Skocz do zawartości
Mck

Intel Celeron E3200 / E3300

Rekomendowane odpowiedzi

chaos chaos :)

wybacz

ale za te 250zł to śmiech na sali do 8x00 nie dochodzi ale szybki to on jest i na e giełdzie czasem wypadał lepiej od Phenoma II x4

 

to co myślicię e5x00 czy takie e7400

zastanawiam się jak jest z ciepło produktywnością i wymaganiami oc i zasilacza i to mnie martwi

chaos!

 

 

Wesołych świąt!

Wszystkiego najlepszego

I dzięki że w takim okresie znajdujecie dla mnie czas

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pewnie masz rację a więc proszę o pomoc i rady

z e giełdy wywnioskowałem że L3 i wiele rdzeni ma znaczenia tam gdzie zachodzą zaawansowane procesy

zaś do prostego renderowania prostej grafiki jest potrzebny prosty procek z dobrą ilością kasze

Myślę że z tych testów mało wynika bo czyżby różnice były tak małe między procesorami?

 

chyba zrobię ten krok na przód i wybiorę e7400 2,8Ghz powinno łatwo przechodzić w 3,4

 

Jak jest z oc pod taką płytą główną

Asusa G41

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to jak wyrabiam się ze sprzętem który mam jest całkiem magiczną sprawą ale osiągam w tym mistrzostwo

mam asusa 1000h a lepsza alternatywa to Centrino 1,7 z 512 ramu i Ati9700

 

Do flasha nie potrzeba jakiegoś super wypasionego sprzętu. a i 4gb będzie sie nudziło.

tak właśnie myślę

najgorzej będzie z 3d studio max

wiadomo że są też inne programy które mogę odpalić myślę tu o obróbce dźwięku i wideo

co da Ramu chce zapas bardzo zależy mi na tym by w tle było otwarte wiele aplikacji a tutaj kolosalne znaczenie ma Ram

Flash i PS to absolutne minimum dochodzą zaraz to bardziej zaawansowane programy wirusowe 3 komunikatory w tym podłe GG i przeglądarka strony też teraz zaczynają zabierać swoją część mocy obliczeniowej. Obecnie mam otwarte 14 stron liczba ta sięga tyle średnio.

Jeżeli mam możliwość wszystko rozwalam na dwóch monitorach

często może mi dojść obróbka Rawów z aparatu wraz z ich dodatkowym programem otwarcie paru rawów powoduje na 1GB sprzęcie wyświetlenie informacji o braku wolnej pamięci.

 

Także owszem w sterylnej sytuacji zgadzam się z tobą 4GB będzie się nudziło na poru frontu gdzie walczą u mnie aplikacje o uwagę to ide o zakład że wykorzystam nawet te 5GB. w tym momencie sama przeglądarka połyka mi 350Mb a nowe gg 100Mb Kasperski mam akurat wyłączony

przerzucam się też na Windowsa 7 który też coś tam zabierze

 

do tego dochodzi 3d studio max i jak pamiętam zawszę wyciskał siódme poty z możliwości sprzętu

 

 

Postanowiłem jednak trochę zmodyfikować sprzęt zaraz napisze co i jak

 

250 e7400

160 P5KC Asus p35 poprawione chłodzenie i inne bajery DDR2 DDR3 (max 195zł)

65 TX3 CoolerMaster

22 Wentylatory

250 Pamięć 800 DDR2 OCZ 2VU8004GK cl5 DDR3 (390zł)

0

60 Karta Graficzna

170 Zasilacz

21 2 wentylatory

25 pasta

10 gumowe pod kładki

0

0

185 Dysk Twardy Samsung (lubię bo są ciche niestety się grzeją)

100 nagrywarka DVD LS

 

 

1318

myślę nad dopłatą do dysku +70zł = 750GB i 5x szybszy w testach zapisu i odczytu

Obudowę wykonam sam więc koszty pójdą w górę

zastanawiam się nad p31 ale chyba nie ma sensu 130zł

 

 

teraz jest już dobrze?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Flash i PS to absolutne minimum dochodzą zaraz to bardziej zaawansowane programy wirusowe 3 komunikatory w tym podłe GG i przeglądarka strony też teraz zaczynają zabierać swoją część mocy obliczeniowej. Obecnie mam otwarte 14 stron liczba ta sięga tyle średnio.(...)

w tym momencie sama przeglądarka połyka mi 350Mb a nowe gg 100Mb Kasperski mam akurat wyłączony

przerzucam się też na Windowsa 7 który też coś tam zabierze

no to offtop o ramie:

ja nie schodze poniżej 50 otwartych stron naraz :) jak pisalem inzynierke to przez 2 miechy bez przerwy bylo otwarte ich ze 150. Firefox mi żre zawsze 400-800mb, przeważnie z 700mb (opera i chrome żrą mniej, ale zamulają sie przy takiej ilości stron).

