Skocz do zawartości
laaval

Instalacja Nowych Sterowników

Rekomendowane odpowiedzi

Pozbywszy się mojego leciwego kompa wkroczyłem w świat trochę nowocześniejszych technologii. Mam pewien dylemat. Otóż patrząc na poczynania ATI/AMD widzę, że co miesiąc wypuszczają nowe sterowniki. Nie wnikam w sensowność instalacji najnowszych. Chodzi mi o to w jaki sposób najlepiej zainstalować nowe sterowniki. Szczerze mówiąc mam mentik w głowie, bo czytałem gdzieś, że można spokojnie instalować nowe na starych, ale spotkałem się z zupełnie odwrotnymi opiniami, że trzeba odinstalować stare i dopiero nowe. No czeski film :/ Dlatego zwracam sie do fachowców: jak zrobić, żeby było najlepiej, ewentualnie czy odinstalować stare drivery, żeby móc zainstalować nowe :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Można spokojnie jedne na drugie, kiedyś bawiłem się w czyszczenie drivercleanerem po odinstalowaniu starych sterów, ale nic to nie dało, a nawet bywało jeszcze gorzej np. gry przerywały (zacinki, czkawki dostawały) od tego czasu jadę z instalacją jedne na drugie i jest ok. Tyle z mojej strony :D

Edytowane przez .:Max:.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Można spokojnie jedne na drugie, kiedyś bawiłem się w czyszczenie drivercleanerem(...)

Dokładnie.

Również nie polecam "zabaw" z Drivecleanerem, tym bardziej,ze nie ma takowej potrzeby o ile nie zmieniasz Nvidii na ATI lub vice versa.

 

Po pierwsze, spokojnie możesz zrobić nakładkę.

 

Po drugie, dodaj/usuń-ATI software uninstall utility..... - zdecydowanie polecam

Edytowane przez pemu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja też nie polecam zabawy Driver Cleanerem, u mnie cuda się działy po jego użyciu aż do niemożności zainstalowania nowych sterów włącznie. Darmowa wersja już dawno przestała być rozwijana.

 

Instaluję nowe stery na stare i jest git, kiedyś może były z tym problemy, ale od jakiegoś czasu nie ma, a instaluję nowe Caty co miesiąc.

Edytowane przez Zebius

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mi instalowanie nowych sterów na stare dało to, że grafa nie wspomagała mi odtwarzania plików .mkv . W końcu spróbowałem odinstalować stare i zainstalować nowe ( bez jakiegokolwiek czyszczenia) i śmiga aż miło. B-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Driver cleaner poszedl w odstawke, teraz sie uzywa Driver Sweeper

 

Zasada prosta:

 

1. unistall sterow z dodaj/usun

2. reboot do safe mode

3. wyczyszczenie pozostalosci po starych sterach driver speeperem

4. reboot do normalnego trybu

5. instalacja nowych sterow

6. reboot i gotowe

 

 

Ale jak kto woli, niektorzy pisza ze mieli problemy po usuwaniu sterow jakims programem, niektorzy ze mieli po instalowaniu sterow jedna na drugie, ale watpie zeby to mialo cos do tego, chodzi o zachowanie w systemi czystosci, zeby nie walaly sie w nim stare pliki, a uzywanie DS ma w tym pomoc i ja go zawsze uzywam.

Edytowane przez Powerslave

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...