już kombinować więcej. Dodatkowo ma FSB wall w okolicach 327Mhz. Z tego co widziałem E3300 mają już inne oznaczenia batch QxxxBxxx, czysto teoretycznie powinny ładniej latać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Uzupełnienie wcześniejszych wyników

napięcie ustawione w biosie na 1,518 v żeby nie ograniczało

ok max na mnożniku 12x 344

post-162853-1258718812_thumb.jpg

boot z 11x368 (jakoś 372 nie chciał, a na 10x bootował z 374, set fsb dodawał jeszcze z 2,5mhz, na 378 po ustawieniu 1,55v pokazywał sie nawet pierwszy ekran)

post-162853-1258718825_thumb.jpg

setfsb 375mhz

post-162853-1258718840_thumb.jpg

 

normalnie chodzi na 12x 266 1,12v

na stocku (12x 200) chodzi na < 1v

wam też na stocku idle v spada jak wcześniej pokazywałem?

i czy wam też tak dziwnie temperaturu zachowują w stresie?

Edytowane przez CELK

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mi temp. się prawidłowo zachowują.

Na co dzień mam ustawione profile: do netu 1,8ghz (6x300) na 1,1v (mniej v w rmclock się nie da ustawić...), do gier 3,0ghz (10x300) i 1,1v i max wydajność 3,6ghz (12x300) i napięcie vid - 1,2875.

 

Pewnie na 3,0ghz by poleciał z 1v, ale nie ruszam napięcia z biosu, żeby mieć możliwość zabawy rmclockiem z windy (mnożnik i fsb można ustawić jakie się chce, ale v nie można ruszać).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Daj najniższy mnożnik - 6 i sprawdź, zależy jaka płyta jeszcze, g31 to odpowiednik p31 tylko ze zintegrowana grafiką, więc powinno pójść więcej, teoretycznie.

Właśnie tak zrobiłem, chciałem wiedzieć co sie skończyło. W takim wypadku jaki jest rekord na tym chipsecie czy coś takiego. Sprawdzone (działa pi) trzy mnożniki 6x380, 11x375,5, 12x350

 

EDIT

Po tym jak przez przypadek wpadłem podczas podkrecania celerona jak podkręcać na g31, wsadziłem na tą płyte na chwile q9550 i na nim max fsb płyty sie okazało 425mhz (3,6ghz). Wiec to jednak celeron sie skończył.

Edytowane przez CELK

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No tak to raczej nie pójdzie, to wyżej to były maksymalne wartości przy których pi przechodziło. O jakie napięcia chodzi, ja zmieniałem tylko core v na takie wartości jak we wcześniejszym poście.

Uzupełnienie wcześniejszych wyników

napięcie ustawione w biosie na 1,518 v żeby nie ograniczało

Edytowane przez CELK

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tzn gdzie bo u mnie jest tylko w MB Intelligent Tweaker(M.I.T.)

System Voltage

System Voltage Control____ [Manual]

DDR2 OverVoltage Control__ [+0.400V]

PCI-E OverVoltage Control_ [def]

FSB OverVoltage Control___ [def]

CPU Voltage Control_______ [1,518v]

 

więcej nie ma, chodzi o taką opcje (G)MCH OverVoltage Control ? jesli tak, to pewnie w graficznych chipsetach jej nie dali

Edytowane przez CELK

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jaką masz płytę, bo chyba nie pisałeś, gigabyte g31m-s2l ?

Jak tak to wejdz do biosu, wciśnij ctrl+f1 to powinny pokazać się ukryte wcześniej opcje jeśli chodzi o overclocking, powinno być mch OverVoltage Control i to podnoś delikatnie, oraz FSB OverVoltage Control (tzw. VTT).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jaką masz płytę, bo chyba nie pisałeś, gigabyte g31m-s2l ?

Jak tak to wejdz do biosu, wciśnij ctrl+f1 to powinny pokazać się ukryte wcześniej opcje jeśli chodzi o overclocking, powinno być mch OverVoltage Control i to podnoś delikatnie, oraz FSB OverVoltage Control (tzw. VTT).

Właśnie tłumacze, że tego nie ma

post-162853-1258895993_thumb.jpg

 

płyta to g31m-es2c (czyli to samo z karta 100Mb)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak na zestaw za 301,18zł kręci się bardzo przyjemnie. E3200, mobo ASUS P5KPL-AM, standardowe napięcie (płyta nie ma możliwości zmiany), standardowy cooler ustawiony na silent (ok. 800obr/min, w stresie jest ok. 60 stopni, trochę dużo, ale kompa mam bez obudowy więc musi być w miarę cicho). Gdyby płyta miała lepsze możliwości o/c to myślę, że spokojnie poszłoby jeszcze trochę w górę.

 

Takie pytanko mam, czemu CPU-Z pokazuje takie kosmiczne napięcie proca?

 

Dołączona grafika

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie mam zbyt wiele pieniędzy tak się akurat stało i choć od dawna nic nie wymieniałem to jestem zwolennikiem częstych zmian i dopasowywaniem sprzętu pod wymagania

obecnie pracuje na 1 rdzeniowych procesorach

 

zastanawiam się czy brać te e5400 za 240zł czy raczej e3200 za 160zł różnica to połowa ceny a czy wzrost wydajności jest o 25% większy?

