Skocz do zawartości
rotciv19

Wsisiz Brak Połączenia Z Wifi

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich,

Mam problem z połączeniem się z siecią wifi w mojej szkole. Mój laptop wykrywa sieć jednak za nic w świecie nie chce się z nią połączyć. Wcześniej w laptopie miałem winXP i laptop działał z wifi bezproblemowo. Teraz na laptopie mam Windows7 i za nic w świecie nie mogę się połączyć. Jeśli ktoś się orientuje w systemie Vista/7, to prosiłbym o wytłumaczenie jak poprawnie skonfigurować system, ponieważ w tych systemach jestem trochę zielony.

 

Wszystkie parametry oraz dokładną instrukcję do podłączenia wifi na WinXP można znaleźć tutaj.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam chociaż minęło już trochę czasu chciał bym podłączyć się do postu.

Zainstalowałem nowy router DSL Netgear który za pomocą płyty instalacyjnej sam się skonfigurował. Komputer stacjonarny na kablu działa, komórka działa a laptop NIE!

Problem polega na tym że po wpisaniu hasła długo łączy się z siecią i wyskakuje komunikat niezgodność kluczy uwierzytelniających.

To samo dzieje się jak chce się połączyć z siecią sąsiada. Podał mi hasło i to samo.

W opcjach zmieniałem ustawiania z WPA2 Personal na "bez uwierzytelniania" i dalej jest tak samo. Po paru razach mówi że nie może się połączyć z siecią i wyskakuje pomoc, w której nic nie ma na ten temat.

Sama karta sieciowa działa bardzo dobrze.

System to win7 a laptop Samsung R530

Nie posiadam dużej wiedzy na tematy sieci tak więc proszę o szczegółową pomoc.

Z góry bardzo dziękuję za każdą pomoc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Logujesz się na router (nie wiem jaki standardowy adres ma Netgear, spróbuj 192.168.1.1, jak nie to poprawcie) i w dziale Wireless Settings -> Security Options ustaw na Disable

 

Witam

przyczyna tkwiła w ustawieniach routera. zrestartowałem mu ustawienia i zmieniłem hasło.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...