Skocz do zawartości
FLexXu

Dobor Czesci Do Wc

Rekomendowane odpowiedzi

Witam chcialbym zlozyc wc tylko niewiem jakie czesci wybrac max 540zl

 

 

procek amd 64x2 5000

grafa GF 8600 1gb

blyta gigabyte

 

obudowa Fever Shinobi co bardziej sie oplaca na czesci czy caly zestaw

moja propozycja CoolerMaster AQUAGATE oplaca sie prosze o pomoc :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na gotowe zestawy typu CoolerMaster, Zalman, Thermaltake nawet nie patrz - strata pieniędzy.

Co konkretnie chcesz schłodzić za te 540zł? Proc i grafika?

 

tak procesor ale niewiem czy grafe

slyszalem na forum o jakims zestawie tanim

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak procesor ale niewiem czy grafe

slyszalem na forum o jakims zestawie tanim

Jakim, MNP Black Set Starter Kit ?

Nie lepiej złożyć z osobnych klocków a nawet używek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do 500zł na proca najlepszy będzie:

 

BLOK CPU

MNP Poseidon GOLD 165 zł

 

CHŁODNICA

Black Ice GT Stealth LITE 240 122 zł

 

WENTYLATORY NA CHŁODNICĘ

2x SilentiumPC Zephyr 120 - 2x17=34zł

 

POMPA + REZERWUAR

XSPC X2O 200 Single 5.25 Bay Reservoir 130 zł

 

PŁYN

Feser One 1L UV 44 zł

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to zeby nie zaczynac nowego tematu, zaczepie o ten a sprawa jest taka:

 

 

Wlasnie zdecydowalem sie na zwodowanie wyocowanego gtx-a 285, a ze jestem prawiczkiem w tej dziedzinie, chetnie wezme pod uwage Wasze opinie/propozycje/krytyke.

Nie spuszczajcie mnie od razu do kibelka, bo trza mi nabrac doswiadczenia i fachowej porady w zlozeniu czegos sensownego, ladnego i co najwazniejsze - wydajnego.

Dodac musze do tej wypowiedzi, ze moj portfel jest cienszy niz polsilwer, wiec koszty musza byc jak najmniejsze.

Pozwolilem sobie wybrac pare podzespolow do LC i tak sie one przedstawiaja:

 

I.

Serduszko: "Pompa rotacyjna 400 l/h Hydrox"

 

http://www.allegro.pl/item578705457_pompa_...7_dni_p600.html

 

Pompke juz zamowilem, jednak chetnie poczytam o ewentualnych zamiennikach.

Co do tego, ze jest ona zasilana napieciem 230 volt (sieciowe), to nie ma z tym najmniejszego problemu, a wrecz przeciwnie, poniewaz pewna sugestia mojego kolegi, jest przychylna wlasnie takowemu zasilaniu.

Zrobie dodatkowy wlacznik uruchamiajacy pompke przed uruchomieniem komputera, co by odpowietrzyc uklad...ponoc trzeba. Oczywiscie, gdy normalnie uruchomie komputer, to caly uklad czyli pompka normalnie zacznie pracowac. Wykorzystam do tego tranzystor jako aktywny przelacznik, ktory wlaczy przekaznik 230 volt, a ten wlaczy pompke i zarazem caly LC (jak juz bedzie).

Dla ciekawych jak to ma zadzialac (jak uruchomic pompke na 230 volt wraz z startem komputera), to powiem tyle, ze uruchomienie przekaznika bedzie wyzwalane napieciem 5v lub 12 v z molexa, ktorych mam chyba z milion w zalmanie :).

 

II.

Bloczek: "MNP Prison Pro V2 GPU"

 

http://www.cooling.pl/mnp-prison-pro-v2-gp...ukt,133938.html

 

Tutaj tez raczej nic tanszego, ladniejszego i zarazem wydajniejszego nie znajde, chociaz moge sie mylic. Mile widziane zamienniki.

 

III.

Kibelek:

 

http://www.cooling.pl/xspc-150mm-passive-a...ukt,551015.html

 

Szukalem przez pare dni czegos ladnego i sensownego i w koncu trafilem na taki ciekawy egzemplarz jak wyzej. Nie dojz, ze spelni swoje funkcje jako rezerwuarek, to jeszcze schlodzi mi nieco plyn co jest bardzo sprytnym rozwiazaniem.