 

Komputer używam do programów Adobe Flash / Photoshop i na pewno dojdzie coś do grafiki wektorowej w miedzy czasie do celów edukacyjnych chce zainstalować 3d Studio Max

wiadomo dojdzie też programowanie z tym że tutaj wystarcza mi cokolwiek co najwyżej kompilacja trwa dłużej :).

 

Pytanie jest proste czy dla mnie ten 1Mb w tą czy w tamtą ma znaczenie

----------------------------------------- Reszta sprzętu widzę tak --------------------------------------

Koniecznie zamierzam zmienić chłodzenie i zasilacz tutaj już nie będę taki oszczędny.Do karty graficznej nie mam wielkich wymagań zmienię wraz z zastosowaniem 3dStudioMax.4GB DDR 3 1066 -1333 jakieś przyzwoite z radiatoremMobo tu mam problem  ale prawie na pewnoASUS P5G41T-M LX2/GB/SI, G41/ICH7lubASUS P5G41T-M LXpierwsza jest tańsza i chyba niczym specjalnym się nie różnią koszt poniżej 200złzastanawiam się czy dorówna ta konstrukcja p31 lub p35+ windows 7 lub windows xp 64 eng

Na pewno gdybym miał więcej kasy pomyślałbym o iq5 ze względu na ciekawsze płyty główne, możliwości rozwoju, więcej slotów DDR3ale wiem że każdy dwu rdzeniowy procesor od mojego Centrino Penium 1,7 będzie o niebo lepszywiadomo też lepszy procek lepsza grafika to i lepsze Mobo i lepsze chłodzenie lepsza obudowa i jeszcze większy rachunek za prąd. Bardzo cieszą mnie usprawnienia zmniejszające pobór prądu. I dające chwilowy wzrost mocy bez wyłączania sprzętu.Kręcić na pewno będę ponieważ zmienię chłodzenia dla lepszego komfortu pracy az nadmiaru chętnie coś zrobię.

Moje pytanie w tym wątku to tylko:

zastanawiam się czy brać te e5400 za 240zł czy raczej e3200 za 160zł różnica to połowa ceny a czy wzrost wydajności jest o 25% większy?

Proszę o poradę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To może używane e5x00 w cenie nowego e3x00?

Tylko uważaj żebyś padaki jakiejś nie kupił (ktoś kupi nowy, sprawdzi że się biednie kręci i opyla na aukcji - wybadaj przez zakupem).

Jak chcesz to mogę Ci jakiegoś bench'a puścić tylko podaj jakiś będący dla Ciebie miarodajnym (dla obróbki Adobe Flash / Photoshop i 3d Studio Max).

Potem znajdziesz kogoś z e5200 i sobie porównasz...

Edytowane przez smiki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

bardzo proszę o test

ja to widzę tak musi być jednocześnie otwarty Photoshop i Flash (wszystko cs4 z myślą o cs5)

miarodajna jest dla mnie prędkość flasha w PS rzadko obrabiam coś większego jak do stron internetowych

3d studio max jest tylko ewentualnością

 

więc widzę to tak 75% flash 25% photoshop

 

a ewentualnie tak flash 55% ps 20% 3d studio max 20%

 

najgorzej mi się tnie gdy przeglądam bibliotekę we Flashu i pracuje z kilkoma aplikacjami na raz przeglądarką i programami w tle

 

sory jestem w te klocki zielony

 

bardzo mi się podoba

Wyprzedaż - Procesor Intel Core 2 Duo E7400 2,80GHz/1066MHz 3MB BOX

jak z grzaniem i oc w czymś takim i proszę trochę mi więcej powiedzieć o zmianę wydajności

często otwieram wiele okien wiele programów i tak dalej w tedy liczy się dla mnie szybkość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

z tego co tu wynika cinebach

interesował by mnie też spadek wydajności z uruchomionym programem w tle

 

 

dobre pytanie spróbuje poszukać ale jestem zielony

widać że coś tam było i jakoś to się robi zobaczymy

 

tutaj mam taki test nie ma e3x00 ale jest e2180 i 5x00

sugerować się?

E giełda iq7

 

cinebach r10 albo nowszy do 3d studio max podobno jest

Edytowane przez IMPRO

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

z tego co tu wynika cinebach

interesował by mnie też spadek wydajności z uruchomionym programem w tle

 

 

dobre pytanie spróbuje poszukać ale jestem zielony

widać że coś tam było i jakoś to się robi zobaczymy

 

tutaj mam taki test nie ma e3x00 ale jest e2180 i 5x00

sugerować się?

E giełda iq7

 

cinebach r10 albo nowszy do 3d studio max podobno jest

Jakoś chaotycznie tego posta napisałeś, to chcesz jakieś testy ?

W tym na e-giełdzie nie porównali procesorów na identycznych taktowaniach, ale stare dual core możesz spokojnie zrównać z nowymi celeronami, bo tyle samo cache.

 

A co do tej wyprzedaży, to fajną miał cenę wcześniej, za niewiele więcej jest 4-rdzeniowiec q8200... :lol2:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...