Skocz do zawartości
SyLk

Zakup Panoramy 24''

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, nadszedł czas żeby zamienić mojego starego Flatrona CRT 17'' na porządną panoramę 24''.

 

Przeznaczenie? Bardzo rzadko prace biurowe na komputerze, a reszta czasu to gry na Xboxa.

Także potrzebuje wejścia HDMI, VGA, mile widziane słuchawkowe no i tuner TV. Mój budżet na chwilę obecną to 1300 do powiedzmy 1500zł, bez możliwości "dorzucenia" paru groszy.

 

Nie mam ogromnych wymagań jeśli chodzi o kolory. Dobrze by było jakby kąty widzenia były przyzwoite, z kolei smużenie nie ma prawa występować, bo w grach to może być irytujące. Z tego co wiem to LG i iiyama oferują gwarancję na badpixele (ta druga firma tylko przy kupnie w autoryzowanych sklepach).

Ostatnią rzeczą, na której też by mi zależało to oszczędność prądu, choć wiem, że wszystkiego połączyć nie można, więc na to nastawiam najmniejszy priorytet. Czytałem trochę recenzji i opinii na temat różnych monitorów, ale tych modeli jest taki ogrom, że nie mogę sie zdecydować na ten jeden konkretny.

 

Proszę o rzetelną i szybką pomoc, bo zakupu planuję dosłownie na dniach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć,

 

Będzie problem, bo Twoje 2 założenia się wykluczają. A mianowicie, cena do 1500 zł i niezłe kąty widzenia. Także TN odpada ( na 24" to już wygląda bardzo słabo ) a niczego innego w takiej cenie nie znajdziesz.

Jeśli wchodzą w grę używane, to jeszcze coś by się może znalazło. Druga opcja, to zejście na 22", ale tutaj to jest Dell 2209WA na IPS ( najlepsze kąty ), niestety nie ma HDMI.

 

Musisz uściślić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a dell 2408wfp? ~1700 wychaczysz takiego :)

Można pomyśleć. Czy one mają gwarancję realizowaną w Dell Polska? Bo coś mi się wydaje, że większość tych sprzętów w takiej cenie, to są sprowadzone z USA bez gwary na Polskę.

 

Osobiście bym jednak go nie wziął. Trochę daje po gałach, bardzo szeroki gamut.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wątpię w to, że ten Dell jest dobrym monitorem, ale :Mój budżet na chwilę obecną to 1300 do powiedzmy 1500zł, bez możliwości "dorzucenia" paru groszy.

Gwarancja przydałaby się no minimum 2-letnia, to ma być zakup na dłużej.

OK, kąty widzenia nie muszą być bardzo dobre, ważne żeby były przyzwoite, jakoś się przyzwyczaję.

 

W cenie do 1,5k nie ma dobrych 24'' TNek? Na HDMI bardzo mi zależy.

 

Jeszcze jedno - nie planuję jakiejś kalibracji przez kartę graficzną etc., bo tak jw. napisałem - Xbox i czasem prace biurowe.

Edytowane przez SyLk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

z moich poszukiwan wynika, ze jak chcesz dobra TNke - bierz hp 2448hc. Mozna za 1500 znalesc, a ergonomia tego monitora i jakosc kolorow powala (przynajmniej w MM jak porownywalem do innych TNek). HDMI ma, kamerke wbudowana (kolejna oszczednosc) - ale co najwazniejsze , sliczne kolory i najlepsza w dostepnych monitorach ergonomie . Po prostu 22 wiek jak dla mnie :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chodzi o ten model tak? http://allegro.pl/item613009215_monitor_24..._dvi_pivot.html

Wszystko prezentuje się świetnie, tylko co z gwarancją w przypadku wystąpienia badpixeli?

 

Rozumiem, że w szybkich grach akcji będzie prezentował się dobrze i smużenia nie będzie mimo 5ms?

Edytowane przez SyLk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze raz podkreślę :) Badpixele w ogóle mogą wyskoczyć dopiero po dłuższym czasie?

