Skocz do zawartości
davin86

Gigabyte Gtx260oc

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Niedawno pojawil sie problem z moja karta graficzna. Mimo niezmieniana ustawien grafika w grach i benchmarkach przestala byc plynna, niestety po zmniejszeniu rozdzielczosci i szczegolow detali problem nadal wystepuje, co ciekawe poziom FPS w tym czasie potrafi byc powyzej 60.

Przez "przestaje byc plynna" rozumiem "przyciecia" czyli przeskakiwanie o pare klatek animacji do przodu smile.gif

Niewazne czy podkrecam procesor do 4.32 ghz, czy do 4.0, czy pusczam na domyslnych 3.0, nie ma tez znaczenia podkrecanie samej kraty graficznej. Przycina i tak, mimo wzrostu FPS'ow (przy podkrecaniu :/)

Najlepiej to widac na benchmarku Far Cry'a 2. FPS'y na poziomie powiedzmy 40 klatek a mimo tego jakbym kazda ogladal z osobna, a jestem w 100% przekonany ze kiedy zaczynalem sie bawic tym kompem cos podobnego w tym benchmarku zdarzalo sie raz, przy wznoszeniu sie kamery ponad dach, i to tez przez krociutka chwile.

Pomozcie mi z tym prosze bo c...j strzela jak mysle o tym kasie ktora poszla na ten komputer i calym podjaraniu "nowa wspanialem puci superasna zabaweczka" :/

 

 

Pentagram Silent Force CAV-620-A12S 620W

Intel Core 2 Duo E8400 3.0 GHz z Sythe Mugen + 2 wiatraki

DFI DK P45 Turbo (najnowszy bios) + wiatrczek na chipset

Kingston HyperX DDR2 4x1024MB 1066MHz CL5 BOX

Gigabyte GeForce GTX 260 OC 896MB DDR3 PCI-E BOX (sterowniki 182.08)

WD Caviar Black WD6401AALS (640GB, 32MB, SATA/300)

 

PS.

Przy OC do 4.32 max temp rdzeni to 74-75 stopni, a NB nie przekracza 65.

Podczas OC karty graf. zmieniam ustawienia wentylatora tak zeby temp gpu nie przekraczala 75 stopni

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Firekage

Sprawdz czy Ci karta nie "trotluje" czyli odpal jakas tam gre i machnij sobie monitoring Rivy , moze sie przegrzewa przez co masz takie zachowanie. Mozesz tez sprawdzic czy dysk nie ma bad sectorow - moj Sigejt jak mu lecialy powodowal , ze mialem wlasnie przeskakiwanie klatek mimo super plynnosci - musialem mu partycje od nowa zmienic , przeformatowac - mimo 12 pozniejszych badow jeszcze dzialal , przed tym manewrem dramat - kazda gra niby full plynnosc , ale skoki , ktore uniemozliwialy gre. Wiec albo grzeje sie grafa , albo moze dysk "baduje".

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprawdz czy Ci karta nie "trotluje" czyli odpal jakas tam gre i machnij sobie monitoring Rivy , moze sie przegrzewa przez co masz takie zachowanie. Mozesz tez sprawdzic czy dysk nie ma bad sectorow - moj Sigejt jak mu lecialy powodowal , ze mialem wlasnie przeskakiwanie klatek mimo super plynnosci - musialem mu partycje od nowa zmienic , przeformatowac - mimo 12 pozniejszych badow jeszcze dzialal , przed tym manewrem dramat - kazda gra niby full plynnosc , ale skoki , ktore uniemozliwialy gre. Wiec albo grzeje sie grafa , albo moze dysk "baduje".

wkurzylem sie i wypieprzylem viste x64 w komos i na to miejcse dalem starego dobrego xpeka, co prawda szkoda ze nei wyswietla mi calego ramu no ale trudno ;)

teraz juz nie przycina, za to wydajnosc w grach spadla ;P

dziekio za odp :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jednak dalej sie chrzani :/ dysk sprawny (sprawdzilem hd tune) karta sie nie przegrzewa, bo bez podkrecania, na 100% obrtoach wiatraka etz sie dzieje :/

w sumie to zauwazylem ze przycina na "otwartych przestrzeniach" i niby moze byc, ale przy prawie 900 mega ramu karty i 4 gb ram nie powinno to sie dziac, prawda?