Flash to są grosze, PS różnie.

GG 100mb?!?! 1/5 twojej pamięci...? wez se zainstaluj coś porządnego, czyli tlena, AQQ czy cos innego. Gwarantuje ci ze nigdy nie powrocisz do gg. Tlen mi żre 15-18mb.

ja mam 2gb ramu i ledwo dobijam do limitu nawet z flashem + PS + inDesignem + illustratorem + ten firefox z >50 stronami :) Fakt ze dużych plików nie obrabiam, ale z tego co pisales to ty też nie. Ostatnio w grach mialem resety, to żeby posprawdzać m.in. wyjalem 1 kość ramu na probe -> z 1gb nie dało sie nic robić, dysk ciągle charczał. Aż sie zdziwiłem, że aż tak wielka jest roznica miedzy 1 a 2gb ramu... Ale miedzy 2 a 4 różnica będzie malutka, bo rzadko kiedy wyleziesz >2gb na tych programach, a 1gb to 'norma'.

 

- zasilacz za 170 jaki?

 

myślę nad dopłatą do dysku +70zł = 750GB i 5x szybszy w testach zapisu i odczytu

gdzie ty wyczytał ze "x5"...? i jakie to dyski ten tańszy i droższy, bo cenami tylko rzucasz... Edytowane przez sosna24

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

GG 100mb?!?! 1/5 twojej pamięci...? wez se zainstaluj coś porządnego, czyli tlena, AQQ czy cos innego. Gwarantuje ci ze nigdy nie powrocisz do gg. Tlen mi żre 15-18mb.

Zgadzam się z tobą niedługo będą benchmarki do GG :). GG bardziej chłonę od PS bywa :).

 

ja mam 2gb ramu i ledwo dobijam do limitu nawet z flashem + PS + inDesignem + illustratorem + ten firefox z >50 stronami

bardzo pozytywnie.

 

Ostatnio w grach mialem resety, to żeby posprawdzać m.in. wyjalem 1 kość ramu na probe -> z 1gb nie dało sie nic robić, dysk ciągle charczał. Aż sie zdziwiłem, że aż tak wielka jest roznica miedzy 1 a 2gb ramu...

ciesz się że w grach niech ci się tak stanie w programie klęska:

Dzieje się coś takiego w pewnym momencie że nagle komputer przestaje swobodnie pracować

 

Pamięci DDR2 raczej polecą w górę.

 

Brak pamięci kończy się nagłym zwisem choć wiem że DDR2 by mi wystarczyło.

Sęk w tym że ty pracujesz na Windowsie xp ja będę w momencie 3dStudioMax pracował na Windows 7 z powodu dx10 które jest szybsze. Musisz brać jeszcze pod uwagę Program security biorąc pod uwagę postęp 300Mb

 

Myślę jednak że trochę przesadziłem 3GB by mi starczyły. Tyle że im dalej w las tym większy projekt.

ale z tego co piszesz to przyznaje rację.

Z drugiej strony nie wiadomo co z CS5 :).

A już 3 lata temu widziałem program do obróbki dźwięku który w zalecaniach miał albo 1,5GB albo 2GB nie pamiętam jaki i nie wiem czy nie ze stajni Adobe.

 

A przy okazji wiesz że stare GG nie pozwala na komunikacje ze wszystkimi numerami ROLF.

