Skocz do zawartości
maros1032

Nie Moge Wyszukać Sieci Bezprzewodowych

Rekomendowane odpowiedzi

mam w domu dwa komputery , mam rozdzielony internet 1mb ,przez router bezprzewodowy.jeden komputer jest połączony kablem z routerem, a drugi przez karte sieciową bezprzewodową, i wszystko pięknie działało, dzisiaj musiałem formata zrobić na obu komputerach , na pierwszym wszystko ok,a na drugim gdy chcę wyszkuać sieci bezprzewodowe to nie moge , bo pisze ze windows nie jest skonfgurowany czy jakoś tak, zainstalowałem więc sterowniki od karty sieciowej i sie automatycznie połączyła z pobliską szkoła(oczywiście zaraz sie rozłączyłem bo to nielegalne), a jak chcem wyszukać jakąś sieć to ten sam problem co przed zainstalowaniem sterów.pomocy

 

dodam co dokładnie wtedy pisze:

 

system windows nie moze skonfigurowac tego połaczenia bezprzewodowego

 

 

jesli masz inny program do konfigurowania tego połączenia internetowego użyj tego oprogramowania

 

 

jezeli chcesz uzyć systemu winows do skonfigurowania tego połączenia bezprzewodowego kliknij przycisk "zmień ustawienia zaawansowane,kliknij karte sieci bezprzeowodowe a następnie zaznacz pole wyboru"uzyj systemu windows do konfiuguracji ustawień sieci pezprzeodowej

 

 

gdy wykonouje to jest identycznie to samo

Edytowane przez maros1032

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Masz zainstalowany Service Pack 3 jeśli chodzi o windows xp? Bez tego windows nie obsługuje chyba wszystkich typów szyfrowania, np WPA2. Jeśli takie masz ustawione na routerze to może być problem z wyszukaniem sieci. Wejdź w panel administracyjny routera z komputera podłączonego kablem i wyłącz na próbę szyfrowanie dla wifi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wyłączyłem i znów to samo, dodam że przed formatem karta wyszukiwała ponad 6 sieci.

Wyłączyłeś szyfrowanie na routerze? Po wyłączeniu szyfrowania wykryto Twoją sieć (router)?

Spróbuj inne sterowniki zainstalować do karty wifi. Karta wifi jest włączona, to komputer stacjonarny czy laptop?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprawdź we właściwościach połączenia wifi czy masz zaznaczoną opcję "użyj systemu windows do konfiguracji tego połączenia" (lub podobnie jest to opisane). Jeśli nie masz zaznaczonej tej opcji, to powinieneś mieć jakiś inny program do konfiguracji sieci, odszukaj go i spróbuj użyć.

Jeśli zaznaczałeś "użyj systemu windows do konfiguracji tego połączenia" to sprawdź czy ustawienia są zapamiętane. Możesz odinstalować sterowniki wifi i zainstalować inne, instalując same sterowniki, bez menedżera połączenia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...