Skocz do zawartości
QwaS

Duron 1200=12*100 czy 9*133??

Rekomendowane odpowiedzi

witam

 

mam durona1200 i K7S5A. zastanawiam sie nad odblokowaniem mnoznika i puszczeni procka na 9*133 czyli rowniez bedzie ~1200 i w zwiazku z tym mam pare pytan do profesjonalnych overclocerow:

1. czy wogole warto tj czy bedzie mi to lepiej dzialc?

2. czy temperatura procka nie wzrosnie bo teraz mam 55C

3. czy musz sciagnac jakis cheepbios do plyty?

 

PS szukalem nic nie znalazlem:) i jesli chodzi o takie zabawy to jestem lama wiec wyluzujcie:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na tej plycie nie ma zmiany mnoznika!!!!

 

na pozostale pytania nie warto wiec nawet odpowiadac, ale

 

1.tak warto dostalbys dosc mocnego kopa :)

2.temp nie powinna wzrosnac moze o 1*C

3.ten bios umozliwia tylko lepsza zmiane FSB

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam

 

mam durona1200 i K7S5A. zastanawiam sie nad odblokowaniem mnoznika i puszczeni procka na 9*133 czyli rowniez bedzie ~1200 i w zwiazku z tym mam pare pytan do profesjonalnych overclocerow:

1. czy wogole warto tj czy bedzie mi to lepiej dzialc?

2. czy temperatura procka nie wzrosnie bo teraz mam 55C

3. czy musz sciagnac jakis cheepbios do plyty?

 

PS szukalem nic nie znalazlem:) i jesli chodzi o takie zabawy to jestem lama wiec wyluzujcie:)

Niestety pozostaje Ci tylko wgranie Cheebios'a i ciagniecie magistrala,wczesniej polacz olowkiem mostki L7 i bedziesz mia Vcore 1.85V co napewno pomoze w O/C niestety temperatura pojdzie do gory ,ale do 60'C niemasz sie co martwic ,moj stary D850@1000 biegal cacy nawet przy 64'C :D .Co prawda na sieci znalesc mozna schematy V-modow i przerobek ktore pozwalaja zmieniac mnoznik na K7S5A ,ale to juz wyzsza szkola jazdy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam

 

mam durona1200 i K7S5A. zastanawiam sie nad odblokowaniem mnoznika i puszczeni procka na 9*133 czyli rowniez bedzie ~1200 i w zwiazku z tym mam pare pytan do profesjonalnych overclocerow:

1. czy wogole warto tj czy bedzie mi to lepiej dzialc?

2. czy temperatura procka nie wzrosnie bo teraz mam 55C

3. czy musz sciagnac jakis cheepbios do plyty?

 

PS szukalem nic nie znalazlem:) i jesli chodzi o takie zabawy to jestem lama wiec wyluzujcie:)

D1200 łatwo się moduje (cięcie mostków "bateryjką", łączenie ołówkiem)

Po zmianie biosa masz szansę 9*150 (1350)

Napięcie 1,85 - zamalowujesz ołówkiem L11 (jeden mostek)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mnoznik sie oblokuje ale plyta nie umozliwoia zmiany tak ;] ale roboi sie tak ze tan mnoznik doblokowujesz ktory jest ci potrzebny ..teraz durak chodzi 12x100 a ty tak musisz pomalowac (laczyc) mostki aby dalo ci 9 ..i wtedy tym chip biosem dajesz fsb 133 i luz ..no i jak nie wstanie to podnies napiecie tez za omozca mostkow ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Napięcie 1,85 - zamalowujesz ołówkiem L11 (jeden mostek)

LOL 8O jestes pewny ze w Durkach ,dalbym sobie obciac....no powiedzmy cos,ze L7,a nie L11

Te na morganie mają 11 mostków i właśnie ostatni L11 jest od napięcia - też miałem z tym problem, bo wszelkie opisy duronków widziałem w wersji 7 mostkowej, a tu (morgan) dokładnie jak w athlonach XP ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Napięcie 1,85 - zamalowujesz ołówkiem L11 (jeden mostek)

LOL 8O jestes pewny ze w Durkach ,dalbym sobie obciac....no powiedzmy cos,ze L7,a nie L11

Te na morganie mają 11 mostków i właśnie ostatni L11 jest od napięcia - też miałem z tym problem, bo wszelkie opisy duronków widziałem w wersji 7 mostkowej, a tu (morgan) dokładnie jak w athlonach XP ;)

no widzisz....czlowiek sie cale zycie czegos uczy :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach



×
×
  • Dodaj nową pozycję...