Skocz do zawartości
nec170v

Wentylator

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Dziś kupiłem sobie wentylator do obudowy kompa. Jest to "Arctic Cooling AF 8025 PWM". Odtworzyłem pudełko znalazłem w niej instrukcje po angielsku oraz oczywiście wentylator. W ogóle nie rozumiałem w instrukcji o co chodzi ? więc zgadywałem gdzie co podpiąć. Po wielu próbach podłączania nagle poszedł z kompa dymek i zaraz wyłączyłem zasilanie i zobaczyłem ,że lekko izolacja się stopiła (całe szczęście).Więc wolę nie ryzykować spalenia kompa i dlatego zwracam się do was o pomoc. W załączniku dałem instrukcję, mam nadzieje ,że mi pomożecie bardzo proszę. Moja płyta : ASROCK PRO K7VT4A

post-170540-1238529078_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem co pokazałeś na tych zdjęciach, ale gniazdo na płycie głównej nie jest w stanie przypiec wtyczki wentylatora, chyba że mobo masz zrombane.

Weź instrukcję do płyty głównej i zobacz jak się podłącza wentylator, pasuje tylko w jeden sposób.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chyba najłatwiej będzie pokazać fotkami. TUTAJ możesz zobaczyć jak wygląda podłączony wentylator; zwróć uwagę, że wtyczka i gniazdko jest tak wyżłobione, że bez użycia siły można je podłączyć tylko w jeden sposób (jak zostało to już wspomniane).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dobra ale mam az 3 wtyki juz daje fote bo tamta to nie udana

znalazłem też instrukcje :

CYTAT

- do złącza 4 pin od procesora należy podłączyć wentylator np. z obudowy z obsługą PWM, który posiada wtyczkę 4 pinową

- wcześniej podłączona wtyczka 4 pinowa od wentylatora Arctic Cooling umieszczonego w obudowie, posiada rozdzielacz sygnału PWM - 4 pin, który umożliwia podłączenie kolejnego wentylatora z obsługą sterowania PWM np. wentylator z procesora

- dodatkowo wcześniej podłączona wtyczka 4 pinowa posiada także rozdzielacz 3 pin, który należy podłączyć pod złącze 3 pin, aby odciążyć pobieranie napięcia i prądu z jednego złącza dla dwóch wentylatorów

- Reasumując: Sygnał PWM z 4-pinowego złącza procesora jest dzielony między wentylator z procesora oraz wentylator z obudowy lub inne wentylatory podłączone kolejno szeregowo do siebie. Dodatkowa wtyczka 3 pinowa pozwala na pobieranie napięcia i prądu z zewnętrzego źródła.

 

Wentylator posiada:

- wtyczke 4 pin do pobierania sygnału (PWM i zasilania) ze złącza procesora

- złącze rozdzielające sygnał PWM oraz zasilanie dla innego wentylatora 4 pin

- wtyczke 3 pin do pobierania zasilania dla innego wentylatora

jednak nic z niej nie kapuje

 

Proszę możecie mi to jakoś wytłumaczyć ;/ gdzie i co podłączyć ?

dałem również fote ten kabel 4 pinowy dalem do tego czarnego wejscia a ten 3 pinowy dalem do bialego wejscia(z tego polecial dymek)

wiec uwazam ze chyba zrobilem wszystko ok ale moze to byc wina mojego zasila ? Take Me 350 ?

A na procku nie mam zadnego wejscia

post-170540-1238586689_thumb.jpg

post-170540-1238586697_thumb.jpg

Edytowane przez nec170v

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podłączasz tylko 3-pinową wtyczkę do tego białego wejścia, a to czarne to chyba panel głośnika systemowego i wcale się nie dziwię że ci się kable zaczęły topić (dziwię się, że udało ci się tam wentyl podłączyć). Wtyczki 4pin nie podłączasz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Eee

 

Ja zawsze podłączam przy włączonym kompie, przecież to tylko połączenie elektryczne, to nie robi różnicy

 

A co do dymku, mojej rodzicielce w biurze zdarzyło się że z kabla od myszki poszedł dym. Nie wiem jak to możliwe, ale... to prawda :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...