Skocz do zawartości
qwertyzax

Podkrecanie Pamieci.

Rekomendowane odpowiedzi

No to tak - z timingami probowalem wczesniej 5-5-5-15 na 850mhz wywalaly bledy w orthosie po ok 3sek badz nastepowaly restarty. Czyli sprobowac poluzowac ostatni timing na 18? I jeszcze jedno, jakie napiecia ustawic na nb i sb? (mam na auto teraz)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wywala na Blend w Orthosie? daj na 5-5-5-18 i 2.116V albo 2.2V. Możliwe, że pamięci padaki. Ja bym SB i NB zostawił tak jak jest, czyli na auto.

 

Moje Kingstony na Elpidach robią 1080MHz na 2.1V 5-5-5-15. Tak na dobrą sprawę nie odczujesz tych paru MHz więcej, benchmarki syntetyczne coś pokażą.

Edytowane przez Spylon

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak wywalaly na blend i na stresowaniu samego ramu ( sam cpu chodzi dobrze). wczesniej probowalem 5-5-5-15, na 2,2v i dalej bylo tak samo =/

Wiem ze krecenie tych paru mhz w ramie nie daje jakis rewelaycyjnych rezultatow bo i nie o to mi chodzi, ale o to, ze ram przyblokuje mi oc proca, ktory pewnie jeszcze sporo moglbym podkrecic...

Moze sa jeszcze jakies istotne ustawienia oprocz timingow i napiecia, ktore pozwolilyby wyzej je podkrecic?

Edytowane przez qwertyzax

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wg mnie to procesor - jak ustawiasz 1.15V przy FSB 400 MHz i defaultowym mnożniku (jak to widać na screenach), to programy testujące będą się wywalały. Daj jakieś normalne napięcie na CPU (powiedzmy 1.3V) i wtedy zobacz. Tak w ogóle to daj screena z programu memset to się zobaczy jakie masz subtimingi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja bym SB i NB zostawił tak jak jest, czyli na auto.

Nie zostawiaj na AUTO bo Ci dowoltuje tak, ze sie przyslowiowo topic radiatory beda... Wszystko na manual. Auto jest dobre na standardowe ustawienia. Cala reszta MANUAL!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

MEM OC Charger - Enable

Ai Transaction Booster Manual i dobrac odpowiednie PL - to podstawa przy wyzszych FSB, jak masz ramy 1:1 to PL bedzie wyzsze niz jak np 4:5.

Im wyzsze PL i mhz na ramach tym NB wiecej V bedzie potrzebowal do stabilnej pracy.

Miej na uwadze plytka zawyza Vdimm, u mnie jest to 0.1v, wiec byc moze masz teraz 2.2v.

 

Jescze Clock Twister na Lighter moze pomoc.

Edytowane przez hapek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

MEM OC Charger - Enable

Ai Transaction Booster Manual i dobrac odpowiednie PL - to podstawa przy wyzszych FSB, jak masz ramy 1:1 to PL bedzie wyzsze niz jak np 4:5.

Im wyzsze PL i mhz na ramach tym NB wiecej V bedzie potrzebowal do stabilnej pracy.

Miej na uwadze plytka zawyza Vdimm, u mnie jest to 0.1v, wiec byc moze masz teraz 2.2v.

 

Jescze Clock Twister na Lighter moze pomoc.

Ai Transaction Booster i PL - mozesz bardziej lopatologicznie wytlumaczyc co to za opcje, gdzie mam je znalezc i jak ustawic? No i ile mam w koncu ustawic vNB i vSB (i jakie sa objawy ich niestabilnosci)?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak masz nowy bios (19xx) vNB i SB mozesz dac minimalne mozliwe - plyta rzeczywiscie da minimalne. Na starszych daj minimalne + jeden skok wyzej bo inaczej plyta podniesie sama. W Biosie masz napisane przy kazdej regulacji jakie jest minimalne, dla NB np 1.1v.

Cale reszte napiec tez daj na minimalne lub oczko wyzej, a GTL zostaw na auto - no chyba ze krecisz wyzej FSB czy CPU to mozliwe ze bedzie trzeba dac wyzsze napiecia. Generalnie do 400FSB vnm nie trzeba zwiekszac.

 

PL - Performance Level - im nizszy tym wydajniej, ale oczywiscie jakims kosztem i na wyzszych FSB mobo daje rade tylko z wyzszymi ( u mnie np. PL 8 na 400FSB przy 1ghz na pamieciach i 1.1v na mb to najnizszy jaki dziala stabilnie).

 

Swoja droga polecanie manuala jest troche chybione, tam nie ma zadnych wyjasnien tylko opcje i mozliwe ustawienia (bynajmniej tak jest przy wiekszosci bardziej zaawansowanych ustawien). Polecam topic o P5Q Series na PurePC jak i XS.

Edytowane przez hapek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...