Tu pare fotek jak on wyglada w rzeczywistosci:

 

Dołączona grafika Dołączona grafika Dołączona grafika

 

IV.

Lodoweczka: "Black Water Advanced 121 rev. 3.0"

 

http://www.cooling.pl/black-water-advanced...odukt,1818.html

 

Jak wiadomo bez chlodniczki ani rusz, wiec wybralem taka malenka acz z opisu calkiem wydajna lodoweczke. Zamontuje ja w gornej czesci obudowy antec three hundred zaraz pod 14 cm coolerem.

Dla czego wybralem taka malutka chlodniczke ?...ano dla tego, ze jak wczesniej zauwazycie, wybrany kibelek jest sam w sobie chlodnica i to o calkiem duzej powierzchni oddawania ciepla.

Mile widziane zamiennkiki.

 

V.

Przewodow, plynow i innych dupereli jeszcze nie wybralem, bo nawet nie wiem jakie i ile tego ma byc.

Jezeli przewody beda przezroczyste, to plyn musi byc koniecznie ciemno zielony lub ciemno bordowy/fioletowy.

 

Niestety nie posiadam zadnej aktualnej fotki mojej obudowy, zeby zobrazowac ile miejsca mam teraz do wykorzystania, wiec rozumiem, ze bedzie ciezko cos od reki dobrac.

Moge jedynie dac fotke z neta, gdzie widac miejsce, w ktorym bedzie prawdopodobnie stac kibelek (18 cm wysokosci) tuz kolo zasilatora na dnie obudowy.

 

Dołączona grafika

 

Ta fotka przedstawia aktualne rozmieszczenie podzespolow w moim komputerze. Niestety innych "normalniejszych" zdjec nie mam i zrobic nie mam czym.

 

Dołączona grafika

 

Dziekuje i pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie będzie cicho na tym Hydroksie i nie będzie wydajnie na jednej BWA 121 więc może zamiast tracić kasę to jakieś dobre AC kupić na tego GTX'a tym bardziej że i tak wiatraki będą musiały wiać na zasilanie i pamięci karty.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

gregor ma sporo racji niestety...

Uzywanego bloku na 285 raczej nie dostaniesz w tej chwili, tak mozna by na ebay zapolowac...

 

Jesli mialo by byc w miare przyzwiocie i cicho raczej zainwestowal bym w CR2 nawet i do tego chlodnice 2x120, do 1 bloku i takiej chlodnicy CR2 bedzie akurat i do tego bedzie w miare cichy, na dobra sprawe i rez nie bedzie potrzebny, tylko troszke zabawy z korkiem lub ewentualnie trojnik, ostatecznie mozesz zapolowac na mcres micro rev1 z uzywek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ufff....

 

Myslalem juz nad hr-03 na gpu <_< .....

 

Aaaa zrobie WC, ale zamowie chlodnice podwojna. Razem z tym oradiatorowanym rezem bedzie wystarczajaco wydajnie :unsure:.

Pompka wystarczy na jeden maly bloczek, a jak bedzie glosna, to ja schowam do jakiegos pojemnika, albo zawine w gabke. Chyba sie nie przegrzeje ?. W koncu bedzie przez nia przeplywac zimna woda.

Wszystko wyjdzie w praniu. Najpierw uruchomie calosc na stole i zobacze czy to w ogole ma sens zakladac na karte. Poza tym mam jeszcze w zapasie gtx 260 z uszkodzona pamiecia, wiec bedzie na czym sprawdzac :).

Najwyzej, jak ten zestawik nie zda egzaminu , to zaloze go na proca a tego hr-03 co jest na procu zaloze na gpu.

 

Dzieki za sugestie.

 

Dodam, ze kolega z innego forum ma 3 male chlodniczki, ktore obsloguja blok na gtx 280 i blok na 8600 wyocowany na 4.0 ghz.

Jak pokazal temperaturki w obciazeniu, to az nabralem ochoty na WC....wlasciwie dla tego sie zdecydowalem, pomijajac fakt, ze jak karta sie zagrzeje, to wlancza sie suszarka.

Grac sie nie da !.

Edytowane przez Misquamaqus

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...