Skocz do zawartości
D0BR0

Project |||phantom||| By D0br0 /\ Full-wc Incoming [85%]

Rekomendowane odpowiedzi

Podoba mi się obudowa... zakochałem się w niej :oops:

No ja tez... :wink: :oops:

 

Powszechnie wiadomo, że thermochille to "tłuste" chłodziarki- "czarne wyszczupla" (org lakier)- dopiero biały kolor ukazał ich korpulentność ;-).

G.J. Keep modding!

Wczoraj kupilem nowa Dremelke, wiec bede kontynuowal. ;) dzis bede jakies zdjecionka. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

||| UPDATE 5 |||

 

Montowanie rigu w Lianie (prowizorka), wycinki rozne, i inne drobiazgi...

 

wiec montaz

Dołączona grafika

 

wnetrze :wink:

Dołączona grafika

 

przymierzanie dyskow, bo nie wejda z przodu z powodu chlodniczki, wiec na bok (beda z drugiej strony)

Dołączona grafika

 

przymierzanie chlodnic

Dołączona grafika

 

montowanie rezow

Dołączona grafika

 

Wszystkie zdjecia sa rowniez w poscie #1.

Edytowane przez D0BR0

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

widać ze prace wciąż mkną do przodu :) i wychodzę ze tak powiem zaje%&$*@ :D jak bym miał prawie wszystkie części tak jak Ty tez bym chyba nie mógł spać i bym składał tego kompa po nocy :D Składaj szybciej bo jestem ciekaw efektu końcowego ;)

 

P.S. dyski będą pracowały na stałe w poziomie?? jak sa umocowane??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jestes pewien ze chcesz umiescic tak dyski? Nie powiem, rozwiazanie dobre, ladnie ukryte, ale wibracje dyskow przeniosa sie ze szkieletu na bok obudowy i bedziesz mial drganie i halas. Dyski teraz bedziesz mial najglosniejsze w tym kompie, zaplanuj tak zebys mogl je schowac w ewentualnym bitumenboxie albo SQD. No chyba ze nie chcesz :)

A zasilacz :damage_wall:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przykręć tą poprzeczkę wzdłuż obudowy i może na niej spróbuj zamontować dysko poziomo, jeden nad drugim :wink: z tego co widzę nawet u siebie powinny pomieścić sie i jeszcze trochę miejsca zostanie. Masz dobre zmysły więc mocowanie wykonasz sobie samemu :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich! :D

No robota sie posuwa, dzis ide ciac buda i malowac!!! :)

 

Zasilacz. Haha wiem, sprzedaje go za jakis tydzien, moze dwa. Kable sa za krotkie. Wezme jakis 1200W od Be Quiet albo Anteca 1000W, nie wiem jeszcze.

 

A Dyski maja otworki od spodu, taki sam gwint jak po bokach. Dziurki przewierce, i po prostu przykrece. Pozycja niema znaczenia. A drgania, mam takie koleczka gumowe, ktore dostalem z obudowa (seba, wiesz oco mi chodzi, tez chyba takie dostales), wiec wdisne je tam, i beda cichutkie.

Beda po drugiej stronie, wiec pozniej jakos wytne taka jakas podluzna szczeline w bocznym panelu, i wetkne tam siateczke metalowa, aby byla wentylacja. Na panel z szyba, kiedy latem kupie moje SSD, to wytne dwa otwory i wloze tam plexe, wiec beda widoczne dwa ssdeki. :D

Aha, poprzeczka. Tez o tym myslalem, i zaproponowano mi to na innym forumie. Tylko problem ze beda zawadzaly weze od filportow... :( Sprobuje

 

Ale o czym mowa, ide do pracy!

Edytowane przez D0BR0

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A Dyski maja otworki od spodu, taki sam gwint jak po bokach. Dziurki przewierce, i po prostu przykrece. Pozycja niema znaczenia. A drgania, mam takie koleczka gumowe, ktore dostalem z obudowa (seba, wiesz oco mi chodzi, tez chyba takie dostales), wiec wdisne je tam, i beda cichutkie.

Mam przymocowane dyski na tych koleczkach i wcale tak cicho nie jest :/ Dodatkowo oblozylem dyski matami wygluszajacymi ale nie daje to wiele. Ale sprawdz, porob zdjecia, zdaj relacje jak to sie sprawuje. Warto wysluchac nowych sposobow :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam przymocowane dyski na tych koleczkach i wcale tak cicho nie jest :/ Dodatkowo oblozylem dyski matami wygluszajacymi ale nie daje to wiele. Ale sprawdz, porob zdjecia, zdaj relacje jak to sie sprawuje. Warto wysluchac nowych sposobow :)

Problem z kolkami, ze trzeba je scisnac aby daly efekt. W tej prowizorce, sa w klatce i na tych wlasnie kolkach, i nie bylo zadnych drgan! Zobacze, porobie proby.

