Skocz do zawartości
Bartson

3 piknięcia i komputer nie odpala - help

Rekomendowane odpowiedzi

Masz płyte Epoxa. Jaki jest tam bios? Award czy Ami? U mnie (Award) trzy pikniącia (nie chce Cie straszyć) ale oznaczały że jest problem z k. graficzną tzn. spaliła ci się karta.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Masz płyte Epoxa. Jaki jest tam bios? Award czy Ami? U mnie (Award) trzy pikniącia (nie chce Cie straszyć) ale oznaczały że jest problem z k. graficzną tzn. spaliła ci się karta.

Albo się tylko coś na agiepie pop.... wyjmij karte, przeczyść złącze, wsadź ponownie - może pojdzie...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Masz płyte Epoxa. Jaki jest tam bios? Award czy Ami? U mnie (Award) trzy pikniącia (nie chce Cie straszyć) ale oznaczały że jest problem z k. graficzną tzn. spaliła ci się karta.

czemu akurat spalila? nie pamietam czy 3 pikniecia byly od grafiki, ale u mnie tez kiedys na asusie p2b pikalo i pikalo i zero obrazu na monitorze, wystarczylo wyjac karte graficzna i ponownie ja wlozyc. jesli nic nie bylo ruszane to sugeruje przeczyscic kompa a przynajmniej jego agp i pci i ponownie zamontowac grafike.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Masz płyte Epoxa. Jaki jest tam bios? Award czy Ami? U mnie (Award) trzy pikniącia (nie chce Cie straszyć) ale oznaczały że jest problem z k. graficzną tzn. spaliła ci się karta.

czemu akurat spalila? nie pamietam czy 3 pikniecia byly od grafiki, ale u mnie tez kiedys na asusie p2b pikalo i pikalo i zero obrazu na monitorze, wystarczylo wyjac karte graficzna i ponownie ja wlozyc. jesli nic nie bylo ruszane to sugeruje przeczyscic kompa a przynajmniej jego agp i pci i ponownie zamontowac grafike.

a wiesz ze to tylko byla niedocisnieta karta czasami sa takie skecze wydaje sie ze jest ok ale jednak niedziala :cry:

jak dlamnie jezeli byla dobrze docisnieta i nadal niedziala to moze byc cos niedobrego z nia :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dokladnie!!!!!! ja polecam powyciagać wszystko (ram grafe inne karty) i powpinać jeszcze raz...dokladnie!!!!! i mocno:)

Aaaa i jeszcze sprobowałbyś oczyscic to wszystko z kurzu (ten ram i grafe i mobo)

poniewaz mikroskopijne czasteczki moga powodować zwarcie.......

Jak zrobisz to napisz ..jak nie pomoze to pomyslimy dalej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a ja proponuje sprawdzic pamiatki ... 3 pikniecia to moze byc grafika ale moga tesh byc pamieci ...

 

jezeli zrobiles tak jak radzila reszta i nic ... odepnij kabel od monitora ... i wtedy sprobuj odpalic kompa ...

 

ja w takich przypadkach stosowalem metody ... "wkladam najpotrzebniejsze rzeczy" = procesor + pamieci (jedna kosc tylko jak mam wiecej) + grafika (jezeli masz jakas stara na PCI to zamontuj wlasnie ja .. ) a reszta out ... wszystkie kable od dyskow i dyskietek, i inne karty

 

jezeli bedzie dzialac w takiej konfiguracji ... to dodaj kolejne elementy ... najpierw reszte pamieci , a w kolejnych krokach tasmy dyskow i na samym koncu dodatkowe karty ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokladnie, wwwiekszosci gazet opisujacych problemy komp. mozna przeczytac,ze pikniecia podczas wlaczenia kompa sa oznaka wlasnie niedocisnietej katry graficznej,wiec moze ja docisnij i bedzie dobrze. A zgodnie z powyzszymi postami moznaby bylo przeczyscic podzespoly np pedzelkiem do golenia:)Powodzenia,miejmy nadzieje ze bedzie dobrze!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach



×
×
  • Dodaj nową pozycję...