Oczywiście. Pierwsze 100-200 godzin jest kluczowych. Jeśli po tym czasie nic nie wyskoczy, to jest bardzo małe prawdopodobieństwo że coś się jeszcze pojawi.W Eizo mały brzydal wyszedł po 500 h. :razz:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio kupiłem dla klienta model: 24" Samsung SyncMaster 2493HM

http://www.komputronik.pl/Monitory_LCD/24_...pelny,id,52875/

 

Główne założenia to szybka matryca, głębia dzięki glass i HDMI dodatkowe bo Playstatnion 3 też jest do niej podłączane.

Sumarycznie zapłaciłem 1300 zł ale nie w Komputroniku bo tam ciężko go dostać. Monitor warty polecenia, bo na taki budżet to naprawdę dobry sprzęt.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z HPka rezygnuję, bo dzisiaj go widziałem i ta matryca glare nie nadaje się do mojego pokoju. Tylko matowe.

 

Główne założenia to szybka matryca, głębia dzięki glass i HDMI dodatkowe bo Playstatnion 3 też jest do niej podłączane.

glass? nie rozumiem? Prezentuje się dobrze, wszystko przemawia na plus dla tego Samsunga, ale matryca chyba nie jest za szybka z tego co widzę. Musze to poważnie przemyśleć..

Ten monitor ma też jakieś inne oznaczenia? Nie widzę go na allegro.

 

Asus jakoś do mnie nie przemawia, dlaczego akurat on?

Edytowane przez SyLk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Nie wiem co mnie podkusiło, ale kupiłem Samsunga T240HD, miał dobre opinie i oceny w recenzjach. To co zobaczyłem jednak mnie nie zadowala - smużenie (chociaż odczuwam tylko w FIFIE, w innych grach jakby mniej albo w ogóle) jest spore. GTA 4 wygląda gorzej (może kwestia ustawień, bo dziwne są tylko cienie - próbowałem różnych ust.) niż na mojej 17'' CRT. Nie po to kupowałem ten cholerny monitor żebym miał się przyzwyczajać do spartaczonych TNek i to z taką cenę. Może ktoś jeszcze podrzuci jakiś pomysł? co do kupna, bo ten chyba na dniach oddaję.

 

Gdzieś czytałem, że wersja bez tunera jest dużo szybsza, ale czy to faktycznie jest prawda? Jak ja mam to niby sprawdzić :>?

 

Proszę o pomoc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czemu akurat ten Dell jest lepszy?

Nie chodzi mi tylko o dobry obraz, ale też o brak smużenia (przede wszystkim) no i musi mieć wejścia HDMI.

 

Co sądzicie o tym modelu?http://www.allegro.pl/item621818170_lg_lcd_24_cale_w2442pa_bf_hdmi_2ms_full_hd_gw_fv.html

Edytowane przez SyLk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tn tak ma

a opinie...

kup 22 dela jak chcesz dobry obraz, 2209WA

Chyba tam A ci brakło. Ten DELL jest dobry bo jest na matrycy IPS. A czemu ci to HDMI tak piekielnie potrzebne? Nie wystarczy uzyć przejsciówki DVI->HDMI? Na jakości chyba dużo nie stracisz, dzwiek i tak bedziesz musiał podłączyć osobno.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmm, nie jesteś pierwszą osobą, która poleca mi tego Della - pytanie tylko czy on faktycznie jest taki dobry do gier. Nie wymagam extra kolorów i kątów, a ważne żeby nie było input laga (zero smużenia w grach). Ten Dell faktycznie jest do rozpatrzenia, ale czas reakcji nie wygląda ciekawie.

 

Co do HDMI - nie jest jakiś obligatoryjny, wejście DVI faktycznie wystarczy, bo dźwięk i tak mam ze swoich głośników.

Edytowane przez SyLk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten DELL ma Input lag na poziomie 15ms. Czyli absolutnie nieodczuwalny.

Zgadza się.

Zreszta, nie lepiej było by dolożyć troche do telewizora, chocby 32" ale zeby mieć proporcje obrazu 16:9? Na monitorze komputerowym zawsze bedziesz miał pasy u góry i u dołu grając w coś na x'ie. To i tak lepiej bo kiedyś obraz był rozciągany :?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...