Wlasnie zaczelo padac, wiec niestety nie bedzie malowania dzis... :( Ale dokoncze wycinki. :)

 

@ Mayek: Super wyglada twoj LC!!! :D Piekny jest, zarowno pierwsza, jak i druga rewizja! :)

Edytowane przez D0BR0

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie boisz sie takiego ulozenia dyskow, lozyska sa nieobciazone rownomierne, takie dyski chyba sa "bardziej" przystosowane do pracy poziomej a nie w pionie.

Edytowane przez dioda

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fajny pomysl, ale wciaz grube to zostaje. I w tym miejscu nei wejdzie, bo sa reze.

Ale oprocz problemu drgania, to moj pomysl na boczna scianke nie prezentuje zadnych innych problemow chyba?

A worklog calkiem fajny. ;) Tylko dla mnie jest teraz troche za duzo tych modow czerwono-czarnych...

Edytowane przez D0BR0

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale oprocz problemu drgania, to moj pomysl na boczna scianke nie prezentuje zadnych innych problemow chyba?

Tak jak pisalem, wczesniej ulozenie pionowe dyskow, to chyba nie jest za zdrowe rozwiazanie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak jak pisalem, wczesniej ulozenie pionowe dyskow, to chyba nie jest za zdrowe rozwiazanie.

 

Co do pionowego ułożenia IMO nie ma to większego znaczenia. Widziałem wiele systemów z pionowo ułożonymi dyskami działającymi po 3 i więcej lat bez problemów. Jak już pisałem wcześniej problem będzie polegał na chłodzeniu ich ze względu na ułożenie, a ich temperatura bez chłodzenia wzrośnie co najmniej 1-2 st. C w stosunku do montażu poziomego (inna praca łożysk). Można by się pokusić o dyski z serii serwerowych, które mogą pracować "w pionie" tak jak to ma miejsce np w Intel IMS 3269685[/snapback]

W większości szaf serwerowych dyski pracują w pionie

 

Nie w większości.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No tak, ale chyba dysk sie szybciej nie zurzyje albo cos, pracujac w pionie. Dyski i tak bede pa drugiej stronie, i wentylacje zrobie w panelu bocznym, wytne szczeline i siatke wetkne. ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No tak, ale chyba dysk sie szybciej nie zurzyje albo cos, pracujac w pionie. Dyski i tak bede pa drugiej stronie, i wentylacje zrobie w panelu bocznym, wytne szczeline i siatke wetkne. ;)

W pionowym montażu (wnioskuję na podstawie swojego doświadczenia w branży serwerowej) srednia żywotność dysku u nas spadła z 4 do ok 3 lat. Jeżeli jest na gwarancj to serwis zawsze nam wymieniał je na nowe sztuki, lecz dane przedpadały. Dyski oczywiście pracują 24/7. Nie wiem jak to się będzie zachowywało w przypadku częstszych rozruchów, gdzie działają większe wewnętrzne przeciążenia w dysku i ogólnie rozruch jest najbardziej wymagającym momentem dla mechaniki dysku.

 

Co do wentylacji to moje zdanie jest takie: nie jakas szczelina tylko normalny wentyl który będzie je chłodził. Pamiętaj, że powietrze z chłodnic będzie podgrzewało temperaturę w budzie, a co za tym idzie dysków. Ciężko mi powiedzieć jaka będzie temperatura na wylocie powietrza z chłodnicy pionowej (za krótko siedzę w LC) ale wydaję mi się (jeżeli powietrze będzi chłodne), że można spróbować montaż pionowy. Myślę o wykorzystaniu oryginalnego kosza na hdd (obócenie go w taki sposób, aby dyski były pionowo i prostopadle do chłodnicy tak, że powietrze przez nią przechodzące będzie mogło schłodzic dyski, wewntualnie dodatkowo można dołożyć wentyl na dole kosza hdd wiejącego pionowo do góry).

 

Rady mogą być mało celne ze względu na Twój plan wykorzystania przestrzeni przed chłodnicą, aczkolwiek myślę ze warto przemyśleć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobra, dzieki za odpowiedz! ;)

Ale chlodnica bedzie w druga strone chlodzona, czyli bedzie brala powietrze z budy aby sie chlodzic.

Na dyski, to jest lepiej, poniewaz cieple powietrze nie bedzie rozgrzewalo scianki na ktorej beda przykrecone dyski.

 

Jeszcze narazie nie mialem czasu pokombinowac, ale w ten week-end cos wymysle i dam nac. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...