Skocz do zawartości
ojs

775 Energooszczedny Tani

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

 

szukam procka do płyty : http://allegro.pl/item581144279_plyta_itx_...2_sklep_ww.html

(chyba ze ktos cos lepszego zarzuci)

 

kryteria sa takie:

-jaknajbardziej energooszczedny!!!

-i niska cena

 

bedzie to dzialac jako serwer + w przyszlosci male mediacenter na linuxie.

 

niemniej jednak bedzie dzialac calodobowo wiec im mniej wat tym lepiej.

 

z tego co myslalem to e2140, e1500 ale licze na wasza wiedze...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nic na LGA 775 nie ma mniej niż 65W, jest to sporo prądu..

 

Jeśli procesor nie musi być potężny (serwer), nie lepiej postawić na Intel Atom? Kupisz to wręcz taniej od ITX LGA775 + proc, a Atom zużywa 4W/8W (1 rdzeń / 2 rdzenie) energii, to trochę mniej od 65W :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmm. Nie mam pojęcia, ale jeśli jesteś gotów zrezygnować z rozmiaru ITX na rzecz microATX (czyli 24x24cm zamiast 17x17cm... całe 6cm więcej) to rozważyć możesz takową płytę AM2 (są tanie) + któryś z Athlonów X2 z poborem 45W. To jedna z możliwych alternatyw ;p

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tylko że procki te w idle(i jeszcze nie podkręcone) przważnie biorą znacznie mniej prądu...

Poszukaj w necie - Turion for desktop

 

Ja ma u siebie plytke pod socket s754 do tego odpowiedniego turiona Wszystko w malej obudowie - zjada to maxymalnie 65W przy obciazeniu (cala jednostka)

Jest duzo wydajniejsze niz Atom

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przykladowo Atom w Eee po podpięciu mikroonu i uruchomieniu rejestratora dźwieku (oczywiście mowa o włączeniu aplikacji a nie rozpoczęciu nagrywania dźwieku) skacze na 30% obciążenia ^^ Że o przycinaniu dosbox'a nie wspomnę.

Edytowane przez Ram1rez

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przykladowo Atom w Eee po podpięciu mikroonu i uruchomieniu rejestratora dźwieku (oczywiście mowa o włączeniu aplikacji a nie rozpoczęciu nagrywania dźwieku) skacze na 30% obciążenia ^^ Że o przycinaniu dosbox'a nie wspomnę.

 

Co do Atoma jeszcze

Zastanawiam się, do czego można porównać tą jego wydajność mniej więcej zegar w zegar?

 

Atom 1.6GHz będzie podobny wydajnościowo do Pentium 4 Northwood 1.60/512/400? Ma ktoś może podobne testy?

Edytowane przez saleen

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam p4 1,60/256/400 i atom(na def) znajdujący się w moim eeepc był troszku szybszy. Jeszcze raz dla porównania bym odpalił super pi, ale bios na starej mobo mi zgon zaliczył ;/

Edytowane przez capone

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzieki wszystkim za odpowiedzi w zasadzie tak myslalem ze Atom to zadna rewelacja.

 

jak narazie do zastosowan czysto serwerowych kupilem plyte: D201GLY2 ze zintegrowanym celeronem 1,2 (trafila sie taka okazja ze az szkoda bylo niezaryzykowac :rolleyes: )

 

ogolnie na serwer okay nie grzeje sie za mocno z poborem pradu jeszczee nie wiem ale niedlugo pomierze, tylko jedna wada - brak sterownikow usb pod winde.

 

niestety bedzie trzeba sie nauczyc bardziej zaawansowanych funkcji w linuxie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmm. Nie mam pojęcia, ale jeśli jesteś gotów zrezygnować z rozmiaru ITX na rzecz microATX (czyli 24x24cm zamiast 17x17cm... całe 6cm więcej) to rozważyć możesz takową płytę AM2 (są tanie) + któryś z Athlonów X2 z poborem 45W. To jedna z możliwych alternatyw ;p

tak tylko dodam że jest 35W athlon x2 ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No, tylko że to jednordzeniowce, o zapewnie niezbyt powalającej wydajności (1.6-2.0GHz). A kolega chce dekodować video; w AMD przy 45W można mieć 2 rdzenie taktowane 2.6GHz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z AM2 w miarę dostępny to jest chyba tylko ten ZOTAC:

http://www.allegro.pl/item592713564_plyta_..._sklep_wwa.html

 

Ale zastanów się poważnie czy potrzebne Ci ITX. Powtórzę się: mATX jest tylko o 7cm dłuższe i szersze - to tak ważne? :)

 

A wtedy można kupić coś za grosze, np taki chłam (ale w gruncie rzeczy niczego mu nie brakuje):

http://www.allegro.pl/item588050240_msi_k9..._fv_zabrze.html

 

Lub pewnie zupełnie niezłą płytę za ~220zł.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzieki wszystkim za odpowiedzi w zasadzie tak myslalem ze Atom to zadna rewelacja.

 

jak narazie do zastosowan czysto serwerowych kupilem plyte: D201GLY2 ze zintegrowanym celeronem 1,2 (trafila sie taka okazja ze az szkoda bylo niezaryzykowac :rolleyes: )

 

ogolnie na serwer okay nie grzeje sie za mocno z poborem pradu jeszczee nie wiem ale niedlugo pomierze, tylko jedna wada - brak sterownikow usb pod winde.

 

niestety bedzie trzeba sie nauczyc bardziej zaawansowanych funkcji w linuxie

widzialem to ost na allegro - ma tylko jedna wade Jest na SiSie wiec zycze udanej zabawy w linuxie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...