Skocz do zawartości
naruto

Wymieniłem Wszystkie Częsci I Nadal Nie Chodzi

Rekomendowane odpowiedzi

Witam mój problem jest dziwny bo sam nie wiem oco chodzi

Zaczęło sie od czasu kiedy zacząłem grać w gre, pc sie wyłączył i nie mogłem go już włączyć, tzn włączył sie chodził i pikał z początku a teraz juz nie pika, komputer chodzi, ale nic sie nie łączy, niema obrazu i nie pala sie diody od pc

 

Pamięć ram, dysk twardy, zasilacz, procesor, karta graficzna-chodzą sprawdzałem moje części u kolegi i wszystko było ok, płytę główną wymieniłem na nowa i także nie pomogło,

 

Może ktoś wie oco chodzi ???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy aby poprawnie wpiąłeś kartę graficzną i RAM? Rozmontuj i jeszcze raz złóż. I napisz jaki masz sprzęt.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak może być śmierć zasilacza jeśli sprawdzałem czy u kolegi działa i działał, płyte główna wymieniłem na nową i także nie pomogło

 

Wszystko włozyłęm dobrze, przekładałem, sprawdzałem, dociskałem kilkadziesiąt razy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wywal wszystko z obudowy, połóż na łóżku/stole i spróbuj odpalić (płyta główna, dyski, zasilacz - wszystko won z obudowy, i na stół/kanapę). Możliwe, że obudowa powoduje gdzieś zwarcie - w ten sposób potwierdzisz lub wyeliminujesz tą opcję.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Miodnyj

A nikt z "fachowców" nie wziął pod uwagę grafiki?

Gościu napisał przecież że komp padł podczas grania,a nic o tym że ją sprawdzał.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niedawno miałem podobny przypadek, klient przyniósł komputer, który padł podczas grania i ...... uwaga ...... winna była nagrywarka dvd-rw :P też się nie odpalał.

 

Najlepiej w takich przypadkach podłączyć sprzęt na pajączka BEZ NAPĘDÓW czyli płyta, procek, ram, grafa i zasilacz, jeśli nie wstaje to sprawdzić ram i grafę a jeśli odpali to napędy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miodnyj

Pamięć ram, dysk twardy, zasilacz, procesor, karta graficzna-chodzą sprawdzałem moje części u kolegi

Czytaj ze zrozumieniem....

 

 

 

Jak wyzej, podlacz wszystko na stole i bez zbednych rzczy typu dvd.

Edytowane przez manieq1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w tym rzecz ze nie wiem gdzie jest halo

 

Załatwiłem sobie 2 komp, moja płytę główna, włożyłem do 2 kompa procka także więc było to samo, zwarcia nic nie robi.

 

Podejrzewam ze płytę którą kupiłem tą nowa MSI KM4M nie chodzi, i także procek sie spalił Amd Athlon

 

I w każdym wypadku jest to samo

Włączam komputer wiatrak od procka wieje, na monitorze jest czarny ekran, dioda od monitora mruga, nic nie działa, biosu niema, pikniecie podczas włączania kompa tez niema, lecz komputer jest włączony

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Yy... Sprzęt przełożyłeś do innej obudowy tak?

Czy cała instalacja elektryczna jest odpowiednio uziemiona? Są różne klocki z uziemieniem. Spróbuj odpalić u kumpla swój sprzęt w swojej obudowie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie odpisałęś mi. Przełożyłeś ten ram?! Nie wyssałem sobie z palca tego. Identyczną sytuację miałem dwa dni temu w pracy. Wszystko sprawne etc. A wystarczyło pamięć wpiąć na singla i odpala bez problemu. Wkładam z powrotem w dualu i trup bez obrazu odpala. Jak koledzy piszą, różne cyrki mogą być, od nagrywarki po całkiem padniętą mobo, choć to już wyeliminowałeś.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak przełożyłem mój sprzęt do jego obudowy i nic, jeśli chodzi o ramy to sprawdzałem te z 2 pc i nic, wkładałem 1 kośc, i nic, jak były 2 koście także nic

 

Istnieje możliwość, ze jak sie spaliła płyta główna to procek także wraz z płytą ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To jest możliwe, ale głównie spowodowane zepsutym zasilaczem.