tym bardziej ze "na poczatku" wszystrko bylo dobrze ;)

Pozdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wkurzylem sie i wypieprzylem viste x64 w komos i na to miejcse dalem starego dobrego xpeka, co prawda szkoda ze nei wyswietla mi calego ramu no ale trudno ;)

teraz juz nie przycina, za to wydajnosc w grach spadla ;P

dziekio za odp :)

Hmm, przeciez z tego co sie orientuje granie na x64 w gry to masakra. Nie znam zadnej gry ktora chodzi w x64, a system musi "emulowac" wersje 32bit co mu nie idzie za dobrze. Ja tez mialem Viste x64 wywalilem ja od razu bo granie w dowolna gre to koszmar.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

davin86 zaraz po włączeniu pc też ci sie tak dzieje czy dopiero po jakimś czasie jak dla mnie nadal to wygląda na problem z grafą jakie masz temperatury ??

Początkowo myślałem że może to być problem z jakąś usługą ale skoro zmieniłeś Viste na Xp i nadal to samo to pozostaje problem sprzętowy.

 

File masz nie wiem jak u ciebie ale u mnie jeszcze jak miałem 8800gts 512 był najpierw xp pro pozniej vista x64 ultimate i coż jakiejs szczególnej różnicy w fps nie widziałem vista była maxymalnie 5% wolniejsza za to jest ogolnie stabilniejsza i w moim mniemaniu mniej problemowa(przynajmniej z SP1 i pozostałymi aktualizacjiami). Jeśli chodzi np. o crysis odpalasz go w dx9 i jest tyle samo fps co na xp w dx9.

 

Ale mniejsza o to:

 

Davin86:

1.Sprawdz temp gpu

2.Zmien wszystkie ustawienia na standartowe

3.sprawdz gry na zimnym pc zaraz po włączeniu i po jakims czasie gdy pc bedzie ciepły

4.Jeśli problem pojawił się np. po aktualizacji biosu na mobo to wroc do wczesniejszego

5.Sprawdz czy gpu działa w trybie x16

6. Jesli nadal będzie występowac problem najlepiej załatwić od kogoś podzespoły i sprawdzac wszystko od początku: Karta graficzna, Zasilacz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzieki za odpwiedz :)

 

Ad.5

Dziala

Ad.4

Cos w tym jest, jak tylko bede mial chwilke to sprawdze to.

Ad.3

Tak samo :)

Ad2.

No i wlasnie, jak dam w falloucie ustawienia domyslne i kiedy program ustawi sobie rozdzielczosc na 1280:800, to jakby nie przycina, czyli moze wyjsc na to ze karta nei potrafi uciagnac gier w rozdzielczosci 1920:1200? nawet przy domyslnych/srednich ustawieniach? :/

Ad.1

Tempki sa wporzadku, jedynie co mnie wkurza troche to ze chipset sie grzeje, ale nawet w stresie do 70 nie dochodzi :)

 

tak z ciekawostek to wlasnie dla pewnosci sprwadzalem sobie fallouta i mnie tak po prostu wyrzucilo z gry, temp. w okolichac 40 wszedzie, ustawienia domyslne z biosa, napiecia minimalne, bez podrecania karty ;P

 

Edit:

Ad.2

No ale jak to! Crysis bez zarzutow dziala, nie przycina przy 30 fpsach, Far Cry 2 tez, a gry jak Fallout 3/wiedzmin/mass effect przy fpsach w okolicach 60 albo powyzej przycinaja? :P

Edytowane przez davin86

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zmiana biosa nic nie daje, natomiast zmienilem karte na GF7600 i mimo wystarczajacych fpsow tez tnie ;)

