Skocz do zawartości
volteq

Zwariowany projekt WB - prosze o opinie

Rekomendowane odpowiedzi

Witam bardzo serdecznie, sa to moje pierwsze kroki z WC, tak wiec prosze o wyrozumialosc jesli bym troche bzdur napisal :). Otoz postanowilem zrobic sam bloczek, lecz niestety nie jestem w posiadaniu frezarki, wiertarka widzialem efekty, nieciekawie to wygladalo, i wpadlem na pomysl :idea: aby zrobic "blok" z malutkiej wezownicy. Nie mam zdolnosci plastycznych tak wiec w przyblizeniu opisze jak mialoby to wygladac:

__________________

||________________|| <- 5mm miedzi

|| ||

||@@@@@@@@@@@|| <- skrecona w spirale rurka 6mm

||---------||-----------|| <- 5mm miedzi, w blaszce przejscie kanalu Cu

||@@@@@@@@@@@|| <- dalej rurka 6mm, ta sama

||________________||

||________________|| <- 5mm miedzi

 

wysokosc ok 27mm, wszystko skrecone 4 srubami i sklejone klejem, mocowanie do Athlona, mam nadzieje ze da rade to z MCS AMD"W1".

Gorzej z wyjsciem i wejsciem wody do tych rurek, ale postaram sie dac je zeby nie zawadzaly o komponenty plyty glownej, i zeby sie dobrze trzymaly, napewno gdzies bokiem. Do tego jeszcze jakas chlodniczke i reszte zstawu, na razie mysle nad samym blokie, DA RADE? :idea: Jak myslicie? Prosze o opinie, czy mam dobry zamiar? Czy dac sobie spokoj z takimi glupimi pomyslami?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Słabo czytelny ten schemat bloku :( Prawie nic z niego nie wyczytałem.

Jeżeli woda ma przepływać przez te spiralne rurki to ich średnica jest za mała- duże opory przepływu. No i grubość podstawy (jeżeli dobrze to odczytałem) 5mm- zbyt gruba- IMHO optymalną grubością jest 2-3.

 

Skrobnij jakiś czytelny schemat- choćby w Paincie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ok, szybciutko zrobilem maly rysunek:

Dołączona grafika

mam nadzieje ze troche pomoze. Rzeczywiscie scianki z miedzi chyba zrobie ciensze, sam nie wiedzialem do konca :(. Za mala srednica rurek? Kurcze nie wiem czy 8mm da sie tak latwo skrecic, ale dobrze, popytam sie mojego majstra czy da rade :), czekam na dalsze opinie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No dobrze, a jesli zrobic tylko jedna spirale, widzialem na forum jak gosciu zrobil to wiertarka, a ja zrobie to samo tyle ze skrece rurke miedziana i zapakuje w 2 blaszki miedzi? Teraz przejdzie? Czy po prostu woda w bloku ma uderzac bezposrednio w miedz, a nie leciec jakas rura?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No dobrze, a jesli zrobic tylko jedna spirale, widzialem na forum jak gosciu zrobil to wiertarka, a ja zrobie to samo tyle ze skrece rurke miedziana i zapakuje w 2 blaszki miedzi? Teraz przejdzie? Czy po prostu woda w bloku ma uderzac bezposrednio w miedz, a nie leciec jakas rura?Sam sobie tutaj juz odpowiedziales. Woda ma uderzac w miedz, bo plynac jakas badziewna rurka co bedzie chlodzic?

8O :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no OK, dziekuje, to sie zdolowalem, ale dzieki waszym odpowiedziom zrobie jednak wiertareczka :), tak jak w nic smiesznego: "bedziemy razem borowac dziury ... " :D, dzieki, odezwe sie jak cos skonstruuje. pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no OK, dziekuje, to sie zdolowalem, ale dzieki waszym odpowiedziom zrobie jednak wiertareczka :), tak jak w nic smiesznego: "bedziemy razem borowac dziury ... " :D, dzieki, odezwe sie jak cos skonstruuje. pozdrawiam

No to milego wiercenia :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ok, postaram sie zaopatrzyc w takowe, jeszcze tylko pytanko: ten frez ma miec srednice 8mm? tak jak kanaly? glebokosc wiercenia ok 10mm, a wylot/wlot? bo sie pogubilem z tymi wielkosciami :(, nie znasz strony gdzie bylyby wpisane srednie wartosci tych wszystkich miar? tj. kanalow, wlot, wylot, itp...?

 

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Frez raczej dobierz do głębokości wiercenia - nie przeszkadza gdy jego średnica jest mniejsza od szer kanału (ale do pogłębiania to on się słabo nadaje), Co do wlotów i wylotów to już kwestia projektu jaki wybierzesz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ok, szybciutko zrobilem maly rysunek: 

Dołączona grafika 

mam nadzieje ze troche pomoze. Rzeczywiscie scianki z miedzi chyba zrobie ciensze, sam nie wiedzialem do konca :(. Za mala srednica rurek? Kurcze nie wiem czy 8mm da sie tak latwo skrecic, ale dobrze, popytam sie mojego majstra czy da rade :), czekam na dalsze opinie.

Idea mniej więcej ta sama, lecz wykonanie inne

:P BLOK :P 8) :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

eee hawk co ty piles ze widzisz tam podobienstwo ?? ;) :lol:

tam jest sprezynka zeby zrobic zawirowania wody w kanale :)

Trzeźwieje po Sobocie i Niedzieli, a co do podobieństw to hmmmm... ide spać 8) 8) 8) :wink: :lol:, ale przyznasz że bloczek niezły (tez pod adresem oczywiście :P ), ciekawe czy wydajny :?::?:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no z tego artykulu prawie 34C to wynik chyba dosyc dobry, majac na uwadze ze bloki Miko w stresie maja 38C. No ale do mojego pomyslu bloku to w ogole to jest nie podobne :P. Ale na szczescie znalazlem kumpla ktory ma dojscie do frezarki, co mnie bardzo ucieszylo, i po maturkach bedziemy wiercic ;)))) tylko jescze mysle nad ulozeniem kanalow :idea:

 

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...