Mówię Ci spróbuj do kolegi komputer cały swój zanieść i tam koniecznie go spróbować odpalić! Potwierdzisz lub wykluczysz tym możliwość nieprawidłowego uziemienia instalacji elektrycznej. Na forum już było kilka przypadków, że nieprawidłowe uziemienie skutkowało tym, że dawały o sobie znać tylko wentylatory.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podobny, ale nie ten sam. Zasilacz to ten sam model? Sądzę, że nie, a są zasilacze, które po prostu nie mają za grosz tolerancji dla niepoprawnego uziemienia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może napiszesz w końcu jaki masz sprzęt.

 

Powodów może być bardzo dużo:

 

1. za słaby twój zasilacz (nieważne co pisze na obudowie zasilacza)- np. twoja płyta główna, karta graf. potrzebuje więcej prądu)

2. bios płyty głównej - najlepiej po złożeniu zresetować

3. kontabilność sprzętu - tu przyczyn może być wiele

4. płyty główne MSI KM4M nie produkowane są od kilku lat - gdzie ją kupiłeś ?

5. czy uruchamiając komputer głośnik płyty głównej coś sygnalizuje ?

 

Najlepiej zrób tak:

- weź zasilacz kolegi (nie musisz go wyciągać z obudowy - przewody wystarczą) i swoje :procesor, płyta główna, pamięć i kartę graficzną - złóż na stole (płyty KM4M-V mają kartę graficzną zintegrowaną) - nie podłączaj napędów

- jeżeli nie działa wymieniaj pojedyńczo (nie ruszaj zasilacza)

 

 

 

MM2000 - kilkanaście lat praktyki w serwisie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A może zamiast z AGP, płyta startuje grafikę zintegrowaną ? spróbuj podłączyć integralke i jak się uruchomi to w biosie przestawić. Miałem płytę ASUS-a M2A-VM bodajże, której trzeba było na sztywno ustawiać z którego wyjścia ma puszczać obraz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może napiszesz w końcu jaki masz sprzęt.

 

Powodów może być bardzo dużo:

 

1. za słaby twój zasilacz (nieważne co pisze na obudowie zasilacza)- np. twoja płyta główna, karta graf. potrzebuje więcej prądu)

2. bios płyty głównej - najlepiej po złożeniu zresetować

3. kontabilność sprzętu - tu przyczyn może być wiele

4. płyty główne MSI KM4M nie produkowane są od kilku lat - gdzie ją kupiłeś ?

5. czy uruchamiając komputer głośnik płyty głównej coś sygnalizuje ?

 

Najlepiej zrób tak:

- weź zasilacz kolegi (nie musisz go wyciągać z obudowy - przewody wystarczą) i swoje :procesor, płyta główna, pamięć i kartę graficzną - złóż na stole (płyty KM4M-V mają kartę graficzną zintegrowaną) - nie podłączaj napędów

- jeżeli nie działa wymieniaj pojedyńczo (nie ruszaj zasilacza)

 

 

 

MM2000 - kilkanaście lat praktyki w serwisie.

Sprawdzałem 2 zasilacz i to samo

Nie da sie zrobic tak aby wyjąc płyte główna z obudowy i położyć na stole wtedy nie podłącze kabelków, tych hdd, MDSL, Reset,

MSI KM4M czyli MS 6734, na allegro kupiłem,

Jak uruchamiam komputer niema żadnego sygnału sygnalizującego,

 

Ja nie mogę pojąc tylko tego, ze komputer włączam, niby chodzi, ale nic nie chodzi, gdyby system sie załadował to powinni palić sie diody od modemu do internetu a sie nie palą

 

Ta nowa płyta głowna ktorą kupiłem MSI Km4M, ma socket 462 (A) wkładam procka AMD Sempron bo chyba osbuługuje taki procek jak czytałem, i tez nie chodzi, a procek sempron jest sprawny bo wziąłem z 2 pc

A mój stary procesor AMD Athlon nie działa w 2 pc na płycie głównej Asrock K7Upgrade-600, wiec wiem tyle ze procek sie spalił

 

Zaraz będę jeszcze próbował dalej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie da sie zrobic tak aby wyjąc płyte główna z obudowy i położyć na stole wtedy nie podłącze kabelków, tych hdd, MDSL, Reset,

Bo padne.... Na cholere ci dioda od reseetu i hdd? Na stół ze wszystkim i plyte odpalasz śrubokretem. Zwierasz te 2 bolce do ktorych masz podlaczona wtyczke power.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to teraz obstawiamy czy odpali. :D Stawiam moje chłodzenie na procka, które leży na półce, a którym jest Tacens Gelus Pro. :D Mówię, że odpali.

Edytowane przez KitKat

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...