Wlasnie mi leci ktoras godzina memtesta i jak narazie nie widac problemow, procek testowany linpackiem nie pokazuej bledow przez prarenascie godzin :)

dysk sprawdzony hdtunem tez nie ma bledow, natomiast jakby sie wsluchac to przy tych przycieciach slychac lekka prace dysku wiec moze? :) jakim programem moge tak dokladnie dokladnie przetestowac dysk?

dysk mam podzielony na dwie partycje, na jednej windows i programy a na drugiej wszystko co sciagniete ;)

na poczaktu tematu cieszylem sie ze juz jest wszystko ok, moze dlatego ze mialem jedna gre zainstalowana, teraz mam 30 giga gier, hmm? :)

pozdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1920x1200 na GTXie 260 ?? Nie przeliczyles sie troche? Z drugiej strony troche dziwna ta sytuacja u Ciebie, albo wszystko przycina, albo kurcze nic...

Edytowane przez File

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1920x1200 na GTXie 260 ?? Nie przeliczyles sie troche? Z drugiej strony troche dziwna ta sytuacja u Ciebie, albo wszystko przycina, albo kurcze nic...

http://www.guru3d.com/article/gigabyte-gef...96-mb-review/13 za wiele fpsow nie ma, ale jakos jedzie ;-)

macie jakies pomysly?

jutro dysk od kumpla pozyczam i zobaczymy czy dalej bedzie sie chrzanic :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak widze to nie tylku u mnie :D

 

Mam to samo lub podobnie :)

( tylko grafa nie ta )

 

 

W Fallout 3 zaciecia bez wzgledu na ustawienia grafiki , proca itp. ( unreal tournament tez rwie )

A w FEAR 2 Super plynnie wsio na MAX tak samo w Burnout i criostasis ?

 

System to Winda XP ( czekam na 7 ) :-)

 

Stery najnowsze do ati jak i do innych komponentów.

 

PS. pare badow mam na dysku ale wg. mnie to by dzialo sie na wszystkich grach a nie na niektórych :-)

 

A mialo byc tak pieknie :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1920x1200 na GTXie 260 ?? Nie przeliczyles sie troche? Z drugiej strony troche dziwna ta sytuacja u Ciebie, albo wszystko przycina, albo kurcze nic...

Ee tam dziwna ;) U mnie tez nie jest super plynnie (dziwne 'skakanie', 'przycinanie' obrazu pomimo 60FPS w FarCry 2). Widac to szczegolnie w domku kiedy przesuwam sie do przodu/tylu albo kiedy strzelam z maszynowki....

Edytowane przez KUBA TM

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A spróbuj sobie nastawić na 1280 na 1024 u mnie na takiej rozdziałce działa pięknie na ultra.

 

Ja mam czasami w Gridzie taki... jakby to powiedzieć... efekt matrix'a, czyli takie zwolnienie tempa, ale zaraz jest normalnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Firekage

Normalka w trybie dx10 , to samo jest w crysisie - lagi na myszce , ach ten super dx10 :lol2:

To samo jest w Far Cry 2...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ee tam dziwna ;) U mnie tez nie jest super plynnie (dziwne 'skakanie', 'przycinanie' obrazu pomimo 60FPS w FarCry 2). Widac to szczegolnie w domku kiedy przesuwam sie do przodu/tylu albo kiedy strzelam z maszynowki....

W sumie, to tez tak mialem ale na Viscie, na XP wszystko chodzi jak ta lala...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie cieszy mnei wcale ze nie tylko u mnie podobne rzeczy sie dzieja ;-)

 

na innym dysku to samo :/

Nie sa to lagi na myszce, jakby cos ;P

 

Moze plyta glowna? ale jak by sie to mialo objawiac? :P

 

Jak widze to nie tylku u mnie :D

 

Mam to samo lub podobnie :)

( tylko grafa nie ta )

 

 

W Fallout 3 zaciecia bez wzgledu na ustawienia grafiki , proca itp. ( unreal tournament tez rwie )

A w FEAR 2 Super plynnie wsio na MAX tak samo w Burnout i criostasis ?