Co do gier to nie mam żadnej wydajność w nich obchodzi mnie mniej od kolorków kabli w kompie z nieprzezroczystą obudową.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Mam procesor Intel Celeron E3300 2,50Ghz, biorę się za jago podkręcanie i chciałbym się dowiedzieć jaką temperaturę maksymalnie wytrzymuje ten procesor. Chodzi mi o to jakiej temperatury nieprzekroczyc w maksymalnym stresie tak żeby go nie usmażyć ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To ja coś dla przeciwwagi. E3300 - wall na Fsb 303, 3,75 koło 1,5v i nie wiem czy uda mi się wyciągnąć 3 Ghz na def xD

Próbowałem już 12,5*240 i 300*10 (teraz leci), vid: 1,2875 cie i eist off, ram zluzowany. Kupiłem na allegro za 109 i coś czuję, ze zaraz tam nie wróci ..

 

Gorszej padaki trafić nie mogłem. Nie zrobi 3 na def, nie zrobi nawet 3,3 na 1,35. To może ja go sprawdzę na def czy on w ogóle sprawny jest ;D

Edytowane przez q8ic

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To ja coś dla przeciwwagi. E3300 - wall na Fsb 303, 3,75 koło 1,5v i nie wiem czy uda mi się wyciągnąć 3 Ghz na def xD

Próbowałem już 12,5*240 i 300*10 (teraz leci), vid: 1,2875 cie i eist off, ram zluzowany. Kupiłem na allegro za 109 i coś czuję, ze zaraz tam nie wróci ..

 

Gorszej padaki trafić nie mogłem. Nie zrobi 3 na def, nie zrobi nawet 3,3 na 1,35. To może ja go sprawdzę na def czy on w ogóle sprawny jest ;D

Identyczny vid jak mój. ;]

To był nowy proc, czy używany ?

Najnowszy bios beta wgrałeś ?

Takiej padliny to nie widziałem, nawet mój stary 2140 robił na def. ~3ghz... :lol2:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Używany ale w paczce 4 więc nie sądzę by to miało znaczenie, że jakiś odsiew? A kto by się łaszczył i to selekcjonował ;) Facet wygląda na drobnego handlarza a nie amatora overclockera. Bios F10a nowszego chyba nie ma. Na def procek stabilny. Nie ma co kombinować chyba za bardzo. O wirtualizacje wyłączyłem, ale bez efektu. Taki fart [; Ciekawe co bart wykręci z wymontowanego 440.

Edit: Patrzę na aukcje teraz to jak byk pisze ze nowe. Sprzedawca po zwróceniu uwagi na odcisk na procku tłumaczy że "były na palecie i nowe, w razie czego można odesłać" tia.

Edytowane przez q8ic

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odkopię starszy temat - może komuś się przyda.

 

Płyta FOXCONN G41MX-K 2.0 - ok. 125 zł

E3300 BOX- 155 zł, Costa Rica, pakowany 9.03.2010

 

Oczywiście podniosłem od razu fsb z 200 na 266, pamięci działały na 1066 CAS 6T, najnowszy BIOS, POST pokazuje 2500 MHz, Windows już poprawne 3,3 GHz. Płyta nie ma możliwości zmiany napięcia procesora, ale nie trzeba tego robić przy FSB 266. Na chłodzeniu fabrycznym zainstalowałem XP - 0 problemów podczas instalacji, Prime 95 zgłaszał błędy po kilku minutach. Wina chłodzenia, mizerny fabryczny radiator przypomina te z czasów Pentium MMX, temperatura procesora zbliżała się do 70 stopni.

Super Pi 1M, poszedł bez problemów:

2500 MHz, RAM 800 MHz C5T - 25 s

3325 MHz, RAM 1066 MHz C6T - 17 s

 

Bardziej kręcić nie próbowałem.

 

Wystarczy tylko większy cooler i mamy w miarę wydajny zestaw CPU+MB za 280 zł. ACPI, EIST itp. po podkręceniu zostawiłem włączone.

Edytowane przez mor1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co powiecie o takim wyniku ? Starczy do HD5770 lub HD5670 ? Chłodzenie boxowe. Obudowa to I-Box Force 2105.

 

Dołączona grafika

 

Co do SuperPI to myślę nad wymianą RAMu. Kingston to nie jest jakiś super produkt, zwłaszcza 533MHz.

post-182624-0-80509600-1291298020_thumb.jpg

Edytowane przez VenT

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Procesor sąsiada, nie mogłem go zatrzymać dłużej ale muszę przyznać że mnie zszokował, na 4,7GHz robiłem SPI 32M więc na pewno byłby stabilny ale jak już napisałem zbyt krótko go miałem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...