Skocz do zawartości
Silazgor

Spalony Zasilacz?

Rekomendowane odpowiedzi

Niedawno zepsuła mi się płyta główna. Wczoraj kupiłem i podłączyłem nową i wszystko było ok. Jednak wieczorem chciałem przetestować nową pastę termoprzewodzącą i wygrzewałem proca sp2004. Chodził przez jakieś 40min przy czym max temp procka to 51*. Nagle komp się zawiesił, przestał reagować na cokolwiek więc dałem reset ale już nie wstał(wentylatory itd. chodziły). Po kilku sekundach poczułem spaleniznę więc szybko wszystko wyłączyłem. Okazało się, że to śmierdzi zasilacz(tracer 400W). Próbowałem włączyć kompa na starej zasiłce 20pinowej ale nie wstaje. Czy to znaczy, że spaliło się coś jeszcze oprócz zasilacza? Jak na złość akurat kilka dni temu zamówiłem normalny zasilacz <_<

Z góry dzięki za pomoc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprzęt dosyć już przestarzały, ale akurat parę rzeczy do niego dokupiłem żeby jeszcze coś z niego wykrzesać.

mobo: Abit AN-M2

Athlon 64 3000+ Orleans

GF 7600GT

goodram 1gb 800Mhz

do tego 1 hdd 1 dvd i karta wifi

 

sprawdzałem jakimś nonamem 300W. Myślicie, że mógł coś wziąć ze sobą jeśli są takie objawy? Praktycznie wszystko poza prockiem jest nowe więc trochę mi szkoda. Trochę kasy dopiero wyłożyłem na kompa i myślałem, że narazie to już koniec wydatków :/

Edytowane przez Silazgor

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Płyty główne generalnie same z siebie się nie psują, zazwyczaj padają przez zasilacze które dają niestabilne zapięcia. A Tracerka nawet nowego w życiu bym nie wsadził sobie do kompa, miałem takie niedawno w pracy i mimo że nowe to po odpaleniu z każdego wydobywał się charakterystyczny "swąd amperów" chociaż chodziły w miarę normalnie ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zasilacz już doszedł. Okazało się, że spalił się tylko zasilacz a komp nie startował bo się reset zablokował wciśnięty ;P Ciężko mi powiedzieć jak się zasilacz sprawuje bo się za bardzo nie znam. No ale jest b. cichy i wszystko z nim ok :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...