 

System to Winda XP ( czekam na 7 ) :-)

 

Stery najnowsze do ati jak i do innych komponentów.

 

PS. pare badow mam na dysku ale wg. mnie to by dzialo sie na wszystkich grach a nie na niektórych :-)

 

A mialo byc tak pieknie :P

 

Hmm KingPin, zauwazylem ze mamy zasilki podobne? Moze tu tkwi problem? Jest szansa zebys na innej przetestowal? :)

pytanie do pozostalych Panow, jak przetestowac zasliacz? :) OCCT w tescie zasliczacza bledow nie wykazuje

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie cieszy mnei wcale ze nie tylko u mnie podobne rzeczy sie dzieja ;-)

 

na innym dysku to samo :/

Nie sa to lagi na myszce, jakby cos ;P

 

Moze plyta glowna? ale jak by sie to mialo objawiac? :P

 

 

 

 

Hmm KingPin, zauwazylem ze mamy zasilki podobne? Moze tu tkwi problem? Jest szansa zebys na innej przetestowal? :)

pytanie do pozostalych Panow, jak przetestowac zasliacz? :) OCCT w tescie zasliczacza bledow nie wykazuje

Raczej cieżko bedzie :(

 

W 2 kompie mam 380 watt Coolermastera a to za malo bedzie :) chociaz mojego poprzedniego GF 8800GT ciagnie ze az milo :)

Co do MOJEJ zasilki to chodzi juz u mnie prawie 2 lata ( wszystkie karty z podpisu przeszla :) i nic napiecia skala ( no moze troszke spadek ~ 12.04 do 11.99 sprawdzane miernikiem ) raczej to nie ona chociaz ktoz to wie :P

 

Zaciecia wystepuja TYLKO w niektorych grach. Teraz gram w Tomb Raider : Underworld ( 1680x1050 max opcje AAx4 AFx16 ) i jest SUPER plynnie ZERO zaciec :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprawdzilem z inna plyta glowna, bez zmian.

Procesor inny wrzucilem, bez zmian :)

Jutro ramy od koleszki pozycze i zobaczymy.

 

Takze mozna odrzucic:

karte graf, procek, dysk, plyte glowna,

zostaja ramy i zasilka..

 

cholera, czuje sie jak doktor house... ;)

 

A spróbuj sobie nastawić na 1280 na 1024 u mnie na takiej rozdziałce działa pięknie na ultra.

 

Ja mam czasami w Gridzie taki... jakby to powiedzieć... efekt matrix'a, czyli takie zwolnienie tempa, ale zaraz jest normalnie.

W wiedzminie i falloucie 3 niewiele to daje :) poza marnym wygladem ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprawdzilem z inna plyta glowna, bez zmian.

Procesor inny wrzucilem, bez zmian :)

Jutro ramy od koleszki pozycze i zobaczymy.

 

Takze mozna odrzucic:

karte graf, procek, dysk, plyte glowna,

zostaja ramy i zasilka..

 

cholera, czuje sie jak doktor house... ;)

 

 

 

W wiedzminie i falloucie 3 niewiele to daje :) poza marnym wygladem ;)

No mozna jeszzce zrobic tak odkrecic grafe GPU i RAMY na nizej niz default ( w jakiejs grze co przycina a jest duzo FPS ) i wtedy zobaczyc ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

na innych ramach to samo :)

 

zostaje zasilka, ale tego nei mam jak sprwadzic :)

 

Ad. KingPin

Grafa do najnizszego mozliwego taktowania, dalej to samo (przy innej karcie graf tez cielo)

Ramy, spowolnione i zmienione, to samo

 

Kolejna sprawa do archiwum X ;-)

 

nic to, widocznie tak musi byc i tyle :) (nie bede gral w falla i wiedzmina!;) )

Pozdr i dzieki chlopaki za pomoc :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...