Skocz do zawartości
m4rciniak

Komputer + Tv Jako Monitor Dla "seniora"

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Wczoraj dziadek poprosił mnie o zmontowanie komputera, ponieważ jest kompletnym laikiem (co nie dziwi), poza tym słyszał, że w internecie można taniej, sam jest nie w temacie internetu i sprzętu oczywiście. I tu jest problem, bo o ile dla siebie sam bym coś zmontował, to tu już szastam nie swoimi pieniędzmi, do tego dochodzi fakt, że nowy TV ma być monitorem, komputer "telewizorem" - a z tym to ja już kompletnie styczności nie miałem. Poza tym... Postaram się bez wazeliny - jednak zdaje się, że na tym forum macie DUŻO większe pojecie o tych sprawach ode mnie.

 

Dziadek na swoje "okno na świat" - jak sam to nazwał - przeznacza ok. 1500 zł. Wiem, że w większości przypadków ludzie proszą o zestaw proc+płyta+grafika+pamięć+zasilacz, ale ja w cenę muszę wliczyć obudowę, mysz, klawiaturę, tuner TV - nie dam dziadkowi "niesprawnego" komputera :D

 

Prosiłbym - jeżeli ktoś ma dość czasu do zmarnowania na mnie - propozycję takiego domowego komputera-telewizora, TV ok 26 cali będzie monitorem, poza tym jakichś specjalnych wymagań nie ma. Dysk zapewne 160GB to już max ile może on wykorzystać. Przyda się pewnie nagrywarka, przynajmniej po jakimś czasie, jak się odnajdzie w tym całym sprzęcie i jego możliwościach.

 

W skrócie : komputer do internetu i takich typowo domowych zastosowań, który będzie jednocześnie telewizorem i będzie podłączony do telewizora. Full zestaw bez monitora i głośników.

 

Z góry bardzo dziękuje za zainteresowanie tematem i ewentualna pomoc. Najfajniej by było, gdyby ceny wziąć z jednego zaufanego sklepu, ułatwiłoby to ewentualny zakup proponowanego zestawu.

 

Pozdrawiam

 

PS, tak napisałem, że sam teraz czytając miałbym wątpliwości - TV nie wchodzi w cenę tego zestawu za 1500 zł, chodzi o sam komputer ofc. Z resztą ciężko by było, ale gdyby ktoś miał się czepić :]

Edytowane przez m4rciniak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Proponuję, byś kupił monitor z tunerem TV - bardzo wygodne rozwiązanie, które używam osobiście. Można oglądać TV bez włączania komputera. Ogólnie cudo. Tak więc :

 

Ceny z ESC.pl

 

Monitor : LG M2394D-PZ - 1399 zł (23 cale, FullHD 1920x1080, tuner TV)

 

A reszta :

 

Procesor : AMD Athlon X2 7750+ Black Edition - 279 zł

Płyta Główna : ASRock A780GXE - 339 zł

RAM : Kingmax 2GB 1066MHZ - 110 zł

Zasilacz: Modecom MC-350ATX 2.0 - 115 zł

HDD : WD 250GB 16MB Cache WD2500YS - 185 zł (najtańszy 250GB - 10 zł droższy od dobrego 160GB)

Napęd : Samsung SH-223F SATA - 85 zł

Obudowa : Tacens Prior - 115 zł

Mysz : Logitech MX400 - 120 zł

Klawiatura : Logitech UltraX - 99 zł

 

RAZEM : 1447 zł

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zakup monitora nie wchodzi w grę, potrzebny jest sam komputer, telewizor prawdopodobnie jest już wybrany lub nawet zamówiony. Nie wiem, ja się miałem tylko martwić o kompa.

 

MUSI dać się podłączyć pod TV i posiadać tuner.

Ale dziękuje za zainteresowanie mimo wszystko.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy ten telewizor ma choćby 1366x720 rozdzielczości (HD Ready)? Przypuszczam że tak, ale jeśli nie, to wolałbym pracować na 17 calowym CRT z 2002 roku, niż na takim telewizorze.

 

Jeśli chodzi o sam komputer, zestaw zaproponowany przez Miguel707 jest optymalny. Ewentualnie można zejść do tańszej myszki i klawy - aby móc dokupić tuner za około 150zł. Może to być np. Leadtek Winfast 2000XP Expert :)

Edytowane przez saleen

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałem wątpliwości, czy da się pod to podpiąć TV, zawsze myślałem, że trzeba odpowiedniej grafiki - no ale już pisałem, że nie mam o tym zielonego pojęcia.

 

Co do telewizora, to nie wiem. To już jego własna sprawa, tak sobie wymyślił i tak będzie miał. Proponowałem większy monitor, ale nie chciał.

 

Czyli mogę śmiało brać ten zestaw + tuner i będzie zadowolony? :]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy ten tuner aż tak jest potrzebny ?? Moim zdaniem lepszym rozwiązaniem jest korzystanie z tunera telewizora, a komputer podłączasz pod D-sub lub hdmi. W takim wypadku komputer nie musi być cały czas włączony.

 

PS. Ta płyta główna wspiera HDCP (dźwięk przesyłany jest razem z obrazem przez DVI-D port) jak podłączysz telewizor przez HDMI powinieneś mieć dźwięk na telewizorze.

Edytowane przez ZeDpl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

AMD 780G ,google nie boli

 

ED.

PS. Trochę mam mieszane uczucia odnośnie zaproponowanego procesora, moim zdaniem do tego zestawu wystarczający byłby AMD Athlon X2 Dual-Core 4850e, AMD Athlon X2 7750+ Black Edition ma TDP 95W! co moim zdaniem dyskwalifikuje go jako procesor do zestawów HDCP

Edytowane przez ZeDpl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Okazuje się, że on telewizor już MA od dłuższego czasu (wcześniej zrozumiałem, że ma zamiar dopiero kupić), małe nieporozumienie przez telefon.

Coś takiego lub nawet dokładnie taki.

http://www.sklepagdrtv.pl/p/pl/1503/telewi...de+n2602lb.html

"Szału ni ma", ale chyba nie powinno być problemów? Na tę chwilę nie ma na zbyciu pieniędzy na monitor.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Miodnyj

Mobo Asus P5N-EM HDMI i Intel DualCore lub wymiana płyty na Gigabyte GA-MA74GM-S2H-gdyż posiada pełne wsparcie dla HDMI.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...