Skocz do zawartości
Brychu

Corsair Dominator 8 Gb ( 4x2 Gb ) Jak Podłączyć By Działały ?

Rekomendowane odpowiedzi

Mam problem z podłączeniem pamięci 8 gb. Wszystkie kości są sprawne, jednak gdy włożę 8 gb, komputer co prawda widzi tą pamięć, jednak co chwilę się zawiesza.

Co mam zrobić aby komp chodził sprawnie ze wszystkimi kościami ?

 

Sprzęt:

płyta - Asus P5Q SE

ram - 4 x 2GB Corsair Dominator 1066 MHz 2.1 v

Proc - Core 2 Quad 2,66

Graf - ATI Asus Radeon 4870 1GB

zasilacz - Corsair 620 W

system - Vista

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Uwaga, ja tak mialem z Team Xtreem 2x2GB na mojej plycie - po prostu beton, probowalem wszystkiego i sprzedalem po tygodniu... Dla mnie te chipsety sa gorzej wybredne niz baby w ciazy... :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tego co wyczytałem i pytałem po ludziach, większość płyt nie lubi mieć obsadzonych wszystkich gniazd pamięci ;) Kontroler wtedy potrafi zgłupieć. Spróbuj wsadzić 2x2 do każdej pary slotów po kolei i wtedy zobacz jak to chodzi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Myślę, że to jakiegoś przełomu nie przyniesie ;) Xtreme Addict mówił o SPD...mogę się zgodzić, on więcej siedzi w pamiątkach z tego co widzę :D, ale to, że kontroler gryzie się z nimi, tez nie może być wykluczone. Myślę, że niewiele da się w tej kwestii zrobić. Nie zaszkodzi też sprawdzić na forach ASUS'a, tam sporo tego typu problemów jest opisanych :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...