Skocz do zawartości
neotps

Hdd 1tb WewnĘtrzny.

Rekomendowane odpowiedzi

No właśnie, jaki dysk twardy o pojemności 1TB POD SATA I/II szybki i co ważne cichy.. Jaki polecacie z własnych doświadczeń, jak wypadają pod względem awaryjności? itd..

Edytowane przez neotps

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No mi się udało wyrwać niedawno Maxtor Diamond 22 1TB, 3 talerze, ze sprawnym firmware :) za 340 zł z przesyłką, dysk 3 lata na gwarancji u Seagate, także jak możesz bierz tego Maxtora od Seagate! Dysk jest nawet cichy porównując do poprzednich samsungów i seagate które miałem!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pojemność przekłada się na liczbę talerzy, a liczba talerzy przekłada się na ilość decybeli, niestety - w dyskach 1 TB jest duża i nic nie poradzisz na to, dyski różnych producentów różnią się 0,x decybeli, więc tak czy inaczej jakiś zestaw do wyciszenia trzeba będzie kupić.

Edytowane przez FatalOne

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Osobiście jestem za dyskami WD... które nigdy mnie nie zawiodły, w przeciwieństwie od seagate... polecam WD10EACS

Czytałem o Green Power zastosowanej w dyskach WD. Owa technologia wykorzystuje surowce wturne oraz spowalnia głowice kiedy dysk nie potrzebuje większych obrotów dzięki temu oszczędza energie i hałas, jednak z tego co gdzieś wyczytałem powoduje to około 20% spadku wydajności w stosunku do dysków które owej technologii nie wykorzystują. W komentarzach można przecztać że dysk troche zamula...

Masz jakis dysk Green power? Cos więcej od siebie na ten temat?

 

Sam korzystam z samsungów i powiem szczerze, że jeszcze na zły nie trafiłem. Seagate natomiast się psuły..

A co do wyciszania dysku, czym/jak? Za ile? Może jakieś tanie domowe sposoby?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...