Skocz do zawartości
Slayer

Sklepy w Niemczech - potrzebne namiary

Rekomendowane odpowiedzi

Kompów może nie, ale za to części są tanie tj. Radeon9700Pro i GF FX 5800U nie przekraczają 2tyś zł, ramy niewiele tańsze...

 

Ogólnie rzecz biorąc zalezy na jaki sklep trafisz i w jakim mieście.

Szukać ich niemusisz, bo w każdym mieście, prawie na kazdym zadupiu jest sklep z częściami komputerowymi i samymi kompami.

Grzesio mieszka bliżej tych miast, gdzie cena hmm... jest napewno wyższa, ale bez przesady - droższe niż tu w Polsce nie są.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Znajomy jedzie na 2 miesiące do Niemiec i wykombinowałem, że może by coś dla mnie tam kupił. Znacie jakieś strony www sklepów z cennikami?

 

Zależy co chcesz kupić. Jeśli sprzęt RTV to na pewno się opłaca, bo ceny są o połowę niższe niż u nas. Jeśli natomiast coś z komputerów, to niekoniecznie się oplaca. Lepiej poszukaj na niemieckim eBay'u, to na pewno kupisz taniej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ten ebay to takie niemieckie Allegro. Nie no- odpada- bo wiecie co? Zkadś muszą zciagać te laptopy, monitory itp.- bo na allegro aż rojii się od tego typu części- widocznie się opłaca. Jakieś komisy czy co? Bo pomysł jest też taki- starzy będą chcieli nawet się przejechać do Niemiec, by sobie samochód kupić ( oczywiście z kimś znającym się na rzeczy) i dobrze by było orientować się co gdzie i za ile. Np. załatwić sobie LCD Samsung 172 W albo jakąś 18-19" - no full wypas, wszystko zależy, czy się takie coś dostanie w rozsądnej cenie- ztąd ten topic.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

PS- jaki jest aktualny kurs euro?]

 

Właśnie przejżałem aukcje- no niepowiem- co poniektóre a opcją "kup teraz" są conajmniej interesujące. 19 " za ok. 2500 zł - to jest juz jakiś punkt odnesienia :) Ale Smasung 172W to jest pod 3200 :( U nas ten 2 kosztuje ok. 2800 zł- czyli są okazje- warto się zainteresować :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Grzesio- ale coś w tym jest- znajomy widział w Niemczech Renault 19 1993 ( po modernizacjii) za 400 euro :P

Po pierwsze auto to nie RTV, a po drugie kiedy to widzial?

Bo niestety teraz komisy maja obowiazek dawac dwa lata gwarancji na uzywane samochody, co naprawde mocno podnioslo ceny na rynku wtornym.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to jakoś dziwnie - w Erfrucie, Berlinie, Hamburgu, Kolonii ceny są o połowe lub nieznacznie mniejsze niż w Polsce :roll: :roll:

Ostatnio byłem w Kolonii i Berlinie i tam ceny były no... poprostu lepsze niż te Polskie. W Berlinie i Kolonii zauważyłem tego "taniego GF FX5800U" tzn. w Berlinie był za ok 420Euro, a w Kolnii za ok 350Euro i niby był GF FX5800U, ale ja myśle, że albo to była jakaś lewa wersja albo to był GF FX5800 bez ultra.

Ceny z Hamburga i Erfrutu podobne do wcześniej wymieniach miast.

Czyżby Hannover był jakimś wyjątkiem?

BTW: GF'a wymieniłem, bo najbardziej cenowo odbiega od tego w Polsce.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to jakoś dziwnie - w Erfrucie, Berlinie, Hamburgu,  Kolonii ceny są o połowe lub nieznacznie mniejsze niż w Polsce  :roll:  :roll: 

Ostatnio byłem w Kolonii i Berlinie i tam ceny były no... poprostu lepsze niż te Polskie. W Berlinie i Kolonii zauważyłem tego "taniego GF FX5800U"  tzn. w Berlinie był za ok 420Euro, a w Kolnii za ok 350Euro i niby był GF FX5800U, ale ja myśle, że albo to była jakaś lewa wersja albo to był GF FX5800 bez ultra. 

Ceny z Hamburga i Erfrutu podobne do wcześniej wymieniach miast. 

Czyżby Hannover był jakimś wyjątkiem? 

BTW: GF'a wymieniłem, bo najbardziej cenowo odbiega od tego w Polsce.

Wiesz co szczepan, jade za pare dni do ddr , przywioze jakis cennik i rzuce skana, oki?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok - ja tylko mówie jak było ok.2 tyg temu. Wątpie ażeby ceny zmieniały się o 200Euro, albo 100Euro. Chyba, że tafiałem do jakiś wyjatkowych hurtowni :roll: :roll: , ale takich jest hmm - sam niewiem.

Ja najwcześniej w DDR będe w lipcu/sierpniu i do tego czasu przypuszczam, że stanieje i to o hoho :)

 

-------------------------------------------------------------------------------------

 

ostatnio mnie przezywają "Majki", a Szczepana mam w klasie który wygląda jak Alien z filmu Alien :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...