Skocz do zawartości
bartolini

dziwne zwiechy :((

Rekomendowane odpowiedzi

Mam pewien problem ze sprzetem w podpisie. Mianowicie wiesza sie, ale tylko w 3dm2k1 i 3dm2k3, obraz staje i zostaje tylko twardy reset, we wszystkich innych aplikacjach i grach (po kilka godzin grania) jest ok. Wina grafy nie jest, bo przy nie podkreconej jest tak samo. Procek pracuje 14x140, jak go ustawie 14x133 to sie nie wiesza w 3dm. NO i mam pytanko, jak to jest ze na fsb133 wszedzie chodzi bez zwiech, a na fsb140 giery chodza, a 3dmarki wieszaja sie po ok.1min?? Vcore podnosilem i nic to nie dalo, temp max 39C. System winxp pro +sp1, catalysty3,2, dx9a.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam podobnie też wszytko jest ok we wszytkim tylko 3d mark 2k1 sie wiesz komp jak go wsadze fsb powyzej 149 moze spróbuj troche zejść z fsb a zwiększyć mnożnik, albo sie poprostu nie przejmuj 3d markiem :-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Qtch > directx raczej odpada bo gdyby bylo cos nie tak to by sie wieszal tez na fsb133

 

Druss > Pamiatka tez napewno nie poniewaz chodzila u kumpla na 160mhz.

 

Jacek > za bardzo mi nie zalezy na 3dmarkach, ale sytuacja jest troche dziwna i mnie to zastanawia. Mnoznik bym chetnie podciagnal ale po x14 nastepny jest x22, wiec tak nie bardzo mi to odpowiada.

 

Czy moze to byc wina via4in1??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do pamieci, jestem pewien ze to nie ich wina, lecz wina tkwi w podkrecaniu CPU, przez FSB!! 149 przy normalnym napieciu powoduje male zachwianie, czego system jeszcze nie wykrywa, bo jest bardziej stabilny od 3DMarka, 3D jest strasznie wrazliwy na male zachwiania! Mysle ze gdybys podniusl napiecie co najmniej do 1.85V, to problem by zanikl :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A pamieci nie kreciles?? :? Chociarz kingstony to sa bardzo dobre kosci! Sam je mam! Jest mozliwosc ze plyta nie wytrzymuje, lub ze masz cos poknocone w Biosie!! A jesli wszystko niby masz dobrze to nie patrz na 3D, skoro nic ci sie nie dzieje w grach, ani w systemie! :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Qtch > directx raczej odpada bo gdyby bylo cos nie tak to by sie wieszal tez na fsb133

 

Druss > Pamiatka tez napewno nie poniewaz chodzila u kumpla na 160mhz.

 

Jacek > za bardzo mi nie zalezy na 3dmarkach, ale sytuacja jest troche dziwna i mnie to zastanawia. Mnoznik bym chetnie podciagnal ale po x14 nastepny jest x22, wiec tak nie bardzo mi to odpowiada.

 

Czy moze to byc wina via4in1??

 

Dobra - na takiej samej płycie i z takimi samymi nastawami ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jaki massz zasilacz bombel? Jak podnoszenie napiec nie pomaga to moze byc zasilacz. Ja mam codegena [ cholerny zlom ] 300W ktory wyrabia ledwo 250W z tego co widze. Gdy mam podlaczony DVD ,CDROM i dwa wiatraki 120mm to mu sie zdarza wieszac sie, gdy jest podkrecone wszystko oczywiscie tez. Mozesz tez sprobowac obnizyc AGP- jezeli masz na 4x to ustaw na 2x - ja mam teraz na 2x, bo na 4x zwisy non stop...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam identiko zwiechy tylko w 3dmarku 2k1 & ut2003 na testach :)

konfiguracja jak w podpisie Prime95 & games rock stabil (oprócz ut2003)ale zwiechy w 3d marku :( nie zalezy mi na nim takżę się tym nie przejmuje ale to jest ciekawe że prime przechodzi a nie idą testy . prime95 tak obciąża procka i pamięć że nie ma mowy chyba o tym żeby coś było niestabilne. A kartę grafiki specialnie nie podkręcam i tak są zwiechy

 

2400 mhz (12x200) 1.775 zwiecha w 3dmarku na niepodkręconej karcie

~2400 mhz (11x218) 1.775 to samo

 

~2350 (11x213) 1.775 idzie wszystko na podkręconej karcie :)

 

zmiana napięcia nic nie daje przy 2400 :) chociaż mam spory zapas :)

prime stabil 3dmark nie :)

 

u mnie sie wykopuje zawsze w 3dmark 2k1 przy teście high polyglon

(1 light) zmiana detonatorów itd nic nie daje zmiana napięć na pamięci procku chipsecie . Problem jest napewno czytałem gdzieś tutaj na forum http://www.nforcershq.com/forum/viewforum.php?f=12 .

 

PS Jakiego macie DirectX ? (pytanie do osób mających zwiechy w 3dmarku)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiec tak, pamiatki chodzily u kumpla na jakiejs mobo pod P3 i pracowaly stabilnie na 160mhz, modernizowal i od niego odkupilem. Z tego co pamietam ustawine mial na cl3. Moze trzeba je sprawdzic, ale za pomoca jakiego softu :?: Zasilke wykluczm bo mam Chiefteca 360W. Z agp jeszcze zjade do x2 i potestuje, aczkolwiek 70mhz jak na mojego radka to chyba niewiele :?:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Możliwe, że to nie wina sprzętu, tylko WINDOZY. Mam też XP pro +sp1 i directa 9 pl, a czasami zwiechy są w 3Dmarku (ale tylko gdy podkręcałem radka) i w grach (bez podkręcania) np. wieszał mi się MOHAA w losowych momentach. Co do sterów, to zawsze mam najnowsze (7.84) i wszystkie inne też. Co dziwne pod 98se zawsze jest stabilny :lol: , nawet jak go katuję benchmarkami.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam podobny porblem co ty Bombel. Tylko że wyłącznie z 3DM2k3. Przy pierwszym filmiku. Z tym że wyłącznie jak jest GF podkręcony. Jak nie jest kręcony to wszystko ok. Doszedłem do tego że to wina zasilacza. Zwiększyłem napięcia dla CPU, GF i RAMu bo wyszystko było kręcone i problem znikł. Pojawił się za to nowy. Komp się sam wyłącza. Musiałem odłaczyć wszystkie wiatraki i powyłączać wszystkie nie potrzebne rzeczy. Przeszedł jakoś tego 3DM2k3. Widocznie czas kupić nawy zasilacz...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja stawiam na pamieci ze sa za slabe. Daj wiecej voltow na nie to moze bedzie ok.

Popieram. Jeszcze jak jest windoza Xp to 100%. Ja nawet swoich nie modge na 5 podkręcić bo mam jakieś fuj fuj fuj fuj fuj fuj fuj OEm ;(

 

Ale po podkręceniu windoza mi tak padła że konsola nie pomogła...

Dopiero na 6 poprawnie w miarę chodzi... no nic... to tylko microsoft ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach



×
×
  • Dodaj nową pozycję...